Wehikuł Czasu

Wehikuł Czasu w Żarkach

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Wehikuł Czasu w Żarkach to całkiem świeża atrakcja na Jurze, ale tak naprawdę przenosi w realia odległego, surowego średniowiecza. To bardzo nietypowe Muzeum, gdzie nie tylko wszystkiego możesz dotknąć, ale też wziąć udział w naprawdę nietypowych warsztatach. Prowadzi je małżeństwo pasjonatów - Justyna i Janusz Nowakowie, którzy o "wiekach średnich" wiedzą chyba wszystko. Bardzo lubię rodzinne inicjatywy, to wspaniale, gdy małżeństwo potrafi wspólnie coś tworzyć i do tego z pasją, a jeśli jeszcze potrafią zarazić tym swe pociechy, to już fantastycznie. A tak tutaj jest!

Wehikuł Czasu
Wehikuł Czasu
Wehikuł Czasu
Wehikuł Czasu

Wehikuł Czasu to magiczna podróż w czasie, która przeniosła nas do średniowiecza. Nasze dziewczyny wdziały tu zbroję i piękną suknię, którą samodzielnie uszyła właścicielka, a w skryptorium napisały swoje imię gęsim piórem. Wcale łatwe to nie jest, dlatego dawniej skryba nieraz przez całe swoje życie przepisywał jedną księgę. Na koniec ustrzeliły "10" z łuku. Z właścicielem poznasz tu niemal każdy rodzaj broni i weźmiesz ją do ręki, zaś z właścicielką przejdziesz przez średniowieczną kuchnię mieszczańską, sypialnię i kram na targu. Zobaczyliśmy, w co się ubierali średniowieczni mieszczanie, łatwo nie mieli 🙂Wehikuł Czasu
Wehikuł Czasu
Wehikuł Czasu - skryptorium
Wehikuł Czasu - skryptorium
Wehikuł Czasu - dawna suknia
Wehikuł Czasu - dawna suknia
Wehikuł Czasu - maseczka
Wehikuł Czasu - maseczka
Wehikuł Czasu
Wehikuł Czasu
Wehikuł Czasu
Wehikuł Czasu

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Wehikuł najlepiej zwiedzać po wcześniejszym umówieniu telefonicznym 603-770-627
Parking: bezpłatny na miejscu

Adres

Wehikuł Czasu
ul. Leśna 19, Żarki
tel. 603-770-627
http://www.wehikul-czasu.eu/

GPS: 50°37'43N, 19°22'2E

Żarki noclegi

Żarki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Żarki Jura Krakowsko Częstochowska
Ważna
czynne cały rok dla rodziny dla dzieci wstęp płatny dostępne dla wózków parking bezpłatny
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Fantastyczny jest Wehikuł Czasu 🙂 Bardzo nam się podoba formuła zwiedzania, a do tego dzieci są zachwycone tą miejscówką 🙂
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022