Dolomity Sportowa Dolina w Bytomiu

Dolomity Sportowa Dolina w Bytomiu

Dolomity Sportowa Dolina, w skrócie DSD to całoroczny ośrodek narciarski położony na granicy Tarnowskich Gór i Bytomia. Przy głównej trasie pomiędzy tymi miastami znajdują się drogowskazy. Malownicza dolina przylega do rezerwatu leśnego Segiet oraz do "Wielkiego Kanionu" tarnogórskiego (stary kamieniołom), co zwiększa jej turystyczną atrakcyjność.Atrakcje w DSD

Na terenie ośrodka znajdują się 3 trasy narciarskie, naśnieżane, oświetlone i z wyciągami oraz park zabaw zimowych dla dzieci z karuzelą do nauki jazdy na nartach. Dodatkowo w DSD prowadzone są szkolenia jazdy na nartach lub snowboardzie dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz grup zorganizowanych.

trasa zjazdowa dla narciarzy
trasa zjazdowa dla narciarzy

Miłośnicy szaleństwa na czterech kółkach znajdą tu zimowy tor dla quadów, zimowy Tor Saneczkowy, wypożyczalnię sprzętu sportowego (narty, snowboard, rowery). Ośrodek cały czas się rozwija. Obecnie powstał White Cross Superpark z licznymi przeszkodami o różnym poziomie trudności. W przyszłości ma to być największy "railowy" snowpark w Polsce.

Ale latem jest tu równie ciekawie. Wytyczono kilka tras rowerowych i szlaki widokowe. Dla dzieci powstało Mini Zoo, można też coś zjeść a nawet przenocować. Powstaje też Centrum Tenisowe z krytym i otwartym kortem oraz kręgielnią i squashem.Dolomity Sportowa Dolina
ul. Blachówka 94, ​Sucha Góra, Bytom
tel. 515-616-444
biuro@dsd.pl
www.dsd.pl

Wielki kanion Kamieniołom w Suchej Górze Kamieniołom

Tarnowskie Góry noclegi

Tarnowskie Góry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021