Uczta w Dolinie Baryczy

Dni Karpia w Dolinie Baryczy

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Dni Karpia - lata tradycji w Dolinie Baryczy

Dni Karpia to cykliczne wydarzenie jesienne w Dolinie Baryczy, które w 2020 roku było już organizowane po raz 15. Kilkunastoletnia tradycja sprawiła, że ta wspaniała, smaczna, barwna i aktywna impreza przyciąga w ostatnich latach sporą liczbę zakochanych w tym regionie turystów. I nie ma w tym nic dziwnego, mnie również ten stosunkowo mało popularny region w Polsce oczarował bogactwem przyrody. To cenna, europejska ostoja ptactwa, ale i największy kompleks stawów rybnych w Europie, założony już w średniowieczu przez zakonników, którym ryby z racji wielu postów były zwyczajnie potrzebne do codziennego życia.Słynny karp milicki na Dniach Karpia

A hoduje się tutaj różne ryby słodkowodne, ale głównie karpia, słynnego milickiego karpia, który jest połączeniem starej tutejszej odmiany i karpia węgierskiego, w efekcie czego hodowany tu karp jest większy i bardziej odporny. Ponoć to najsmaczniejszy karp w całej Polsce, który może gości na Twoim stole w czasie Wigilii. W czasie Dni Karpia to największy lokalny specjał serwowany w wielu miejscach w Dolinie Baryczy. Oczywiście w wielu restauracjach jest on serwowany tutaj przez cały rok. Może stanowić danie główne, nadzienie do pierogów, element przetworów czy baza do pysznej zupy rybnej. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia kucharzy, a ta czasem zadziwia 🙂

Uczta w Dolinie Baryczy
Uczta w Dolinie Baryczy

Dni Karpia - kolacje rybne, koncerty, konkursy

Ale zanim dojdzie do grudniowej wieczerzy wigilijnej, jesienią w Dolinie Baryczy robi się słynne odłowy, czyli spuszcza się wodę ze stawów. To znamienny czas, który zaowocował właśnie tą unikatową imprezą. Dni Karpia trwają przez całą jesień, przez około 10 weekendów, od września do listopada, kiedy organizuje się na terenie całej Doliny Baryczy kilkadziesiąt wydarzeń. Wśród nich są kolacje rybne, zawody wędkarskie, koncerty, konkursy, warsztaty, spacery ornitologiczne, przejażdżki bryczką i inne ciekawostki dla dorosłych i dzieci. Na niektóre wydarzenia trzeba się wcześniej zapisywać. To wspaniała okazja, by poznać uroki tej magicznej krainy i zakosztować pysznych specjałów miejscowej kuchni.Gospoda 8 Ryb
Gospoda 8 Ryb

Polskie Szlaki - patron medialny Dni Karpia

Portal PolskieSzlaki.pl to patron medialny Dni Karpia już od kilku lat, dlatego w czasie trwania wydarzenia w naszych nowościach w każdym tygodniu znajdziesz informacje o wydarzeniach odbywających się w Dolinie Baryczy w poszczególne weekendy Dni Karpia, to jest od września do listopada.

Uczta w Dolinie Baryczy
Uczta w Dolinie Baryczy

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Jesienne weekendy od IX do XI

Adres

Dni Karpia
Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"
pl. ks. E. Waresiaka 7, Milicz
tel. 71/ 383-04-32
http://www.dnikarpia.barycz.pl/

GPS: 51°30'45N, 17°6'34E

Dni Karpia w Dolinie Baryczy na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Milicza wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Milicz noclegi

Milicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Uczta w Dolinie Baryczy
Hubertówka - uczta w Dolinie Baryczy
Gospoda 8 Ryb
Uczta w Dolinie Baryczy
Uczta w Dolinie Baryczy
51°30'45N, 17°6'34E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Dolina Baryczy to cudowne miejsce i smaczne przy tym, my byliśmy tam na prawdziwej uczcie tuż przed Dniami Karpia, ale chętnie wybralibyśmy się i na Dni Karpia właściwe 🙂 Żeby zaznać tej atmosfery.

Dni Karpia w Dolinie Baryczy na blogu

Dni Karpia w Dolinie Baryczy

Na początku września 2021 rozpoczęły się tegoroczne Dni Karpia w Dolinie Baryczy. To już kolejna, 16. edycja tego barwnego i smacznego wydarzenia w magicznej Dolinie Karpia, leżącej na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski. Słynie z pysznych dań z lokalnych ryb tutaj hodowanych, czystej natury i cudnych krajobrazów. Doświadczysz tego najpełniej podczas licznych i zróżnicowanych wydarzeń Dni Karpia, które odbywają się co weekend, przez 11 jesiennych tygodni, od wrzenia do listopada.

06 wrzesień 2021 12:17
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021