Alpaki w Ceglanym Domu

Alpaki w Ceglanym Domu

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Przyjazne alpaki

Głaskałeś kiedyś alpakę? Być może tak, bo coraz popularniejsze są to zwierzęta w Polsce i nie ma w tym nic dziwnego, one są cudowne. Jeśli nie miałeś okazji, to polecam gorąco. Ja, kiedy raz pogłaskałam, to nie chciałam przestać. Mają bowiem tak miękką, grubą i przyjemną sierść, że to sama radość się w niej zagłębić. A do tego wyglądają słodko i nawet słuchają poleceń jeśli z nimi popracować. Można też wyprowadzać je na spacer na smyczy, jak pieski.

Alpaki w Ceglanym Domu
Alpaki w Ceglanym Domu
Alpaki w Ceglanym Domu
Alpaki w Ceglanym Domu
Alpaki w Ceglanym Domu
Alpaki w Ceglanym Domu

Serce Doliny Baryczy

O tym wszystkim przekonałam się w Ceglanym Domu w Koruszce, leżącym w sercu Doliny Baryczy. To miejsce zupełnie wyjątkowe, możesz przyjechać tutaj właśnie dla alpak, na krótszą lub dłuższą chwilę, ale możesz też spędzić tu ciekawe wakacje z dala od cywilizacji, niemal w środku lasu, w towarzystwie nie tylko alpak, ale i przyjaznych psów znajduchów.Alpaki w Ceglanym Domu
Alpaki w Ceglanym Domu

Ceglany Dom

Ceglany dom to wiejska agroturystyka, która może okazać się też ciekawym plenerem fotograficznym. Miejsce trafiło w mój gust, a dookoła znajdziesz wiele ciekawych ścieżek i atrakcji turystycznych. Sam Ceglany Dom to przebudowany, zabytkowy budynek gospodarczy z początku XX wieku, który dziś oferuje kilka pokoi dla gości, z prywatnymi łazienkami i w pełni wyposażone. Naładujesz tu baterie i nie chodzi mi tu o baterie do telefonu, ale te własne, które pozwolą Ci wkroczyć w codzienność z pozytywną energią, jakiej tu nie brakuje.

Ceglany Dom
Ceglany Dom
Ceglany Dom
Ceglany Dom

Ścieżka rowerowa Trasą Dawnej Kolei Wąskotorowej

Ceglany Dom można odwiedzić podążając bardzo fajną ścieżką rowerową Trasą Dawnej Kolei Wąskotorowej, ma ona nieco ponad 20 km długości i jest bardzo dobrze przystosowana do jazdy na dwóch kółkach. Jeden z przystanków na trasie (powstały one w miejscu dawnych przystanków kolejki) mieści się niedaleko Ceglanego Domu, w miejscowości Kaszowo. Cała okolica idealnie nadaje się na rowerowe przejażdżki.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Codziennie: 8.00–19.00

Adres

Ceglany Dom - Turystyka Wiejska
Koruszka 13, Kaszowo
tel. 71/ 383-25-01, 697-987-326
https://www.facebook.com/Ceglany-Dom-Turystyka-Wiejska-354879911268712/

GPS: 51°30'24N, 17°13'60E

Milicz noclegi

Milicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Ceglany Dom
Ceglany Dom
Milicz
Ważna
czynne cały rok dla rodziny dla dzieci dostępne dla wózków
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Alpaki można coraz częściej odwiedzać w Polsce i myślę że to świetny pomysł, my już kilka takich miejsc odwiedziliśmy i zawsze to wielka frajda nie tylko dla dzieci, a Ceglany Dom to coś więcej, niż tylko alpaki, tutaj można zasiedzieć się na dłużej
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023