Aleja Hroza

Aleja Hroza w Tworkowie

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Historyczny trakt

Aleja Hroza w Tworkowie to miejsce o wyjątkowej urodzie i klimacie. To historyczny, śródpolny trakt wyłączony z ruchu samochodowego, pozwalający pieszo lub na rowerze przemierzyć drogę z Tworkowa do Bieńkowic. Aleja Hroza położona jest na dawnej grobli, z języka morawskiego właśnie na hrozie.

Aleja Hroza
Aleja Hroza

Cenne drzewa

Aleja Hroza to unikalny drzewostan. Stare okazy cennych drzew to lipy drobnolistne i szerokolistne, kasztanowce, buki czerwone i dęby szypułkowe. Takich najcenniejszych drzew jest tutaj około 40. Wyobraźcie sobie, jak to wygląda jesienią, gdy drzewa te barwią się na złoto i czerwień. To idealne miejsce na spacer, również z wózkiem, ale także na plener fotograficzny.Aleja Hroza
Aleja Hroza
Aleja Hroza
Aleja Hroza

Spod pałacu na Hrozę

Na Hrozę najlepiej dojść spod pałacu w Tworkowie, przez przypałacowy park. Wtedy mijasz basen, staw Trzeciok, Zabytkowy Młyn, wioskę indiańską, by wreszcie pozostać już tylko w towarzystwie pięknej przyrody.

Staw Trzeciok
Staw Trzeciok
Stary młyn
Stary młyn

W pałacu w Tworkowie koniecznie natomiast wejdź na wieżę zamkową, która dziś stanowi niemal całoroczny punkt widokowy, dostępny bezpłatnie. To element Szlaku wież Silesianka w Krainie Górnej Odry.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Całą dobę przez cały rok
Bilety: wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny przy pałacu/zamku

Adres

Aleja Hroza
ul. Drzmały, ul. Parkowa, Tworków

GPS: 50°0'53N, 18°13'42E

Tworków noclegi

Tworków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Aleja Hroza
Tworków Kraina Górnej Odry
Normalna
czynne cały rok dla rodziny dla dzieci wstęp bezpłatny dostępne dla wózków parking bezpłatny
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Bardzo ładny zakątek, dobrze sprawdza się na zdjęcia!
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023