Najpiękniejsze atrakcje w Polsce

Najnowsze wpisy na naszym blogu

Podziel się z innymi:

Rodzinne Opolskie – zabawa i rekreacja

Opolskie to fantastyczne miejsce na rodzinny wypoczynek, nie tylko oferuje bardzo zróżnicowane obiekty, ale w zdecydowanej większości nie są jeszcze na tyle popularne, by utrudniało to ich zwiedzanie. Pozwolą Ci się nacieszyć świetną rodzinną zabawą, bez tłumów i kolejek, a przy tym poznać naprawdę unikalne atrakcje, jak prawdziwy wygasły wulkan, ręcznie wykonane roboty – transformersy czy autentyczne wykopaliska paleontologiczne i skamieniałe szkielety pradinozaurów sprzed ponad 250 mln lat. Zobacz, jak wiele familijnych miejscówek oferuje to niewielkie województwo!

23 wrzesień 2021 11:48

Zapraszamy na relację z Juromanii - święta Jury i Szlaku Orlich Gniazd

Juromania zaprosiła turystów już po raz czwarty na naszą ulubioną Jurę 🙂 Nie mogło i nas tam zabraknąć, tym bardziej, że jesteśmy Patronem Medialnym tego wydarzenia! Zobaczcie, jak świetnie można się zabawić na tym święcie, kiedy mania zwiedzania i dobrej zabawy ogarnia cały region!

21 wrzesień 2021 14:33

Zapraszamy w ten weekend na Juromanię!

To już dziś! W piątek 17 września rozpoczyna się na naszej Jurze Juromania - święto Szlaku Orlich Gniazd. Przez cały weekend czeka na Ciebie kilkadziesiąt wydarzeń w kilkudziesięciu miejscach na całej Jurze, zarówno w części śląskiej, jak i małopolskiej. Będzie się działo, m.in. na zamkach: Ogrodzieniec, Rabsztyn, Pilcza w Smoleniu, w Siewierzu, ale również na skałkach, np. na Górze Zborów, w muzeach, np. w Starym Młynie w Żarkach i, co może nieco dziwić, także przy sanktuariach, np. na Jasnej Górze czy w Leśniowie! Jako patron medialny Juromanii serdecznie Was zapraszamy, może się gdzieś spotkamy! 🙂

Aktualny plan wydarzeń znajdziesz na oficjalnej stronie Juromanii: https://www.juromania.pl/

17 wrzesień 2021 10:16

Pałac w Bytomiu Miechowicach i Matka Ewa

Bardzo podoba mi się historia pałacu w Bytomiu Miechowicach, a skoro już otwarł się po długim remoncie, warto zajrzeć i poznać ten fascynujący kawałek śląskiej historii, z mezaliansem i największym dziełem miłosierdzia w tej części Europy! Gorąco zapraszam Was na naszą opowieść o rodzie Wincklerów!

15 wrzesień 2021 11:33

Industriada pod Szybem Maciej w Zabrzu

Czy znacie już zrewitalizowany Szyb Maciej w Zabrzu? Jeśli nie, warto się tam wybrać, by zaznać nowoczesnej turystyki z przyjemnym zwiedzaniem i pyszną przygodą kulinarną. My jednak przede wszystkim zaznaliśmy tu uciech rodzinnego pikniku podczas tegorocznej Industriady. Zobacz naszą relację 🙂

14 wrzesień 2021 11:04

Silesia Race 2021 – jeszcze trwają zapisy!

Kochani, przypominamy, że do końca tygodnia trwają zapisy na super świetną imprezę - Silesia Race w powiecie będzińskim. Impreza odbędzie się 25 września 2021, a organizuje ją mój dobry kolega ze studiów, zapewniam, że będzie się działo. Jesteś ciekawy jak to wygląda? Zobacz zdjęcia z poprzednich imprez!
http://www.silesiarace.pl

13 wrzesień 2021 09:26

Industriada już jutro!

W najbliższą sobotę czyli 11 września 2021 odbędzie się już XII spotkanie na Szlaku Zabytków Techniki. Industriada, bo o niej mowa, to Święto tego Szlaku, które już na stałe wpisało się w kalendarium wydarzeń województwa śląskiego i łączy miłośników przemysłowych obiektów regionu. Już jutro industrialne serce Śląska zabije ponownie, a gdzie? W wielu miejscach na Szlaku, m.in w Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, w Starym Młynie w Żarkach, w Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie czy w Muzeum Chleba w Radzionkowie! Zachęcamy Was gorąco!
Program Industriady z obiektami zaznaczonymi na mapie znajdziesz tutaj!

10 wrzesień 2021 12:09

Park Miniatur Olszowa - fantastyczna miejscówka rodzinna

To był jeden z fajniejszych dni w tym sezonie, bez dwóch zdań, wybierzcie się sami, bo wg mnie porównując jakość zabawy w połączeniu z ceną to Park Miniatur Olszowa to zdecydowanie jedno z najlepszych miejsc rodzinnych, jakie odwiedziliśmy w tym roku. Bilet to jedynie 20 zł, rodzinny wychodzi jeszcze taniej, a dzieci do lat 3 wchodzą bezpłatnie. Dojazd jest bardzo łatwy autostradą A4. Czy jeszcze się zastanawiasz gdzie zabrać dzieci w następny wolny weekend? Zobacz naszą relację i film!

08 wrzesień 2021 14:40

Olsztyn i Olsztynek czyli Warmia i Mazury

Zapraszam Was dzisiaj moi mili na kolejną opowieść o Warmii i Mazurach, gdzie odwiedziliśmy stolicę regionu - urokliwy Olsztyn i bardzo klimatyczny Skansen w Olsztynku. Nie zabrakło też pysznych doznań kulinarnych, sami zobaczcie 🙂

Zapraszamy również na filmik ze skansenu

07 wrzesień 2021 11:16

Dni Karpia w Dolinie Baryczy

Na początku września 2021 rozpoczęły się tegoroczne Dni Karpia w Dolinie Baryczy. To już kolejna, 16. edycja tego barwnego i smacznego wydarzenia w magicznej Dolinie Karpia, leżącej na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski. Słynie z pysznych dań z lokalnych ryb tutaj hodowanych, czystej natury i cudnych krajobrazów. Doświadczysz tego najpełniej podczas licznych i zróżnicowanych wydarzeń Dni Karpia, które odbywają się co weekend, przez 11 jesiennych tygodni, od wrzenia do listopada.

06 wrzesień 2021 12:17

Wybieracie się na Juromanię?

17-19 września 2021 wybieramy się na naszą ukochaną Jurę, z okazji Juromanii. Będziemy w kilku miejscach, znanych nam, ale mam nadzieję, że znów nas czymś zaskoczą, jak to zwykle na Jurze bywa 🙂 Kto z Was się wybiera? Może kogoś spotkamy 🙂 

06 wrzesień 2021 12:00

Łódź - miasto inne niż wszystkie

Czy znacie dobrze Łódź? My już nie raz przemierzaliśmy łódzkie ulice w poszukiwaniu atrakcji i okazuje się, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, miłośnicy architektury, historii, wystaw muzealnych, ale też dobrej kuchni, nocnej rozrywki czy rodzinnej, dobrej zabawy. Zobacz nasz przewodnik po najlepszych atrakcjach Łodzi i tak jak my zakochaj się w tym mieście!

30 sierpień 2021 13:06
Nasza ostatnia podróż

Zapraszamy na relację z Juromanii - święta Jury i Szlaku Orlich Gniazd

Juromania zaprosiła turystów już po raz czwarty na naszą ulubioną Jurę 🙂 Nie mogło i nas tam zabraknąć, tym bardziej, że jesteśmy Patronem Medialnym tego wydarzenia! Zobaczcie, jak świetnie można się zabawić na tym święcie, kiedy mania zwiedzania i dobrej zabawy ogarnia cały region!

Czytaj dalej...

Najnowsze podróże Krajtroterów


Rejs Szlakiem Szeląga
23 wrzesień 2021 14:53
Bergen -Norwegia.
18 wrzesień 2021 16:13

TOP 20 atrakcji turystycznych w Polsce

TOP 20 atrakcji turystycznych w Polsce
Jest się czym pochwalić!
7484

opisów atrakcji ze zdjęciami, zaznaczonych na mapie

8431

fotorelacji z wycieczek naszych Krajtroterów

54228

komentarzy i postów na forum

44744

użytkowników czyli Krajtroterów

Aplikacja Polskie Szlaki

Z tą aplikacją każdy Twój wyjazd będzie udany. Blisko 8000 atrakcji ze zdjęciami i opisami w zasięgu Twojej kieszeni.

Dzięki tej aplikacji będziesz mógł znaleźć interesujące atrakcje w Twoim pobliżu, a gdy je już odwiedzisz natychmiast je ocenić i dodać do aktywnej wycieczki.

Każda atrakcja jest przyporządkowana do opowiedniego rodzaju, których jest aż 30, a także przyporządkowana do odpowiedniej wagi, dzięki czemu filtrowanie jest bardzo dokładne.

A to wszystko za darmo!

Pobierz ze sklepu Google
Youtube

Zobacz nasze filmy i subskrybuj kanał!

Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację