Zagłosuj na nas!
Schronisko Stefanka, Katarzyna Jamrozik

Kozia Góra w Beskidzie Śląskim

(4.4 głosów: 38)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kozia Góra (683 m n.p.m.) to szczyt w Beskidzie Śląskim znajdujący się w niedalekiej odległości od Bielska Białej. Szczyt zwany również jest Stefanka od nazwiska byłego burmistrza miasta.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

W pobliżu szczytu znajduje się schronisko Stefanka z zagrodą kóz oraz atrakcją - nieczynnym już torem saneczkowym, który był jednym z najdłuższych torów w Europie, dziś to tylko ruiny, które może zobaczyć idąc zielonym szlakiem z Cygańskiego Lasu.

Schronisko Stefanka, Katarzyna Jamrozik
Schronisko Stefanka, Katarzyna Jamrozik

Szczyt często odwiedzany jest przez wielu bielszczan zarówno zimą, jak i latem na bliskość położenia.Dojście do szczytu Kozia Góra

- szlak żółty, Bielsko Biała – Olszówka Dolna (Cygański Las) do Przełęczy Sipa (Kozia), dalej szlakiem niebieskim, 1h

Schronisko Stefanka, Roman Świątkowski
Schronisko Stefanka, Roman Świątkowski

- szlak zielony, Bielsko Biała - Olszówka Dolna (Cygański Las), 1h 30 minut- szlak czerwony, Bielsko Biała - Bystra, do szczytu Równia, dalej szlakiem niebieskim, 1h

Kozia Góra, Roman Świątkowski
Kozia Góra, Roman Świątkowski

- szlak żółty, schronisko PTTK Na Szyndzielni do Przełęczy Sipa (Kozia), dalej szlakiem niebieskim, 1h 10 minut

Kozia Góra w Beskidzie Śląskim na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Beskidu Śląskiego wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Bielsko-Biała noclegi

Bielsko-Biała to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kozia Góra, Roman Świątkowski
Beskid Śląski Bielsko-Biała
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
szlaki szczyty
49°46'17N, 19°2'6E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

korys01

Świetne miejsce na spacer nawet z małymi dziećmi. Łagodne podejście. Fajne schronisko na górze gdzie można zobaczyć oczywiście kozy. U podnóża góry polecam odwiedzić tereny rekreacyjne "Błonia"

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021