Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Centralny plac Wałbrzycha czyli Rynek w latach 90-tych XX wieku przeszedł gruntowną modernizację, zyskując w ten sposób ładny wygląd i swoisty klimat. Ograniczono wówczas na nim ruch samochodów, postawiono efektowną fontannę i dodano elementy małej architektury. Dziś jest to miejsce, w którym chętnie spędzają czas nie tylko turyści, ale i mieszkańcy.Ratusz w Wałbrzychu

Na Rynku stoi nowy Ratusz zaprojektowany i wybudowany w II połowie XIX wieku przez królewskiego budowniczego Waesemanna. Siedzibę w nim ma Urząd Miasta. Wczesniej na Rynku wznosił się stary Ratusz z 1731 roku. Był to jednopiętrowy, barokowy budynek, ozdobiony wieżyczką zegarową zwieńczoną hełmem.

Wałbrzych
Wałbrzych


Kamienice

Dookoła Ratusza znajdowały się niegdyś jarmarczne budy,  gdyż dawniej każdego tygodnia na Rynku odbywał się targ. W połowie XVIII wieku w miejscu małych domów stanęły okazałe kamienice pokryte dachówką. Na szczególną uwagę na Rynku wałbrzyskim zasługują trzy najstarsze domy - Dom pod Kotwicą, Dom z Trzema Różami oraz Kamienica pod Atlantami. Pochodzą one z czasów największego rozkwitu handlu płótnem. Natomiast w kamienicach pod numerami 5-9 mieściły się niegdyś winiarnie, w których wino pijał poeta Goethe.

Wałbrzych Wałbrzyski rynek Wałbrzych Ratusz wałbrzych Wałbrzych Wałbrzych

Wałbrzych noclegi

Wałbrzych to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134499 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Ławica
Pałac Kamieniec
Pałac Pakoszów
KOLONIA LEŚNA
Hotel Niemcza Spa

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020