Milicz Kosciół , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Opis Milicza

Milicz to ciekawe miasteczko w województwie dolnośląskim, leżące na północ od Trzebnicy, nad rzeką Barycz, przy głównej trasie z Wrocławia do Poznania.Milicz leży wśród słynnych już Stawów Milickich, które wzięły nazwę właśnie od miasta. Stawy te to największy w Europie zespół stawów hodowlanych. Co roku organizowana jest tutaj impreza nazywana Świętem Karpia Milickiego.

Milicz Kosciół

Zabytki w Miliczu

- Kościół Św. Andrzeja Boboli - piękna budowla szachulcowa z XVIII wieku, swym wyglądem kościół w Miliczu przywodzi na myśl Kościół Pokoju w Świdnicy. Kościół Św. Andrzeja to jeden z sześciu tzw. Kościołów Łaski, pierwotnie był kościołem ewangelickim

- Pałac w Miliczu - zespół pałacowo-parkowy z XVIII wieku, pałac to neoklasycystyczna budowla, park zaś powstał w stylu angielskiem

- Ruiny zamku książąt oleśnickich z XIV wieku- Rynek z zabytkowymi kamienicami

Milicz Rynek

- Kościół Św Anny, ul. Łowiecka - budowla z XIX wieku, ośrodek kultu Św. Anny

- Kościół Św. Michala Archanioła z XIX wieku

Milicz Rynek

- Dolina Baryczy - Obszar Natura 2000

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

51°31'37" N, 17°16'24" E
Dolnośląskie
2016-05-27
2020-02-03 02:00

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020