Zakrzówek od strony południowej

Zakrzówek w Krakowie

(4.7 głosów: 59)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zakrzówek - najpopularniejszy zalew w Krakowie

Zakrzówek to niezwykle malownicze miejsce w Krakowie. To dawny kamieniołom wapienia w 1992 roku zalany wodą i dziś tworzy ciekawy zalew otoczony skałkami, miejscami tworzącymi niebezpieczne, pionowe ściany. Zakrzówek leży na południowy zachód od centrum Krakowa, z ul. Kapelanka można tu dojść ulicami Wyłom lub Salezjańską. Wokół całego kamieniołomu prowadzi ścieżka

Zalew na Zakrzówku tworzą dwa zbiorniki połączone przesmykiem. Kąpiel jest tu niestety zabroniona, ale brzegi zalewu i tak są jednym z ulubionych miejsc wypoczynkowych Krakowian. Okolicę tę upodobali sobie rowerzyści. Zakrzówek w Krakowie został jednym z 7 Nowych Cudów Polski 2014 ogłoszonych przez National Geographic.Zakrzówek od strony północnej
Zakrzówek od strony północnej
Zakrzówek
Zakrzówek

Pomosty i baseny

Od strony południowej powstały piękne pomosty spacerowe wiszące na wodzie. Tym samym dzika plaża zmieniła się w system basenów o różnej głębokości. Bardzo nam się tutaj podoba. Baseny otwarte zostaną w czerwcu 2023 roku.

Zakrzówek
Zakrzówek

Atrakcje dla nurków

Zalew Zakrzówek jest też atrakcyjny dla nurków, zagłębiając się w jego wodach zobaczyć można np. dużego fiata 125, autobus czy łodzie.

Adres

Zakrzówek
ul. Zielna od strony północnej
ul. Wyłom od strony południowej

GPS: 50°2'19N, 19°54'40E

Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Zakrzówek
Zakrzówek
Zakrzówek
Zakrzówek
Zakrzówek
Kraków
Normalna
skałki zalewy kamieniołomy
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Cyrix
Przepiękne miejsce z lazurową wodą otoczoną skałami, ścieżkami rowerowymi i pieszym, skąd rozpościera się cudowny widok na Kraków z Wawelem w centralnym punkcie!
Lena
Aktualnie na Zakrzowku wybudowano kompleks basenów i dostosowano te miejsce dla wszystkich
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023