Aleja Hroza

Aleja Hroza w Tworkowie

Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Historyczny trakt

Aleja Hroza w Tworkowie to miejsce o wyjątkowej urodzie i klimacie. To historyczny, śródpolny trakt wyłączony z ruchu samochodowego, pozwalający pieszo lub na rowerze przemierzyć drogę z Tworkowa do Bieńkowic. Aleja Hroza położona jest na dawnej grobli, z języka morawskiego właśnie na hrozie.

Aleja Hroza
Aleja Hroza

Cenne drzewa

Aleja Hroza to unikalny drzewostan. Stare okazy cennych drzew to lipy drobnolistne i szerokolistne, kasztanowce, buki czerwone i dęby szypułkowe. Takich najcenniejszych drzew jest tutaj około 40. Wyobraźcie sobie, jak to wygląda jesienią, gdy drzewa te barwią się na złoto i czerwień. To idealne miejsce na spacer, również z wózkiem, ale także na plener fotograficzny.Aleja Hroza
Aleja Hroza
Aleja Hroza
Aleja Hroza

Spod pałacu na Hrozę

Na Hrozę najlepiej dojść spod pałacu w Tworkowie, przez przypałacowy park. Wtedy mijasz basen, staw Trzeciok, Zabytkowy Młyn, wioskę indiańską, by wreszcie pozostać już tylko w towarzystwie pięknej przyrody.

Staw Trzeciok
Staw Trzeciok
Stary młyn
Stary młyn

W pałacu w Tworkowie koniecznie natomiast wejdź na wieżę zamkową, która dziś stanowi całoroczny punkt widokowy, dostępny bezpłatnie. To element Szlaku wież Silesianka.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Całą dobę przez cały rok
Bilety: wstęp bezpłatny
Parking: bezpłatny przy pałacu/zamku

Adres

Aleja Hroza
ul. Drzmały, ul. Parkowa, Tworków

GPS: 50°0'53N, 18°13'42E

Aleja Hroza w Tworkowie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Tworkowa wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Tworków noclegi

Tworków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Aleja Hroza
50°0'53N, 18°13'42E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021