Skwer Pieczki w Raciborzu

Skwer ks. Pieczki w Raciborzu

(4.4 głosów: 5)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Skwer ks. Stefana Pieczki w Raciborzu niedawno zyskał nowy wizerunek i nabrał prawdziwego blasku. Skwer znajduje się koło raciborskiej fary - kościoła Wniebowzięcia NMP, niedaleko Rynku i należy do większego Placu Długosza, który również ma być niebawem zrewitalizowany.Na razie do użytku oddano stary nowy skwer Pieczki, który nie tylko jest ozdobą centrum Raciborza, ale integruje mieszkańców oraz turystów. Latem zawsze sporo tutaj ludzi, którzy odpoczywają i chłodzą się przy nowej fontannie. Stanęły tu nowe ławeczki, lampy, drzewa, cały teren wyłożono płytami i brukiem. Stara, niefektowna fontanna została zastąpiona nową. 

Skwer Pieczki w Raciborzu
Skwer Pieczki w Raciborzu

Okresowo pojawiają się tutaj plenerowe wystawy, bowiem zawsze znajdą chętnych odbiorców, jest też niewielka scena, na której odbywają się mini koncerty. Odbył się tu również piknik rowerowy. Skwer Pieczki w 2016 roku brał udział w X edycji Konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich. Ksiądz Pieczka

Nie przypadkowo skwer ten nosi nazwę ks. prałata Stefana Pieczki, bowiem ks. Pieczka, urodzony w 1932 roku był przez lata proboszczem pobliskiej fary. Potrafił wyjątkowo zjednywać sobie ludzi, a w ciężkich czasach komuny wspierał "Solidarność" i ludzi represjonowanych, a przy tym potrafił rozmawiać z władzami. W plebiscycie "Nowin Raciborskich" z 2000 roku zatytułowanym "Raciborzanin tysiąclecia", w kategorii "Duchowny w tysiącleciu" zwycięzcą bezapelacyjnie został właśnie ksiądz Stefan Pieczka.

Skwer Pieczki w Raciborzu
Skwer Pieczki w Raciborzu

Skwer ks. Stefana Pieczki
ul. Nowa, Racibórz
 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Racibórz noclegi

Racibórz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Racibórz
Rynki, place i deptaki
Mniej istotna
skwery
50°5'28N, 18°13'12E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021