Narciarstwo Beskidzie Małym

Góra Żar
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Entuzjaści białego szaleństwa przybywając do Wadowic mogą w kilku miejscach oddać się swojemu hobby. Bogatą ofertę ma Ośrodek Czarny Groń (Ski Centrum Pracica) gdzie dostępne są dwie trasy zjazdowe o łącznej długości 2000 m i nowoczesny wyciąg orczykowy. Obie trasy są ratrakowane, w dolnej części również oświetlone (latem dostępny jest tutaj Park Linowy).

Początkujący narciarze znajdą coś dla siebie w Ośrodku Konferencyjno – Wypoczynkowym "Kocierz". Są tu dwa orczykowe wyciągi z dwoma trasami zjazdowymi. Pierwsza z nich położona pośród lasów ma długość 750 m. Jej atutem jest piękne położenie, nieduża skala trudności i niezwykłe widoki. Druga przeznaczona jest dla dzieci i rozciąga się na długości 150 m. Obie trasy są świetnie przygotowane i oświetlone.

narciarze na Górze Żar
narciarze na Górze Żar

Leskowiec

Bardziej doświadczeni narciarze mogą wybrać się na Leskowiec skąd prowadzi trasa zjazdowa o długości ponad 500 m i różnicy poziomów 170 m (wyciąg zaczepowy). Trasa zjazdowa prowadząca wzdłuż wyciągu jest trudna, dla doświadczonych narciarzy. Mniej wprawni mogą jeździć na zachodniej, łagodniejszej części polany. Drugi wyciąg - talerzykowy o długości 350 m jest położony równolegle do istniejącego zaczepowego, w odległości 50 m, w kierunku wschodnim. Polana tuż obok schroniska wykorzystywana jest również jako pólko narciarskie.

Leskowiec i Groń Jana Pawła II to jedne z najatrakcyjniejszych szczytów dla narciarzy w Beskidzie Małym. Choć trudno porównywać okolice Leskowca do znanych kurortów narciarskich w Beskidzie Śląskim czy Żywieckim, to jednak przyciąga on zimą narciarzy, którzy preferują wędrówki narciarskie i nie przepadają za zatłoczonymi stokami.

Góra Żar

Narciarska jest też Góra Żar, która dysponuje trasą narciarska o długości 1600 m, to jedna z najdłuższych tras zjazdowych w Beskidach, biegnie ona wzdłuż kolei terenowej, jest sztucznie zaśnieżana i oświetlona, dzięki czemu można z niej korzystać do późnych godzin nocnych, jest ona urozmaicona, początkowo łagodna, później bardziej stroma.

Nartostrady w okolicach Leskowca

Znaki narciarskie czarne: Schronisko PTTK - Rzyki Jagódki, długość 4,2 km, różnica poziomów 510 m, ciągły zjazd, po zjeździe ze szczytu Gronia Jana Pawła II trasa łatwa, później bardzo łatwa, a ostatnie 700 metrów do przystanku MZK - płasko.

Dolna stacja kolejki na Górę Żar
Góra Żar

Znaki narciarskie niebieskie: Schronisko PTTK - Przełęcz Pod Gancarzem - Czoło - Ponikiew, długość 5,2 km, różnica poziomów 520 m, trasa łatwa, w końcowej części nieco trudniejsza, ciągły zjazd z wyjątkiem odcinka 200 m, wymagającego łagodnego podejścia. Trasa kończy się przy przystanku PKS Ponikiew II.

Noclegi w Beskidzie Małym

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

ratrak czeka
ratrak czeka
 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

(4.6 głosów: 5)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 5)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024