Pogoria I w Dąbrowie Górniczej

Jezioro Pogoria I - przy hotelu Shuma
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Jezioro Pogoria I to jedno z czterech dąbrowskich jezior o wspólnej nazwie Pogoria. Kompleks zalewów stanowi jedno z najpiękniejszych miejsc w Dąbrowie Górniczej i na całym Górnym Śląsku. Ze wszystkich tutejszych jezior, Pogoria I jest najstarszym zalewem, utworzonym w 1943 roku. Do dnia dzisiejszego przyciąga liczną grupę amatorów kąpieli i opalania się na piaszczystych plażach, których jest sporo, zarówno tych patrolowanych przez WOPR, jak i zupełnie dzikich. Wokół jeziora powstało wiele ośrodków wypoczynkowych i żeglarskich. Blisko stąd do Pogorii II, a dalej rozlewa się najbardziej atrakcyjna Pogoria III z molo i atrakcyjnym deptakiem.

Informacje praktyczne

Cały rok od świtu do zmierzchu
Wstęp bezpłatny
Parking: np. przy ulicy Pogoria koło Rybaczówki, gdzie czeka piaszczysta plaża albo przy hotelu Shuma przy ul. Żeglarskiej, gdzie czeka przystań

Jezioro Pogoria I w Dąbrowie Górniczej
Jezioro Pogoria I w Dąbrowie Górniczej


Pogoria I
ul. Żeglarska od południa, Dąbrowa Górnicza
ul. Pogoria od północy, Dąbrowa Górnicza

Noclegi w Dąbrowie Górniczej

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 11)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024