Muzeum Bombki w Miliczu

Muzeum Bombki w Miliczu

(4.5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

KOM w Miliczu

Jest takie miejsce w Miliczu, które przez cały rok przenosi nas do klimatu Bożego Narodzenia. I nie mam tutaj na myśli milickiego karpia, a unikatowe Muzeum Bombki, które powstało na terenie dawnej fabryki bombek. Dziś powstał tu bardzo nowoczesny w swej formie i założeniach Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny, w skrócie po prostu Kom. Miejsce jest unikatowe, bo to taki innowacyjny dom kultury, gdzie czekają przeróżne warsztaty, prowadzone różnymi technikami, opartymi na założeniach teorii Inteligencji Wielorakich. Na dzieci w różnym wieku czekają też gry i zabawy plenerowe, a ponadto Kom organizuje koncerty, wystawy oraz zaprasza do sali pamiątkowej Druha Bolka.KOM w Miliczu
KOM w Miliczu

Szklane cuda w Dolinie Baryczy

Ale wróćmy do Muzeum Bombki, w jednej z sal KOM-u wkraczamy do lśniącej, nowoczesnej, a przy tym bajecznie kolorowej krainy szklanych ozdób. Zobaczysz tu ponad 6 000 bombek, cudnie i ręcznie malowanych. Każda jest inna, są tu tradycyjne kule, sople, zwierzątka, postaci z bajek. Wzory typowo świąteczne, ale i inne, nawet reklamowe, z logo firm. A to dlatego że większość produkcji milickiej fabryki była wysyłana na eksport, głównie do Ameryki. Nie dziwi więc tutaj Myszka Miki. Bombki zawieszone są w gablotach, ułożone kolorystycznie. Robi to spore wrażenie.

Muzeum Bombki w Miliczu
Muzeum Bombki w Miliczu
Muzeum Bombki w Miliczu
Muzeum Bombki w Miliczu

Po odwiedzeniu Muzeum Bombki w Miliczu, warto przysiąść w tutejszej kawiarni, bo desery zwalają z nóg, są przepyszne, nigdy nie jadłam tak smacznego sernika!Godziny otwarcia i informacje praktyczne

V-IX pn-pt 9.00-15.00, sb-nd 10.00-18.00
X-XII pn-pt 9.00-15.00
Bilety: normalny 11 zł, ulgowy 8 zł
Dzieci do lat 3 bezpłatnie
Parking: bezpłatny

Adres

Muzeum Bombki - Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny
ul. Dąbrowskiego 3, Milicz
tel. 71/ 384-12-96
https://kom.edu.pl/

GPS: 51°31'16N, 17°16'46E

Muzeum Bombki w Miliczu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Dolnego Śląska wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Milicz noclegi

Milicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Muzeum Bombki w Miliczu
51°31'16N, 17°16'46E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Warto zobaczyć tą piękną kolekcję szklanych ozdób w Muzeum Bombki
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021