Rynek w Wałbrzychu

Wałbrzych
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

Centralny plac Wałbrzycha czyli Rynek oraz jego najbliższe okolice w ostatnich latach przeszły gruntowną rewitalizację, zyskując w ten sposób bardzo ładny wygląd i swoisty klimat. Uwagę przykuwa tu efektowna fontanna, zabytkowe budowle i elementy małej architektury. Dziś jest to miejsce, w którym chętnie spędzają czas nie tylko turyści, ale i mieszkańcy.

Wałbrzych
Wałbrzych

Ratusz w Wałbrzychu

Na Rynku stoi nowy Ratusz zaprojektowany i wybudowany w II połowie XIX wieku przez królewskiego budowniczego Waesemanna. Siedzibę w nim ma Urząd Miasta. Wcześniej na Rynku wznosił się stary Ratusz z 1731 roku. Był to jednopiętrowy, barokowy budynek, ozdobiony wieżyczką zegarową zwieńczoną hełmem.Kamienice na Rynku

Dookoła Ratusza znajdowały się niegdyś jarmarczne budy, gdyż dawniej każdego tygodnia na Rynku odbywał się targ. W połowie XVIII wieku w miejscu małych domów stanęły okazałe kamienice pokryte dachówką. Na szczególną uwagę na Rynku wałbrzyskim zasługują trzy najstarsze domy - Dom pod Kotwicą, Dom z Trzema Różami oraz Kamienica pod Atlantami. Pochodzą one z czasów największego rozkwitu handlu płótnem. Natomiast w kamienicach pod numerami 5-9 mieściły się niegdyś winiarnie, w których wino pijał poeta Goethe.

Wałbrzych
Wałbrzych

Noclegi w Dolnym Śląsku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Wałbrzyski rynek
Wałbrzych
Ratusz wałbrzych
Wałbrzych
Wałbrzych
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 35)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024