Sport Dolina w Bytomiu

Sport Dolina Bytom
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

Narty na Górnym Śląsku

Sport Dolina Bytom (dawniej Dolomity Sportowa Dolina, DSD) to całoroczny ośrodek narciarsko-snowboardowy położony na granicy Tarnowskich Gór i Bytomia, w bytomskiej dzielnicy Sucha Góra na terenie dawnej kopalni dolomitu. Przy głównej trasie pomiędzy tymi miastami znajdują się drogowskazy. Wielkim atutem jest już samo położenie sportowej doliny, wszak ten malowniczy teren przylega do sporego rezerwatu leśnego Segiet oraz do "Wielkiego Kanionu" czyli Kamieniołomu Blachówka, co zwiększa jej turystyczną atrakcyjność. A blisko jest tutaj z wielu miast Górnego Śląska. To idealne miejsce na zimowe szaleństwo dla tych, którym za daleko w góry albo dla tych, którzy chcą w bezpiecznych warunkach poćwiczyć jazdę na nartach, zanim staną na górskim stoku.

Potrzebujesz odzieży narciarskiej?
W sklepie Outhorn znajdziesz wiele ładnych rzeczy, a kupując z naszego polecenia, wspierasz naszego bloga.
Z góry dziękujemy!
Sport Dolina Bytom
Sport Dolina Bytom

Zimowe atrakcje w Sport Dolinie

Na terenie ośrodka dostępne są wyciągi orczykowe oraz trasa narciarska naśnieżana, ratrakowana i oświetlona, a ponadto powstała tu górka dla saneczkarzy, gdzie przez całą zimę dzieci mogą korzystać z uciech zimowej zabawy. Ponadto na terenie Sport Dolina Bytom działają wypożyczalnia i serwis sprzętu oraz szkółka narciarska. Na wszystkich czeka restauracja.

Sport Dolina Bytom
Sport Dolina Bytom

Sportowa dolina latem

Ale latem Sportowa Dolina w Bytomiu również jest ciekawa. Dla maluchów przygotowano plac zabaw, dla wszystkich wytyczono kilka tras rowerowych i szlaki widokowe. Na miejscu można wypożyczyć rowery. Miłośnicy szaleństwa na czterech kółkach znajdą natomiast tor dla quadów. W pobliżu Sport Doliny przebiega linia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych z Bytomia do Miasteczka Śląskiego. Kolejka turystyczna kursuje latem.

Sport Dolina Bytom
Sport Dolina Bytom

To Kartingowy

W pobliżu warto polecić S-Kart Tor Kartingowy, który znajduje się w Bytomiu przy ulicy Popiełuszki 1 (tel. 570 570 766) czynny codziennie, w tygodniu od 15.00 do 22.00, w sobotę od 12.00 do 22.00, a w niedzielę od 13.00 do 22.00. W weekendy od godziny 10.00 do otwarcia możliwe są przejazdy rodzinne.

Informacje praktyczne

10.00-20.00
Działa wyciąg i stok narciarski oraz górka dla saneczkarzy
Parking: u góry przy Ośrodku Sport Dolina Bytom płatny, na dole można zaparkować bezpłatnie, to jakieś 200 metrów pieszo pod ośrodek

Sport Dolina
ul. Blachówka 94, ​Sucha Góra, Bytom
tel. 732-897-981 - Stok
tel. 794 656 628 - Szkółka
http://sportdolina.pl/stok.html

Noclegi w Tarnowskich Górach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Kamieniołom Blachówka
Sport Dolina Bytom
Sportowa Dolina w Bytomiu
Dolomity Sportowa Dolina w Bytomiu
trasa zjazdowa dla narciarzy
Sport Dolina w Bytomiu
Wlot do podziemi tarnogórskich
Wielki kanion
Kamieniołom Blachówka
Kamieniołom Blachówka
(4.2 głosów: 31)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 31)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024