Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Entuzjaści białego szaleństwa przybywając do Wadowic mogą w kilku miejscach oddać się swojemu hobby. Bogatą ofertę ma Ośrodek Czarny Groń (Ski Centrum Pracica) gdzie dostępne są dwie trasy zjazdowe o łącznej długości 2000 m i nowoczesny wyciąg orczykowy. Obie trasy są ratrakowane, w dolnej części również oświetlone (latem dostępny jest tutaj Park Linowy).Początkujący narciarze znajdą coś dla siebie w Ośrodku Konferencyjno – Wypoczynkowym "Kocierz". Są tu dwa orczykowe wyciągi z dwoma trasami zjazdowymi. Pierwsza z nich położona pośród lasów ma długość 750 m. Jej atutem jest piękne położenie, nieduża skala trudności i niezwykłe widoki. Druga przeznaczona jest dla dzieci i rozciąga się na długości 150 m. Obie trasy są świetnie przygotowane i oświetlone.

narciarze na Górze Żar
narciarze na Górze Żar


Leskowiec

Bardziej doświadczeni narciarze mogą wybrać się na Leskowiec skąd prowadzi trasa zjazdowa o długości ponad 500 m i różnicy poziomów 170 m (wyciąg zaczepowy). Trasa zjazdowa prowadząca wzdłuż wyciągu jest trudna, dla doświadczonych narciarzy. Mniej wprawni mogą jeździć na zachodniej, łagodniejszej części polany. Drugi wyciąg - talerzykowy o długości 350 m jest położony równolegle do istniejącego zaczepowego, w odległości 50 m, w kierunku wschodnim. Polana tuż obok schroniska wykorzystywana jest również jako pólko narciarskie.

Leskowiec i Groń Jana Pawła II to jedne z najatrakcyjniejszych szczytów dla narciarzy w Beskidzie Małym. Choć trudno porównywać okolice Leskowca do znanych kurortów narciarskich w Beskidzie Śląskim czy Żywieckim, to jednak przyciąga on zimą narciarzy, którzy preferują wędrówki narciarskie i nie przepadają za zatłoczonymi stokami.

Dolna stacja kolejki na Górę Żar

Góra Żar

Narciarska jest też Góra Żar, która dysponuje trasą narciarska o długości 1600 m, to jedna z najdłuższych tras zjazdowych w Beskidach, biegnie ona wzdłuż kolei terenowej, jest sztucznie zaśnieżana i oświetlona, dzięki czemu można z niej korzystać do późnych godzin nocnych, jest ona urozmaicona, początkowo łagodna, później bardziej stroma.Nartostrady w okolicach Leskowca

Znaki narciarskie czarne: Schronisko PTTK - Rzyki Jagódki, długość 4,2 km, różnica poziomów 510 m, ciągły zjazd, po zjeździe ze szczytu Gronia Jana Pawła II trasa łatwa, później bardzo łatwa, a ostatnie 700 metrów do przystanku MZK - płasko.

Góra Żar
Góra Żar

Znaki narciarskie niebieskie: Schronisko PTTK - Przełęcz Pod Gancarzem - Czoło - Ponikiew, długość 5,2 km, różnica poziomów 520 m, trasa łatwa, w końcowej części nieco trudniejsza, ciągły zjazd z wyjątkiem odcinka 200 m, wymagającego łagodnego podejścia. Trasa kończy się przy przystanku PKS Ponikiew II.

ratrak czeka

Beskid Mały noclegi

Beskid Mały to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020