Schronisko Stefanka, Roman Świątkowski

Kozia Góra w Beskidzie Śląskim

(4.4 głosów: 38)

Kozia Góra (683 m n.p.m.) to szczyt w Beskidzie Śląskim znajdujący się w niedalekiej odległości od Bielska Białej. Szczyt zwany również jest Stefanka od nazwiska byłego burmistrza miasta.W pobliżu szczytu znajduje się schronisko Stefanka z zagrodą kóz oraz atrakcją - nieczynnym już torem saneczkowym, który był jednym z najdłuższych torów w Europie, dziś to tylko ruiny, które może zobaczyć idąc zielonym szlakiem z Cygańskiego Lasu.

Schronisko Stefanka, Katarzyna Jamrozik
Schronisko Stefanka, Katarzyna Jamrozik

Szczyt często odwiedzany jest przez wielu bielszczan zarówno zimą, jak i latem na bliskość położenia.Dojście do szczytu Kozia Góra

- szlak żółty, Bielsko Biała – Olszówka Dolna (Cygański Las) do Przełęczy Sipa (Kozia), dalej szlakiem niebieskim, 1h

Kozia Góra, Roman Świątkowski
Kozia Góra, Roman Świątkowski

- szlak zielony, Bielsko Biała - Olszówka Dolna (Cygański Las), 1h 30 minut- szlak czerwony, Bielsko Biała - Bystra, do szczytu Równia, dalej szlakiem niebieskim, 1h

Kozia Góra, Roman Świątkowski
Kozia Góra, Roman Świątkowski

- szlak żółty, schronisko PTTK Na Szyndzielni do Przełęczy Sipa (Kozia), dalej szlakiem niebieskim, 1h 10 minut

Bielsko-Biała noclegi

Bielsko-Biała to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bielsko-Biała Beskid Śląski
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
szlaki szczyty
49°46'17N, 19°2'6E
05 luty 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

korys01
23 marzec 2016 12:05

Świetne miejsce na spacer nawet z małymi dziećmi. Łagodne podejście. Fajne schronisko na górze gdzie można zobaczyć oczywiście kozy. U podnóża góry polecam odwiedzić tereny rekreacyjne "Błonia"

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację