Antonin

Antonin

(4.5 głosów: 36)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Antonin to niewielka, ale bardzo malowniczo położona miejscowość w województwie wielkopolskim, w południowej części Wielkopolski, około 10 km na południe od Ostrowa Wielkopolskiego, w gminie Przygodzice, przy trasie nr 11 (Bytom-Poznań). To teren cudnej Doliny Baryczy, ale i sam Antonin jest bardzo atrakcyjny dla turystów.

Atrakcje w Antoninie

Antonin znany jest w regionie jako ośrodek wypoczynkowy z kąpieliskiem, bowiem tutejsze Jezioro Szperek (dawna nazwa Antonina) latem zapełnia się białymi żaglami, domki letniskowe turystami, a plaża leżakami. Od niedawna przyciąga tu turystów również Park Przygód Górecznik. Miłośnicy przyrody także będą zachwyceni, rezerwat przyrody Wydymacz oraz Park Krajobrazowy Dolina Baryczy to wspaniałe miejsca na wypoczynek na łonie natury.Antonin Park Górecznik
Antonin Park Górecznik

Pałac w Antoninie

Ale to, co najbardziej rozsławia Antonin w kraju i poza jego granicami to piękny, drewniany Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów, w którym odbywa się każdego roku Międzynarodowy Festiwal "Chopin w barwach jesieni" oraz inne koncerty muzyki klasycznej. Pałac pomalowany jest na charakterystyczny żółty kolor, który podkreśla jego oryginalny kształt. Również wnętrze zachwyca, pełne poroży i nut Chopina. W pobliżu warto też odwiedzić kościół w Antoninie. Otoczony nieskażoną przyrodą Antonin to wymarzony wprost region na spokojny i romantyczny wypoczynek, przesiąknięty magią.

Antonin pałac
Antonin pałac
Antonin wnętrze pałacu
Antonin wnętrze pałacu

Dolina Baryczy

Antonin leży na obszarze bardzo malowniczej i atrakcyjnej dla turystów Doliny Baryczy, która rozciąga się na granicy dwóch województw - wielkopolskiego i dolnośląskiego. To cudny zakątek Polski, który słynie z hodowlanych stawów i hodowli ryb. Sporo tu ciekawostek przyrodniczych, ale znajdą się też zabytki architektury.

Antonin
Antonin

Noclegi w Antoninie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Antonin - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Antonina

Turyści najczęściej odwiedzają: Dolina Baryczy, a potem Pałac w Antoninie i Park Przygód Górecznik w Antoninie.

Antonin
Antonin
Antonin
Antonin
Antonin
Antonin
Antonin
Antonin
Antonin kąpielisko
Antonin kościół
Antonin
Antonin
Antonin Pałac
, Paweł
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Paweł
Cudowne, magiczne miejsce . Byliśmy z rodziną i małym psem, spaliśmy w pokoju, w którym właśnie Chopin nocował. Rewelacyjny klimat, szczególnie dla osób wymagających wysokiej kultury osobistej od otoczenia. Zaliczyliśmy obiad, kawę na tarasie, nocleg w pokoju w którym nocował Chopin........ Obiekt dopuszcza małe psy, pracownicy i całe otoczenie cechuje wysoka kultura osobista, nieopodal plaża - trafiliśmy na festyn. Po prostu rewelacyjny weekend. Polecam.
Karol Bonecki
Bardzo ciekawe miejsce, na uboczu. Kto by pomyśłał, że zjem tam najlepsze lody z malinami ever🙂. Naprawdę warto zjechać i zobaczyć.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023