Aleja Hroza

Aleja Hroza w Tworkowie

Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Historyczny trakt

Aleja Hroza w Tworkowie to miejsce o wyjątkowej urodzie i klimacie. To historyczny, śródpolny trakt wyłączony z ruchu samochodowego, pozwalający pieszo lub na rowerze przemierzyć drogę z Tworkowa do Bieńkowic. Aleja Hroza położona jest na dawnej grobli, z języka morawskiego właśnie na hrozie.Aleja Hroza
Aleja Hroza

Cenne drzewa

Aleja Hroza to unikalny drzewostan. Stare okazy cennych drzew to lipy drobnolistne i szerokolistne, kasztanowce, buki czerwone i dęby szypułkowe. Takich najcenniejszych drzew jest tutaj około 40. Wyobraźcie sobie, jak to wygląda jesienią, gdy drzewa te barwią się na złoto i czerwień. To idealne miejsce na spacer, również z wózkiem, ale także na plener fotograficzny.

Aleja Hroza
Aleja Hroza
Aleja Hroza
Aleja Hroza

Spod pałacu na Hrozę

Na Hrozę najlepiej dojść spod pałacu w Tworkowie, przez przypałacowy park. Wtedy mijasz basen, staw Trzeciok, Zabytkowy Młyn, wioskę indiańską, by wreszcie pozostać już tylko w towarzystwie pięknej przyrody.Staw Trzeciok
Staw Trzeciok
Stary młyn
Stary młyn

W pałacu w Tworkowie koniecznie natomiast wejdź na wieżę zamkową, która dziś stanowi całoroczny punkt widokowy, dostępny bezpłatnie. To element Szlaku wież Silesianka.

Aleja Hroza

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Całą dobę przez cały rok
Bilety: wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny przy pałacu/zamku

Adres

Aleja Hroza
ul. Drzmały, ul. Parkowa, Tworków

GPS: 50°0'53N, 18°13'42E

Tworków noclegi

Tworków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°0'53N, 18°13'42E
01 grudzień 2020
01 grudzień 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację