Kampinoski Park Narodowy

Kampinoski Park Narodowy

(4.8 głosów: 16)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kampinoski Park Narodowy położony jest w województwie mazowieckim, na granicy Warszawy. Został założony w 1959 roku, a od 2000 roku jest wpisany na światową listę rezerwatów biosfery UNESCO. W herbie Kampinoskiego Parku Narodowego widnieje łoś.Całkowita powierzchnia parku na nieco ponad 385 km2, a powierzchnia ochrony ścisłej obejmuje teren ponad 46 km2. Długość szlaków turystycznych - pieszych i rowerowych wynosi tu 1230 km. Rocznie park odwiedza ponad milion turystów. Kampinoski Park Narodowy posiada swoje Muzeum w Izabelinie, przy ulicy Tetmajera 38.

Wędrując po uroczyskach Puszczy Kampinoskiej łatwo zapomnieć, że znajdujemy się tylko kilkanaście kilometrów od granic wielkomiejskiej Warszawy. Strome wydmy sąsiadują tu z niedostępnymi bagnami, a zagubione w lesie mogiły powstańcze z ostojami żurawi i żeremiami bobrów. Bardzo dobrze skomunimowany Park jest idealnym rozwiązaniem na weekendowy, aktywny wypoczynek dla mieszkańców Warszawy i okolic.Występująca w Puszczy fauna to: łoś, bóbr, ryś, wilk, wydra europejska, kuna leśna, lis, jeż wschodni, jenot azjatycki, sarna, jeleń, dzik, nietoperz, borsuk europejski, sowa błotna, bocian czarny, żuraw, zimorodek czy puchacz. Flora Kampinoskiego Parku Narodowego to dąb, brzoza, jesion, olcha, topola.

Kampinoski Park Narodowy - Muzeum
ul. Tetmajera 38, Izabelin
tel. 22/ 722-60-01, 722-60-21
www.kampinoski-pn.gov.plPierwotny autor treści: Piotr

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Warszawa
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
parki narodowe
52°17'55N, 20°49'17E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

karrrr96

Fajne na spacery i dobre miejsce dla grzybiarzy

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021