Antonin

Antonin to niewielka, ale bardzo malowniczo położona miejscowość w województwie wielkopolskim, w południowej części Wielkopolski, około 10 km na południe od Ostrowa Wielkopolskiego, w gminie Przygodzice, przy trasie nr 11 (Bytom-Poznań). To teren cudnej Doliny Baryczy, ale i sam Antonin jest bardzo atrakcyjny dla turystów.Atrakcje w Antoninie

Antonin znany jest w regionie jako ośrodek wypoczynkowy z kąpieliskiem, bowiem tutejsze Jezioro Szperek (dawna nazwa Antonina) latem zapełnia się białymi żaglami, domki letniskowe turystami, a plaża leżakami. Od niedawna przyciąga tu turystów również Park Przygód Górecznik. Miłośnicy przyrody także będą zachwyceni, rezerwat przyrody Wydymacz oraz Park Krajobrazowy Dolina Baryczy to wspaniałe miejsca na wypoczynek na łonie natury.

Antonin Park Górecznik
Antonin Park Górecznik

Pałac w Antoninie

Ale to, co najbardziej rozsławia Antonin w kraju i poza jego granicami to piękny, drewniany Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów, w którym odbywa się każdego roku Międzynarodowy Festiwal "Chopin w barwach jesieni" oraz inne koncerty muzyki klasycznej. Pałac pomalowany jest na charakterystyczny żółty kolor, który podkreśla jego oryginalny kształt. Również wnętrze zachwyca, pełne poroży i nut Chopina. W pobliżu warto też odwiedzić kościół w Antoninie. Otoczony nieskażoną przyrodą Antonin to wymarzony wprost region na spokojny i romantyczny wypoczynek, przesiąknięty magią.Antonin pałac
Antonin pałac
Antonin wnętrze pałacu
Antonin wnętrze pałacu

Dolina Baryczy

Antonin leży na obszarze bardzo malowniczej i atrakcyjnej dla turystów Doliny Baryczy, która rozciąga się na granicy dwóch województw - wielkopolskiego i dolnośląskiego. To cudny zakątek Polski, który słynie z hodowlanych stawów i hodowli ryb. Sporo tu ciekawostek przyrodniczych, ale znajdą się też zabytki architektury.

Antonin
Antonin
Antonin
Antonin
Antonin
Antonin
Antonin
Antonin
Antonin
Antonin
Antonin kąpielisko
Antonin kościół
Antonin
Antonin
Antonin Pałac

Antonin noclegi

Antonin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w Antoninie. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
51°31'2N, 17°51'6E
03 luty 2017
08 marzec 2021

Wasze opinie

Karol Bonecki
16 czerwiec 2020 15:55
Bardzo ciekawe miejsce, na uboczu. Kto by pomyśłał, że zjem tam najlepsze lody z malinami ever:). Naprawdę warto zjechać i zobaczyć.

Wasze podróże do Antonina

PAŁAC MYŚLIWSKI W ANTONINIE
08 lipiec 2012 21:52
Antonin - romantyczny azyl
19 maj 2008 19:26
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację