Pogoria II w Dąbrowie Górniczej

Jezioro Pogoria II w Dąbrowie Górniczej
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

Pogoria II to jedno z czterech jezior rozlewających się na terenie Dąbrowy Górniczej o wspólnej nazwie Pogoria. Ten urokliwy kompleks zalewów stanowi najlepszą atrakcję miasta, to wyjątkowo piękny teren rekreacyjny, rozległy, atrakcyjny i ciekawy pod względem przyrodniczym. Pogoria II to prawdziwy raj dla ornitologów i ekologów, bowiem całe jezioro objęte jest strefą ciszy i stanowi Użytek Ekologiczny. Jest to zarazem najmniejsze spośród tutejszych jezior, a znajduje się pomiędzy najpopularniejszą Pogorią III z molo i Pogorią I z przystaniami. Pogoria II jest też rajem dla wędkarzy, których jest tutaj sporo. Najlepiej zatrzymać się na parkingu np. przy ulicy Zakładowej, koło Jacht Klub Pogoria III i stąd pieszo wyruszyć na spacer nad Dwójkę, gdzie wzdłuż linii brzegowej biegnie ścieżka.

Informacje praktyczne

Pogoria II
dojście ul. Zakładową lub ul. Żeglarską, Dąbrowa GórniczaNoclegi w Dąbrowie Górniczej

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 13)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024