Alpaki w Ceglanym Domu

Alpaki w Ceglanym Domu

(5 głosów: 1)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Przyjazne alpaki

Głaskałeś kiedyś alpakę? Być może tak, bo coraz popularniejsze są to zwierzęta w Polsce i nie ma w tym nic dziwnego, one są cudowne. Jeśli nie miałeś okazji, to polecam gorąco. Ja, kiedy raz pogłaskałam, to nie chciałam przestać. Mają bowiem tak miękką, grubą i przyjemną sierść, że to sama radość się w niej zagłębić. A do tego wyglądają słodko i nawet słuchają poleceń jeśli z nimi popracować. Można też wyprowadzać je na spacer na smyczy, jak pieski.Alpaki w Ceglanym Domu
Alpaki w Ceglanym Domu
Alpaki w Ceglanym Domu
Alpaki w Ceglanym Domu
Alpaki w Ceglanym Domu
Alpaki w Ceglanym Domu

Serce Doliny Baryczy

O tym wszystkim przekonałam się w Ceglanym Domu w Koruszce, leżącym w sercu Doliny Baryczy. To miejsce zupełnie wyjątkowe, możesz przyjechać tutaj właśnie dla alpak, na krótszą lub dłuższą chwilę, ale możesz też spędzić tu ciekawe wakacje z dala od cywilizacji, niemal w środku lasu, w towarzystwie nie tylko alpak, ale i przyjaznych psów znajduchów.

Alpaki w Ceglanym Domu
Alpaki w Ceglanym Domu

Ceglany Dom

Ceglany dom to wiejska agroturystyka, która może okazać się też ciekawym plenerem fotograficznym. Miejsce trafiło w mój gust, a dookoła znajdziesz wiele ciekawych ścieżek i atrakcji turystycznych. Sam Ceglany Dom to przebudowany, zabytkowy budynek gospodarczy z początku XX wieku, który dziś oferuje kilka pokoi dla gości, z prywatnymi łazienkami i w pełni wyposażone. Naładujesz tu baterie i nie chodzi mi tu o baterie do telefonu, ale te własne, które pozwolą Ci wkroczyć w codzienność z pozytywną energią, jakiej tu nie brakuje.Ceglany Dom
Ceglany Dom
Ceglany Dom
Ceglany Dom

Ścieżka rowerowa Trasą Dawnej Kolei Wąskotorowej

Ceglany Dom można odwiedzić podążając bardzo fajną ścieżką rowerową Trasą Dawnej Kolei Wąskotorowej, ma ona nieco ponad 20 km długości i jest bardzo dobrze przystosowana do jazdy na dwóch kółkach. Jeden z przystanków na trasie (powstały one w miejscu dawnych przystanków kolejki) mieści się niedaleko Ceglanego Domu, w miejscowości Kaszowo. Cała okolica idealnie nadaje się na rowerowe przejażdżki.

Ceglany Dom
Ceglany Dom

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Codziennie: 8.00–19.00

Adres

Ceglany Dom - Turystyka Wiejska
Koruszka 13, Kaszowo
tel. 71/ 383-25-01, 697-987-326
https://www.facebook.com/Ceglany-Dom-Turystyka-Wiejska-354879911268712/

GPS: 51°30'24N, 17°13'60E

Milicz noclegi

Milicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°30'24N, 17°13'60E
25 styczeń 2021
22 marzec 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
25 styczeń 2021 09:24
Alpaki można coraz częściej odwiedzać w Polsce i myślę że to świetny pomysł, my już kilka takich miejsc odwiedziliśmy i zawsze to wielka frajda nie tylko dla dzieci, a Ceglany Dom to coś więcej, niż tylko alpaki, tutaj można zasiedzieć się na dłużej
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację