Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Góra Żar, mokunka

Narciarstwo Beskidzie Małym

(4.6 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Entuzjaści białego szaleństwa przybywając do Wadowic mogą w kilku miejscach oddać się swojemu hobby. Bogatą ofertę ma Ośrodek Czarny Groń (Ski Centrum Pracica) gdzie dostępne są dwie trasy zjazdowe o łącznej długości 2000 m i nowoczesny wyciąg orczykowy. Obie trasy są ratrakowane, w dolnej części również oświetlone (latem dostępny jest tutaj Park Linowy).Początkujący narciarze znajdą coś dla siebie w Ośrodku Konferencyjno – Wypoczynkowym "Kocierz". Są tu dwa orczykowe wyciągi z dwoma trasami zjazdowymi. Pierwsza z nich położona pośród lasów ma długość 750 m. Jej atutem jest piękne położenie, nieduża skala trudności i niezwykłe widoki. Druga przeznaczona jest dla dzieci i rozciąga się na długości 150 m. Obie trasy są świetnie przygotowane i oświetlone.

narciarze na Górze Żar, mokunka
narciarze na Górze Żar, mokunka

Leskowiec

Bardziej doświadczeni narciarze mogą wybrać się na Leskowiec skąd prowadzi trasa zjazdowa o długości ponad 500 m i różnicy poziomów 170 m (wyciąg zaczepowy). Trasa zjazdowa prowadząca wzdłuż wyciągu jest trudna, dla doświadczonych narciarzy. Mniej wprawni mogą jeździć na zachodniej, łagodniejszej części polany. Drugi wyciąg - talerzykowy o długości 350 m jest położony równolegle do istniejącego zaczepowego, w odległości 50 m, w kierunku wschodnim. Polana tuż obok schroniska wykorzystywana jest również jako pólko narciarskie.Leskowiec i Groń Jana Pawła II to jedne z najatrakcyjniejszych szczytów dla narciarzy w Beskidzie Małym. Choć trudno porównywać okolice Leskowca do znanych kurortów narciarskich w Beskidzie Śląskim czy Żywieckim, to jednak przyciąga on zimą narciarzy, którzy preferują wędrówki narciarskie i nie przepadają za zatłoczonymi stokami.

, mokunka
, mokunka

Góra Żar

Narciarska jest też Góra Żar, która dysponuje trasą narciarska o długości 1600 m, to jedna z najdłuższych tras zjazdowych w Beskidach, biegnie ona wzdłuż kolei terenowej, jest sztucznie zaśnieżana i oświetlona, dzięki czemu można z niej korzystać do późnych godzin nocnych, jest ona urozmaicona, początkowo łagodna, później bardziej stroma.Nartostrady w okolicach Leskowca

Znaki narciarskie czarne: Schronisko PTTK - Rzyki Jagódki, długość 4,2 km, różnica poziomów 510 m, ciągły zjazd, po zjeździe ze szczytu Gronia Jana Pawła II trasa łatwa, później bardzo łatwa, a ostatnie 700 metrów do przystanku MZK - płasko.

Dolna stacja kolejki na Górę Żar, mokunka
, mokunka
Góra Żar, mokunka

Znaki narciarskie niebieskie: Schronisko PTTK - Przełęcz Pod Gancarzem - Czoło - Ponikiew, długość 5,2 km, różnica poziomów 520 m, trasa łatwa, w końcowej części nieco trudniejsza, ciągły zjazd z wyjątkiem odcinka 200 m, wymagającego łagodnego podejścia. Trasa kończy się przy przystanku PKS Ponikiew II.

Narciarstwo Beskidzie Małym na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Beskidu Małego wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Beskid Mały noclegi

Beskid Mały to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
ratrak czeka, mokunka
49°46'60N, 19°13'26E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021