Gniew, kasia ejsmont

Szlaki turystyczne w Gniewie

Szlak Opaleński

Mała Karczma - Pilski - Pólko - Opalenie - Widlice - Wiosło Małe - Wiosło Duże - Leśnictwo Dębiny - Leśnictwo Rakówko - Mała Karczma, około 8 kmSzlak przyrodniczy przebiega przez lasy rosnące na wysokiej nadwiślańskiej skarpie. W pobliżu znajdują się cztery rezerwaty florystyczne – Opalenie Dolne, Opalenie Górne, Wiosło Małe, Wiosło Duże obfitujące w osobliwości flory, m.in. rośliny torfowiskowe: turzyca drobna, skrzyp pstry, sit alpejski, a na licznych oczkach wodnych starorzecza spotkać można wrzosiec bagienny, przygiełkę białą, grążele żółte i grzybienie białe, zaś w lasach stanowiska groszku wielkoprzylistkowego, tojadów dziobatych i niezwykle rzadkich górskich paprotników kolczystych czy astrów gawędka. Można też spotkać ciekawe okazy fauny - występują tu liczne siedliska bobrów, żyją też łosie. Na szlaku w miejscowości Widlice znajduje się również punkt widokowy dobrze wyposażony w drewnianą platformę obserwacyjną, ławki i stoły – miejsce na wypoczynek umiejscowiony z widokiem na dolinę Wisły, Grudziądz, Nowe oraz na dziką i naturalną dolinę Wisły z zalewanymi terasami.

Szlak Rzeki Wierzycy

Gniew - Brody Pomorskie (leśniczówka) - w kierunku miejscowości Gentomie (gmina Pelplin), około 8 kmRozpoczynająca szlak miejscowość Gniew pod względem wartości historycznych i kulturowych należy do najbardziej atrakcyjnych w województwie pomorskim. Znajdują się tu zgrupowania zabytków architektury i budownictwa oraz pojedyncze obiekty dziedzictwa kulturowego o znaczeniu międzynarodowym i pierwszorzędnym znaczeniu krajowym. W miejscowości Brody Pomorskie znajduje się pięknie położona leśniczówka z kompleksem rekreacyjno – wypoczynkowym, mini ZOO i mała lecznica dla dzikich zwierząt. Jest to wymarzone wprost miejsce na imprezę plenerową.

Szlak Lasów Dębińskich

Zajazd Gniewko w Rakowcu – Małe Wiosło – Punkt widokowySzlak biegnie przez las i wiedzie lewym brzegiem potoku. Mija dwa rezerwaty Opalenie Górne i Opalenie Dolne. Okrąża polanę leżącą przy leśniczówce Dębiny. Kończy się nieopodal punktu widokowego.

Szlak wodny "Dolna Wisła"

Bydgoszcz - Zatoka Gdańska, 170 km

Jest to końcowy odcinek Wisły dostępny dla statków i łodzi o zanurzeniu nie przekraczającym 2 m. Rzeka o szerokości 200–300 m ujęta starymi wałami przeciwpowodziowymi wiedzie przez łąki, fragmenty dawnych łęgów i miasto.

Szlak wodny "Wierzyca"

Jezioro Wierzycko - Gniew, 141 km

Szlak wiedzie wąską doliną wśród lasów, pól i łąk z Jeziora Wierzycko przez Jezioro Zaganne, Starogard Gdański i pod Gniewem łączy się ze szlakiem "Dolnej Wisły".
Źródło: http://www.gniew.pl

Gniew noclegi

Gniew to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Gniew
Szlaki turystyczne
Normalna
szlaki
02 styczeń 2017
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację