Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Gościniec Równica - dawne schronisko na Równicy w Ustroniu

Równica
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.1

Gościniec Równica to dawne Schronisko PTTK na Równicy o wysokości 781 m n.p.m. Obecnie gospodarzami Gościńca jest małżeństwo Sylwia i Mariusz Ciemała. Zjesz tu smaczne, góralskie jadło w otoczeniu pięknych widoków.

Historia schroniska na Równicy

nosiło imię Edmunda Kaźmierczaka. W latach 60. XX wieku dokonano gruntownej przebudowy i remontu budynku. Wybudowano także asfaltową drogę z Ustronia, umożliwiającą całoroczny dojazd samochodem pod samo schronisko, tak więc jest to obiekt dla wszystkich turystów, również starszych i tych z małymi dziećmi. Od niedawna zostało wykreślone z listy schronisk PTTK i obecnie nosi nazwę Gościniec Równica. 

Gościniec Równica
Gościniec Równica

Atrakcje w okolicy

Będąc tutaj warto wejść do Zbójnickiej Chaty, Koliby Pod Czarcim Kopytem lub skorzystać z pobliskich atrakcji jak Park Linowy, Extreme  Park czy fantastyczny Leśny Park Niespodzianek położony na stoku Równicy.

Szlaki turystyczne

Przez cały rok jest tutaj dużo turystów pieszych i zmotoryzowanych. Miejsce to jest także węzłem szlaków po okolicy, krzyżują się tu szlaki: 

Gościniec Równica
Gościniec Równica

Informacje praktyczne

pn-nd 9.00-20.00

Gościniec Równica - Schronisko
ul. Równica 27, Ustroń
tel. 531-706 415, 509-437-666
https://gosciniec-rownica.eatbu.com/

Noclegi w Ustroniu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Równica dawne schronisko
(4.1 głosów: 46)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.1 głosów: 46)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024