Góra Żar

Narciarstwo Beskidzie Małym

Entuzjaści białego szaleństwa przybywając do Wadowic mogą w kilku miejscach oddać się swojemu hobby. Bogatą ofertę ma Ośrodek Czarny Groń (Ski Centrum Pracica) gdzie dostępne są dwie trasy zjazdowe o łącznej długości 2000 m i nowoczesny wyciąg orczykowy. Obie trasy są ratrakowane, w dolnej części również oświetlone (latem dostępny jest tutaj Park Linowy).Początkujący narciarze znajdą coś dla siebie w Ośrodku Konferencyjno – Wypoczynkowym "Kocierz". Są tu dwa orczykowe wyciągi z dwoma trasami zjazdowymi. Pierwsza z nich położona pośród lasów ma długość 750 m. Jej atutem jest piękne położenie, nieduża skala trudności i niezwykłe widoki. Druga przeznaczona jest dla dzieci i rozciąga się na długości 150 m. Obie trasy są świetnie przygotowane i oświetlone.

Leskowiec

Bardziej doświadczeni narciarze mogą wybrać się na Leskowiec skąd prowadzi trasa zjazdowa o długości ponad 500 m i różnicy poziomów 170 m (wyciąg zaczepowy). Trasa zjazdowa prowadząca wzdłuż wyciągu jest trudna, dla doświadczonych narciarzy. Mniej wprawni mogą jeździć na zachodniej, łagodniejszej części polany. Drugi wyciąg - talerzykowy o długości 350 m jest położony równolegle do istniejącego zaczepowego, w odległości 50 m, w kierunku wschodnim. Polana tuż obok schroniska wykorzystywana jest również jako pólko narciarskie.Leskowiec i Groń Jana Pawła II to jedne z najatrakcyjniejszych szczytów dla narciarzy w Beskidzie Małym. Choć trudno porównywać okolice Leskowca do znanych kurortów narciarskich w Beskidzie Śląskim czy Żywieckim, to jednak przyciąga on zimą narciarzy, którzy preferują wędrówki narciarskie i nie przepadają za zatłoczonymi stokami.

Góra Żar

Narciarska jest też Góra Żar, która dysponuje trasą narciarska o długości 1600 m, to jedna z najdłuższych tras zjazdowych w Beskidach, biegnie ona wzdłuż kolei terenowej, jest sztucznie zaśnieżana i oświetlona, dzięki czemu można z niej korzystać do późnych godzin nocnych, jest ona urozmaicona, początkowo łagodna, później bardziej stroma.Nartostrady w okolicach Leskowca

Znaki narciarskie czarne: Schronisko PTTK - Rzyki Jagódki, długość 4,2 km, różnica poziomów 510 m, ciągły zjazd, po zjeździe ze szczytu Gronia Jana Pawła II trasa łatwa, później bardzo łatwa, a ostatnie 700 metrów do przystanku MZK - płasko.

ratrak czeka
ratrak czeka

Znaki narciarskie niebieskie: Schronisko PTTK - Przełęcz Pod Gancarzem - Czoło - Ponikiew, długość 5,2 km, różnica poziomów 520 m, trasa łatwa, w końcowej części nieco trudniejsza, ciągły zjazd z wyjątkiem odcinka 200 m, wymagającego łagodnego podejścia. Trasa kończy się przy przystanku PKS Ponikiew II.

Beskid Mały noclegi

Beskid Mały to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację