Muzeum Bombki w Miliczu

Muzeum Bombki w Miliczu

(4.5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

KOM w Miliczu

Jest takie miejsce w Miliczu, które przez cały rok przenosi nas do klimatu Bożego Narodzenia. I nie mam tutaj na myśli milickiego karpia, a unikatowe Muzeum Bombki, które powstało na terenie dawnej fabryki bombek. Dziś powstał tu bardzo nowoczesny w swej formie i założeniach Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny, w skrócie po prostu Kom. Miejsce jest unikatowe, bo to taki innowacyjny dom kultury, gdzie czekają przeróżne warsztaty, prowadzone różnymi technikami, opartymi na założeniach teorii Inteligencji Wielorakich. Na dzieci w różnym wieku czekają też gry i zabawy plenerowe, a ponadto Kom organizuje koncerty, wystawy oraz zaprasza do sali pamiątkowej Druha Bolka.KOM w Miliczu
KOM w Miliczu

Szklane cuda w Dolinie Baryczy

Ale wróćmy do Muzeum Bombki, w jednej z sal KOM-u wkraczamy do lśniącej, nowoczesnej, a przy tym bajecznie kolorowej krainy szklanych ozdób. Zobaczysz tu ponad 6 000 bombek, cudnie i ręcznie malowanych. Każda jest inna, są tu tradycyjne kule, sople, zwierzątka, postaci z bajek. Wzory typowo świąteczne, ale i inne, nawet reklamowe, z logo firm. A to dlatego że większość produkcji milickiej fabryki była wysyłana na eksport, głównie do Ameryki. Nie dziwi więc tutaj Myszka Miki. Bombki zawieszone są w gablotach, ułożone kolorystycznie. Robi to spore wrażenie.

Muzeum Bombki w Miliczu
Muzeum Bombki w Miliczu
Muzeum Bombki w Miliczu
Muzeum Bombki w Miliczu

Po odwiedzeniu Muzeum Bombki w Miliczu, warto przysiąść w tutejszej kawiarni, bo desery zwalają z nóg, są przepyszne, nigdy nie jadłam tak smacznego sernika!Muzeum Bombki w Miliczu

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

V-IX pn-pt 9.00-15.00, sb-nd 10.00-18.00
X-XII pn-pt 9.00-15.00
Bilety: normalny 11 zł, ulgowy 8 zł
Dzieci do lat 3 bezpłatnie
Parking: bezpłatny

Adres

Muzeum Bombki - Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny
ul. Dąbrowskiego 3, Milicz
tel. 71/ 384-12-96
https://kom.edu.pl/

GPS: 51°31'16N, 17°16'46E

Milicz noclegi

Milicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°31'16N, 17°16'46E
22 styczeń 2021
22 marzec 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
22 styczeń 2021 13:33
Warto zobaczyć tą piękną kolekcję szklanych ozdób w Muzeum Bombki
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację