Wisła amfiteatr, Anna Piernikarczyk

Na przełomie lipca i sierpnia w Beskidzie Śląskim i w Beskidzie Żywieckim odbywa się ciekawa impreza plenerowana nosząca nazwę Tydzień Kultury Beskidzkiej. Impreza ta narodziła się w Wiśle już pół wieku temu i od tamtego czasu odbywa się tutaj każdego roku. Z roku na rok obejmuje też inne beskidzkie miejscowości - Szczyrk, Żywiec, Istebną, Bielsko-Białą, Ujsoły, Maków Podhalański, a nawet Oświęcim.  Ta folkowa impreza trwa zwykle około 10 dni.Tydzień Kultury Beskidzkiej to świetna okazja, by poznać miejscową i nie tylko tradycję oraz kulturę. Podczas imprezy na różnych scenach występują liczne zespoły folkowe z kraju a nawet zagranicy. W tym czasie można też podziwiać i nabywać wspaniałe lokalne rękodzieło. Jeśli interesuje cię kultura góralska i lubisz klimaty etno, ta impreza z pewnością będzie dla ciebie świetnym przeżyciem.

Amfiteatr Skalite

Tydzień Kultury Beskidzkiej
Żywiec, Rynek i amfiteatr pod Grojcem
Wisła, Rynek i amfiteatr
Szczyrk, estrada Skalite
Maków Podhalański, estrada koło Domu Strażaka
Istebna centrum

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

49°39'20" N, 18°51'42" E
Śląskie
2015-06-16
2020-01-28 13:46

Noclegi w okolicy

Tydzień Kultury Beskidzkiej na blogu

Zdjęcie Tydzień Kultury Beskidzkiej
Tydzień Kultury Beskidzkiej
Jutro czyli 26 lipca 2014 rozpoczyna się Tydzień Kultury Beskidzkiej, m.in. w Wiśle, w Szczyrku i w Żywcu. Przygotowano wiele koncertów, Targi Sztuki Ludowej itp. To świetny moment na poznanie kultury i tradycji regionu, a przy tym świetnie się zabawić. Szczegóły imprezy …
Atrakcje · 2014-07-25 19:27:15

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą