Skwer ks. Pieczki w Raciborzu

Skwer Pieczki w Raciborzu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Skwer ks. Stefana Pieczki w Raciborzu niedawno zyskał nowy wizerunek i nabrał prawdziwego blasku. Skwer znajduje się koło raciborskiej fary - kościoła Wniebowzięcia NMP, niedaleko Rynku i należy do większego Placu Długosza, który również ma być niebawem zrewitalizowany.

Na razie do użytku oddano stary nowy skwer Pieczki, który nie tylko jest ozdobą centrum Raciborza, ale integruje mieszkańców oraz turystów. Latem zawsze sporo tutaj ludzi, którzy odpoczywają i chłodzą się przy nowej fontannie. Stanęły tu nowe ławeczki, lampy, drzewa, cały teren wyłożono płytami i brukiem. Stara, niefektowna fontanna została zastąpiona nową. 

Skwer Pieczki w Raciborzu
Skwer Pieczki w Raciborzu


Okresowo pojawiają się tutaj plenerowe wystawy, bowiem zawsze znajdą chętnych odbiorców, jest też niewielka scena, na której odbywają się mini koncerty. Odbył się tu również piknik rowerowy. Skwer Pieczki w 2016 roku brał udział w X edycji Konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich. 

Ksiądz Pieczka

Nie przypadkowo skwer ten nosi nazwę ks. prałata Stefana Pieczki, bowiem ks. Pieczka, urodzony w 1932 roku był przez lata proboszczem pobliskiej fary. Potrafił wyjątkowo zjednywać sobie ludzi, a w ciężkich czasach komuny wspierał "Solidarność" i ludzi represjonowanych, a przy tym potrafił rozmawiać z władzami. W plebiscycie "Nowin Raciborskich" z 2000 roku zatytułowanym "Raciborzanin tysiąclecia", w kategorii "Duchowny w tysiącleciu" zwycięzcą bezapelacyjnie został właśnie ksiądz Stefan Pieczka.

Skwer Pieczki w Raciborzu
Skwer Pieczki w Raciborzu

Skwer ks. Stefana Pieczki
ul. Nowa, Racibórz
 

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Noclegi w Raciborzu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 5)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024