Wałbrzych

Rynek w Wałbrzychu

(4.2 głosów: 33)

Centralny plac Wałbrzycha czyli Rynek oraz jego najbliższe okolice w ostatnich latach przeszły gruntowną rewitalizację, zyskując w ten sposób bardzo ładny wygląd i swoisty klimat. Uwagę przykuwa tu efektowna fontanna, zabytkowe budowle i elementy małej architektury. Dziś jest to miejsce, w którym chętnie spędzają czas nie tylko turyści, ale i mieszkańcy.Wałbrzych, Darek
Wałbrzych, Darek

Ratusz w Wałbrzychu

Na Rynku stoi nowy Ratusz zaprojektowany i wybudowany w II połowie XIX wieku przez królewskiego budowniczego Waesemanna. Siedzibę w nim ma Urząd Miasta. Wcześniej na Rynku wznosił się stary Ratusz z 1731 roku. Był to jednopiętrowy, barokowy budynek, ozdobiony wieżyczką zegarową zwieńczoną hełmem.

Kamienice na Rynku

Dookoła Ratusza znajdowały się niegdyś jarmarczne budy, gdyż dawniej każdego tygodnia na Rynku odbywał się targ. W połowie XVIII wieku w miejscu małych domów stanęły okazałe kamienice pokryte dachówką. Na szczególną uwagę na Rynku wałbrzyskim zasługują trzy najstarsze domy - Dom pod Kotwicą, Dom z Trzema Różami oraz Kamienica pod Atlantami. Pochodzą one z czasów największego rozkwitu handlu płótnem. Natomiast w kamienicach pod numerami 5-9 mieściły się niegdyś winiarnie, w których wino pijał poeta Goethe.Wałbrzych
Wałbrzych
Wałbrzyski rynek, Darek
Wałbrzych, Darek
Ratusz wałbrzych, Darek
Wałbrzych, Darek
Wałbrzych, Darek

Wałbrzych noclegi

Wałbrzych to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Dolny Śląsk Wałbrzych
Rynki, place i deptaki
Normalna
rynki
50°45'57N, 16°16'57E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021