50°5'28" N, 18°13'12" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Skwer ks. Stefana Pieczki w Raciborzu niedawno zyskał nowy wizerunek i nabrał prawdziwego blasku. Skwer znajduje się koło raciborskiej fary - kościoła Wniebowzięcia NMP, niedaleko Rynku i należy do większego Placu Długosza, który również ma być niebawem zrewitalizowany.Na razie do użytku oddano stary nowy skwer Pieczki, który nie tylko jest ozdobą centrum Raciborza, ale integruje mieszkańców oraz turystów. Latem zawsze sporo tutaj ludzi, którzy odpoczywają i chłodzą się przy nowej fontannie. Stanęły tu nowe ławeczki, lampy, drzewa, cały teren wyłożono płytami i brukiem. Stara, niefektowna fontanna została zastąpiona nową. 

Skwer Pieczki w Raciborzu
Skwer Pieczki w Raciborzu

Okresowo pojawiają się tutaj plenerowe wystawy, bowiem zawsze znajdą chętnych odbiorców, jest też niewielka scena, na której odbywają się mini koncerty. Odbył się tu również piknik rowerowy. Skwer Pieczki w 2016 roku brał udział w X edycji Konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich. 

Ksiądz Pieczka

Nie przypadkowo skwer ten nosi nazwę ks. prałata Stefana Pieczki, bowiem ks. Pieczka, urodzony w 1932 roku był przez lata proboszczem pobliskiej fary. Potrafił wyjątkowo zjednywać sobie ludzi, a w ciężkich czasach komuny wspierał "Solidarność" i ludzi represjonowanych, a przy tym potrafił rozmawiać z władzami. W plebiscycie "Nowin Raciborskich" z 2000 roku zatytułowanym "Raciborzanin tysiąclecia", w kategorii "Duchowny w tysiącleciu" zwycięzcą bezapelacyjnie został właśnie ksiądz Stefan Pieczka.

Skwer Pieczki w Raciborzu
Skwer Pieczki w Raciborzu


Skwer ks. Stefana Pieczki
ul. Nowa, Racibórz
 

Racibórz noclegi

Racibórz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149528 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021