Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Wiślana Trasa Rowerowa

Zapora na Jeziorze Goczalkowickim
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Wiślana Trasa Rowerowa przebiegająca przez Goczałkowice Zdrój to bardzo ciekawy pomysł na propagowanie aktywnej turystyki w Polsce. Bierze w nim udział aż 8 województw. Celem projektu było wyznaczenie łatwej trasy turystycznej, która prowadziłaby po pięknych zakątkach naszego kraju. Można pokonać ją rowerem, pieszo lub na nartach biegowych. Wiedzie wzdłuż rzeki Wisły, ale nie jest jeszcze gotowa we wszystkich miejscach w Polsce. Najlepiej funkcjonuje na południu Polski.

Rybi kręgosłup i ości - trasa główna i pętle lokalne

Wiślana Trasa liczy ponad 1000 km i biegnie od Beskidów aż po ujście rzeki w Gdańsku. To jeden z najpopularniejszych szlaków rowerowych w Polsce. Trasa główna, tak jak zakładano, jest stosunkowo łatwa i całkowicie przejezdna dla każdego użytkownika. Od niej natomiast odchodzą pętle czyli oznakowane trasy lokalne i regionalne o zróżnicowanym stopniu trudności, prowadzące do wszystkich atrakcji w okolicy. Trasa ta ma nawiązywać do filozofii rybiego kręgosłupa i ości czyli jest trasa główna i trasy lokalne tworzące pętle.

Wiślana Trasa Rowerowa w województwie śląskim

W województwie śląskim wiślana trasa liczy 80 km długości, biegnie od dworca PKP Wisła Uzdrowisko do wsi Dankowice, przy granicy z województwem małopolskim. Początkowo trasa rozpoczynała się przy zaporze na Jeziorze Czerniańskim w Wiśle Czarnem, co było świetnym początkiem, biorąc pod uwagę bliskość rzeki i jej źródeł, ale po zmianach w 2018 roku rozpoczyna się przy dworcu PKP Wisła Uzdrowisko, ponieważ jest takie założenie, aby była dostępna ze stacji kolejowej. W części śląskiej najbardziej znanym miejscem na trasie jest chyba zapora na Jeziorze Goczałkowickim. Wiślana Trasa Rowerowa oznakowana jest znakami typu R4 - to pomarańczowa tabliczka na której widnieje logo szlaku i czarny rower. Prowadzi drogami asfaltowymi o różnym natężeniu ruchu samochodowego oraz drogami szutrowymi, co utrudnia poruszanie się na szlaku na rowerach szosowych.

Informacje praktyczne

Początek WTR: Dworzec PKP Wisła Uzdrowisko
Koniec: Gdańsk - ujście Wisły
Miasta na trasie: Goczałkowice-Zdrój, Oświęcim, Kraków, Tarnobrzeg, Puławy, Warszawa, Włocławek, Toruń,

Noclegi w Goczałkowicach Zdrój

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

(4.3 głosów: 7)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 7)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024