Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°2'56" N, 19°54'40" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 09:00–16:00
  • wtorek: 09:00–16:00
  • środa: 09:00–16:00
  • czwartek: 09:00–16:00
  • piątek: 09:00–16:00
  • sobota: 12:00–19:00
  • niedziela: 12:00–19:00

Świat w pigułce

W jedno popołudnie dookoła świata? To możliwe! Wioski Świata w Krakowie to jedyne miejsce w Polsce, ale i w Europie, gdzie różnorodne kultury znajdują się obok siebie, na wyciągnięcie dłoni.W Wioskach Świata w Krakowie przy ulicy Tynieckiej, wokół wielkoformatowej mapy świata powstały zabudowania charakterystyczne dla wszystkich kontynentów - tradycyjna afrykańska wioska, papuaski dom na palach, andyjska chata, oryginalna mongolska jurta, indiańskie tipi, południowoamerykański slums, a także nietopniejące igloo.

Wioski Świata w Krakowie
Wioski Świata w Krakowie

W domkach podziwiać można oryginalne stroje, instrumenty oraz przedmioty codziennego użytku przywiezione z różnych części świata. Na odwiedzających czeka też wiele interaktywnych atrakcji, m.in. plująca lama, jak, którego można wydoić, wielbłąd, którego można osiodłać, wielkoformatowe gry i puzzle oraz tro tro - popularny w Afryce środek transportu.

Wszystko to tworzy oryginalny i egzotyczny klimat, a jednocześnie pozwala zwrócić uwagę na ubóstwo, w jakim żyją dziś mieszkańcy różnych miejsc na świecie.

Wioski Świata w Krakowie
Wioski Świata w Krakowie
Wioski Świata w Krakowie


Wioski Świata - Park Edukacji Globalnej
ul. Tyniecka 39, Kraków
wioskiswiata@swm.pl
www.wioskiswiata.org

Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zdobyte wyróżnienia

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Wasze opinie

Gosia Nowicjusz 2 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-06-06 na
Jest fantastycznie :) Córka bardzo zadowolona, więc na pewno jeszcze nie raz przyjedziemy w to miejsce:)
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2013-12-16 na

No np. na wiosnę, czasem i nasz 3-latek nie jest zainteresowany czymkolwiek żalezy jaki ma humor :) Humor w wieku 3 lat ma ogromne znaczenie , a jest też zmienny jak pogoda w górach :)  Ale ogólnie warto z dziećmi jeździć, bo im się horyzonty poszerzają.

Avatar użytkownika
Kasia Zapaleniec 389 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2012-09-06 na

Ja już się nie mogę doczekać gdy córa trzy lata będzie mieć -  tyle mam jej do pokazania

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020