Dolomity Sportowa Dolina w Bytomiu

Zdjęcia (9)

Dolomity Sportowa Dolina, w skrócie DSD to całoroczny ośrodek narciarski położony na granicy Tarnowskich Gór i Bytomia. Przy głównej trasie pomiędzy tymi miastami znajdują się drogowskazy. Malownicza dolina przylega do rezerwatu leśnego Segiet oraz do "Wielkiego Kanionu" tarnogórskiego (stary kamieniołom), co zwiększa jej turystyczną atrakcyjność.Atrakcje w DSD

Na terenie ośrodka znajdują się 3 trasy narciarskie, naśnieżane, oświetlone i z wyciągami oraz park zabaw zimowych dla dzieci z karuzelą do nauki jazdy na nartach. Dodatkowo w DSD prowadzone są szkolenia jazdy na nartach lub snowboardzie dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz grup zorganizowanych.

Miłośnicy szaleństwa na czterech kółkach znajdą tu zimowy tor dla quadów, zimowy Tor Saneczkowy, wypożyczalnię sprzętu sportowego (narty, snowboard, rowery). Ośrodek cały czas się rozwija. Obecnie powstał White Cross Superpark z licznymi przeszkodami o różnym poziomie trudności. W przyszłości ma to być największy "railowy" snowpark w Polsce.Ale latem jest tu równie ciekawie. Wytyczono kilka tras rowerowych i szlaki widokowe. Dla dzieci powstało Mini Zoo, można też coś zjeść a nawet przenocować. Powstaje też Centrum Tenisowe z krytym i otwartym kortem oraz kręgielnią i squashem.

Dolomity Sportowa Dolina
ul. Blachówka 94, ​Sucha Góra, Bytom
tel. 515-616-444
biuro@dsd.pl
www.dsd.pl

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Powiązane miejsca

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020
Znajdziesz nas na: