Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
52°17'55" N, 20°49'17" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Kampinoski Park Narodowy położony jest w województwie mazowieckim, na granicy Warszawy. Został założony w 1959 roku, a od 2000 roku jest wpisany na światową listę rezerwatów biosfery UNESCO. W herbie Kampinoskiego Parku Narodowego widnieje łoś.Całkowita powierzchnia parku na nieco ponad 385 km2, a powierzchnia ochrony ścisłej obejmuje teren ponad 46 km2. Długość szlaków turystycznych - pieszych i rowerowych wynosi tu 1230 km. Rocznie park odwiedza ponad milion turystów. Kampinoski Park Narodowy posiada swoje Muzeum w Izabelinie, przy ulicy Tetmajera 38.Wędrując po uroczyskach Puszczy Kampinoskiej łatwo zapomnieć, że znajdujemy się tylko kilkanaście kilometrów od granic wielkomiejskiej Warszawy. Strome wydmy sąsiadują tu z niedostępnymi bagnami, a zagubione w lesie mogiły powstańcze z ostojami żurawi i żeremiami bobrów. Bardzo dobrze skomunimowany Park jest idealnym rozwiązaniem na weekendowy, aktywny wypoczynek dla mieszkańców Warszawy i okolic.

Występująca w Puszczy fauna to: łoś, bóbr, ryś, wilk, wydra europejska, kuna leśna, lis, jeż wschodni, jenot azjatycki, sarna, jeleń, dzik, nietoperz, borsuk europejski, sowa błotna, bocian czarny, żuraw, zimorodek czy puchacz. Flora Kampinoskiego Parku Narodowego to dąb, brzoza, jesion, olcha, topola.

Kampinoski Park Narodowy - Muzeum
ul. Tetmajera 38, Izabelin
tel. 22/ 722-60-01, 722-60-21
www.kampinoski-pn.gov.plPierwotny autor treści: Piotr

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134088 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

karrrr96 Zapaleniec 708 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-04-11 na

Fajne na spacery i dobre miejsce dla grzybiarzy

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020