Muzeum Bombki w Miliczu

Muzeum Bombki w Miliczu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.7

KOM w Miliczu

Jest takie miejsce w Miliczu, które przez cały rok przenosi nas do klimatu Bożego Narodzenia. I nie mam tutaj na myśli milickiego karpia, a unikatowe Muzeum Bombki, które powstało na terenie dawnej fabryki bombek. Dziś powstał tu bardzo nowoczesny w swej formie i założeniach Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny, w skrócie po prostu Kom. Miejsce jest unikatowe, bo to taki innowacyjny dom kultury, gdzie czekają przeróżne warsztaty, prowadzone różnymi technikami, opartymi na założeniach teorii Inteligencji Wielorakich. Na dzieci w różnym wieku czekają też gry i zabawy plenerowe, a ponadto Kom organizuje koncerty, wystawy oraz zaprasza do sali pamiątkowej Druha Bolka.

KOM w Miliczu
KOM w Miliczu

Szklane cuda w Dolinie Baryczy

Ale wróćmy do Muzeum Bombki, w jednej z sal KOM-u wkraczamy do lśniącej, nowoczesnej, a przy tym bajecznie kolorowej krainy szklanych ozdób. Zobaczysz tu ponad 6 000 bombek, cudnie i ręcznie malowanych. Każda jest inna, są tu tradycyjne kule, sople, zwierzątka, postaci z bajek. Wzory typowo świąteczne, ale i inne, nawet reklamowe, z logo firm. A to dlatego że większość produkcji milickiej fabryki była wysyłana na eksport, głównie do Ameryki. Nie dziwi więc tutaj Myszka Miki. Bombki zawieszone są w gablotach, ułożone kolorystycznie. Robi to spore wrażenie.

Muzeum Bombki w Miliczu
Muzeum Bombki w Miliczu
Muzeum Bombki w Miliczu
Muzeum Bombki w Miliczu

Po odwiedzeniu Muzeum Bombki w Miliczu, warto przysiąść w tutejszej kawiarni, bo desery zwalają z nóg, są przepyszne, nigdy nie jadłam tak smacznego sernika!

Informacje praktyczne

V-IX pn-pt 9.00-15.00, sb-nd 10.00-18.00
X-XII pn-pt 9.00-15.00
Bilety: normalny 11 zł, ulgowy 8 zł
Dzieci do lat 3 bezpłatnie
Parking: bezpłatny

Muzeum Bombki - Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny
ul. Dąbrowskiego 3, Milicz
tel. 71/ 384-12-96
https://kom.edu.pl/

Noclegi w Dolnym Śląsku

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

Muzeum Bombki w Miliczu
(4.7 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.7 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Danuta
Polecam miła atmosfera
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Warto zobaczyć tą piękną kolekcję szklanych ozdób w Muzeum Bombki
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024