Kampinoski Park Narodowy

Kampinoski Park Narodowy

(4.8 głosów: 17)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kampinoski Park Narodowy położony jest w województwie mazowieckim, na granicy Warszawy. Został założony w 1959 roku, a od 2000 roku jest wpisany na światową listę rezerwatów biosfery UNESCO. W herbie Kampinoskiego Parku Narodowego widnieje łoś.

Całkowita powierzchnia parku na nieco ponad 385 km2, a powierzchnia ochrony ścisłej obejmuje teren ponad 46 km2. Długość szlaków turystycznych - pieszych i rowerowych wynosi tu 1230 km. Rocznie park odwiedza ponad milion turystów. Kampinoski Park Narodowy posiada swoje Muzeum w Izabelinie, przy ulicy Tetmajera 38.Wędrując po uroczyskach Puszczy Kampinoskiej łatwo zapomnieć, że znajdujemy się tylko kilkanaście kilometrów od granic wielkomiejskiej Warszawy. Strome wydmy sąsiadują tu z niedostępnymi bagnami, a zagubione w lesie mogiły powstańcze z ostojami żurawi i żeremiami bobrów. Bardzo dobrze skomunimowany Park jest idealnym rozwiązaniem na weekendowy, aktywny wypoczynek dla mieszkańców Warszawy i okolic.

Występująca w Puszczy fauna to: łoś, bóbr, ryś, wilk, wydra europejska, kuna leśna, lis, jeż wschodni, jenot azjatycki, sarna, jeleń, dzik, nietoperz, borsuk europejski, sowa błotna, bocian czarny, żuraw, zimorodek czy puchacz. Flora Kampinoskiego Parku Narodowego to dąb, brzoza, jesion, olcha, topola.

Kampinoski Park Narodowy - Muzeum
ul. Tetmajera 38, Izabelin
tel. 22/ 722-60-01, 722-60-21
www.kampinoski-pn.gov.pl

Pierwotny autor treści: PiotrGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

karrrr96

Fajne na spacery i dobre miejsce dla grzybiarzy

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023