Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Szlaki turystyczne w Gniewie

Szlaki turystyczne w Gniewie

Szlak Opaleński

Mała Karczma - Pilski - Pólko - Opalenie - Widlice - Wiosło Małe - Wiosło Duże - Leśnictwo Dębiny - Leśnictwo Rakówko - Mała Karczma, około 8 kmSzlak przyrodniczy przebiega przez lasy rosnące na wysokiej nadwiślańskiej skarpie. W pobliżu znajdują się cztery rezerwaty florystyczne – Opalenie Dolne, Opalenie Górne, Wiosło Małe, Wiosło Duże obfitujące w osobliwości flory, m.in. rośliny torfowiskowe: turzyca drobna, skrzyp pstry, sit alpejski, a na licznych oczkach wodnych starorzecza spotkać można wrzosiec bagienny, przygiełkę białą, grążele żółte i grzybienie białe, zaś w lasach stanowiska groszku wielkoprzylistkowego, tojadów dziobatych i niezwykle rzadkich górskich paprotników kolczystych czy astrów gawędka. Można też spotkać ciekawe okazy fauny - występują tu liczne siedliska bobrów, żyją też łosie. Na szlaku w miejscowości Widlice znajduje się również punkt widokowy dobrze wyposażony w drewnianą platformę obserwacyjną, ławki i stoły – miejsce na wypoczynek umiejscowiony z widokiem na dolinę Wisły, Grudziądz, Nowe oraz na dziką i naturalną dolinę Wisły z zalewanymi terasami.

Gniew
Gniew


Szlak Rzeki Wierzycy

Gniew - Brody Pomorskie (leśniczówka) - w kierunku miejscowości Gentomie (gmina Pelplin), około 8 km

Rozpoczynająca szlak miejscowość Gniew pod względem wartości historycznych i kulturowych należy do najbardziej atrakcyjnych w województwie pomorskim. Znajdują się tu zgrupowania zabytków architektury i budownictwa oraz pojedyncze obiekty dziedzictwa kulturowego o znaczeniu międzynarodowym i pierwszorzędnym znaczeniu krajowym. W miejscowości Brody Pomorskie znajduje się pięknie położona leśniczówka z kompleksem rekreacyjno – wypoczynkowym, mini ZOO i mała lecznica dla dzikich zwierząt. Jest to wymarzone wprost miejsce na imprezę plenerową.

Szlak Lasów Dębińskich

Zajazd Gniewko w Rakowcu – Małe Wiosło – Punkt widokowySzlak biegnie przez las i wiedzie lewym brzegiem potoku. Mija dwa rezerwaty Opalenie Górne i Opalenie Dolne. Okrąża polanę leżącą przy leśniczówce Dębiny. Kończy się nieopodal punktu widokowego.

Szlak wodny "Dolna Wisła"

Bydgoszcz - Zatoka Gdańska, 170 km

Jest to końcowy odcinek Wisły dostępny dla statków i łodzi o zanurzeniu nie przekraczającym 2 m. Rzeka o szerokości 200–300 m ujęta starymi wałami przeciwpowodziowymi wiedzie przez łąki, fragmenty dawnych łęgów i miasto.

Szlak wodny "Wierzyca"

Jezioro Wierzycko - Gniew, 141 km

Szlak wiedzie wąską doliną wśród lasów, pól i łąk z Jeziora Wierzycko przez Jezioro Zaganne, Starogard Gdański i pod Gniewem łączy się ze szlakiem "Dolnej Wisły".
Źródło: http://www.gniew.pl

Gniew noclegi

Gniew to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125486 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020