Wałbrzych

Rynek w Wałbrzychu

(4.2 głosów: 33)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Centralny plac Wałbrzycha czyli Rynek oraz jego najbliższe okolice w ostatnich latach przeszły gruntowną rewitalizację, zyskując w ten sposób bardzo ładny wygląd i swoisty klimat. Uwagę przykuwa tu efektowna fontanna, zabytkowe budowle i elementy małej architektury. Dziś jest to miejsce, w którym chętnie spędzają czas nie tylko turyści, ale i mieszkańcy.

Wałbrzych, Darek
Wałbrzych, Darek

Ratusz w Wałbrzychu

Na Rynku stoi nowy Ratusz zaprojektowany i wybudowany w II połowie XIX wieku przez królewskiego budowniczego Waesemanna. Siedzibę w nim ma Urząd Miasta. Wcześniej na Rynku wznosił się stary Ratusz z 1731 roku. Był to jednopiętrowy, barokowy budynek, ozdobiony wieżyczką zegarową zwieńczoną hełmem.Kamienice na Rynku

Dookoła Ratusza znajdowały się niegdyś jarmarczne budy, gdyż dawniej każdego tygodnia na Rynku odbywał się targ. W połowie XVIII wieku w miejscu małych domów stanęły okazałe kamienice pokryte dachówką. Na szczególną uwagę na Rynku wałbrzyskim zasługują trzy najstarsze domy - Dom pod Kotwicą, Dom z Trzema Różami oraz Kamienica pod Atlantami. Pochodzą one z czasów największego rozkwitu handlu płótnem. Natomiast w kamienicach pod numerami 5-9 mieściły się niegdyś winiarnie, w których wino pijał poeta Goethe.

Wałbrzych
Wałbrzych

Rynek w Wałbrzychu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Dolnego Śląska wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Wałbrzych noclegi

Wałbrzych to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wałbrzyski rynek, Darek
Wałbrzych, Darek
Ratusz wałbrzych, Darek
Wałbrzych, Darek
Wałbrzych, Darek
Dolny Śląsk Wałbrzych
Rynki, place i deptaki
Normalna
rynki
50°45'57N, 16°16'57E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022