51°32'55" N, 17°20'57" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Park Krajobrazowy Dolina Baryczy to największy park krajobrazowy w Polsce, leżący na pograniczu Wielkopolski i Dolnego Śląska, w obrębie dwóch kotlin - Milickiej i Żmigrodzkiej, na północ od Trzebnicy, w pobliżu miejscowości Milicz.Swym obszarem Park obejmuje niezwykle cenną pod względem przyrodniczym dolinę rzeki Baryczy - prawy dopływ Odry, która stanowi malowniczą mozaikę stawów, mokradeł, łąk i lasów. PK Dolina Baryczy powstał w 1996 roku w celu ochrony tych niecodziennych siedlisk wodnych, będących prawdziwym ptasim rajem.Cenna ostoja ptaków

Dolina Baryczy uważana jest za Europejską Ostoję Ptaków, chronioną w ramach Europejskiej Sieci Natura 2000. Występuje tu m.in. bielik, myszołów, rybołów, kormoran, bocian czarny, czapla biała, kszyk, łyska, mewa śmieszka, a czasem nawet rzadki pelikan różowy. Najcenniejszym obszarem w dolinie Baryczy jest rezerwat Stawy Milickie, należący do obszarów wodno-błotnych o znaczeniu międzynarodowym, objętych Konwencją Ramsarską.

Zwiedzanie Doliny Baryczy

Dolina Baryczy to rozległy teren, który nie sposób poznać podczas jednodniowego pobytu, tym bardziej że w wiele miejsc trudno dostać się rowerem a tym bardziej samochodem. Zwiedzanie z pewnością ułatwią poprowadzone w dolinie ścieżki przyrodnicze i szlaki turystyczne, pozwalające odnaleźć najatrakcyjniejsze zakątki tego regionu. Co ciekawe, Park można zwiedzać na różne sposoby - pieszo, rowerem, konno, a nawet kajakiem, bowiem malowniczą rzeką Barycz poprowadzono szlak kajakowy. Jakkolwiek byś nie zwiedzał tego przepięknego obszaru, warto wziąć ze sobą lornetkę, co umożliwi podglądanie ptaków w naturalnym ich siedlisku.

Antonin noclegi

Antonin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1122729 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020