Aleja Hroza w Tworkowie

Aleja Hroza
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Historyczny trakt

Aleja Hroza w Tworkowie to miejsce o wyjątkowej urodzie i klimacie. To historyczny, śródpolny trakt wyłączony z ruchu samochodowego, pozwalający pieszo lub na rowerze przemierzyć drogę z Tworkowa do Bieńkowic. Aleja Hroza położona jest na dawnej grobli, z języka morawskiego właśnie na hrozie.

Aleja Hroza
Aleja Hroza

Cenne drzewa

Aleja Hroza to unikalny drzewostan. Stare okazy cennych drzew to lipy drobnolistne i szerokolistne, kasztanowce, buki czerwone i dęby szypułkowe. Takich najcenniejszych drzew jest tutaj około 40. Wyobraźcie sobie, jak to wygląda jesienią, gdy drzewa te barwią się na złoto i czerwień. To idealne miejsce na spacer, również z wózkiem, ale także na plener fotograficzny.

Aleja Hroza
Aleja Hroza
Aleja Hroza
Aleja Hroza

Spod pałacu na Hrozę

Na Hrozę najlepiej dojść spod pałacu w Tworkowie, przez przypałacowy park. Wtedy mijasz basen, staw Trzeciok, Zabytkowy Młyn, wioskę indiańską, by wreszcie pozostać już tylko w towarzystwie pięknej przyrody.

Staw Trzeciok
Staw Trzeciok
Stary młyn
Stary młyn

W pałacu w Tworkowie koniecznie natomiast wejdź na wieżę zamkową, która dziś stanowi niemal całoroczny punkt widokowy, dostępny bezpłatnie. To element Szlaku wież Silesianka w Krainie Górnej Odry.

Informacje praktyczne

Całą dobę przez cały rok
Bilety: wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny przy pałacu/zamku

Aleja Hroza
ul. Drzmały, ul. Parkowa, Tworków

Noclegi w Tworkowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Aleja Hroza
(5 głosów: 1)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 1)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Bardzo ładny zakątek, dobrze sprawdza się na zdjęcia!
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024