Szlaki turystyczne w Gniewie

Gniew
4.4

Szlak Opaleński

Mała Karczma - Pilski - Pólko - Opalenie - Widlice - Wiosło Małe - Wiosło Duże - Leśnictwo Dębiny - Leśnictwo Rakówko - Mała Karczma, około 8 km

Szlak przyrodniczy przebiega przez lasy rosnące na wysokiej nadwiślańskiej skarpie. W pobliżu znajdują się cztery rezerwaty florystyczne – Opalenie Dolne, Opalenie Górne, Wiosło Małe, Wiosło Duże obfitujące w osobliwości flory, m.in. rośliny torfowiskowe: turzyca drobna, skrzyp pstry, sit alpejski, a na licznych oczkach wodnych starorzecza spotkać można wrzosiec bagienny, przygiełkę białą, grążele żółte i grzybienie białe, zaś w lasach stanowiska groszku wielkoprzylistkowego, tojadów dziobatych i niezwykle rzadkich górskich paprotników kolczystych czy astrów gawędka. Można też spotkać ciekawe okazy fauny - występują tu liczne siedliska bobrów, żyją też łosie. Na szlaku w miejscowości Widlice znajduje się również punkt widokowy dobrze wyposażony w drewnianą platformę obserwacyjną, ławki i stoły – miejsce na wypoczynek umiejscowiony z widokiem na dolinę Wisły, Grudziądz, Nowe oraz na dziką i naturalną dolinę Wisły z zalewanymi terasami.

Gniew
Gniew

Szlak Rzeki Wierzycy

Gniew - Brody Pomorskie (leśniczówka) - w kierunku miejscowości Gentomie (gmina Pelplin), około 8 km

Rozpoczynająca szlak miejscowość Gniew pod względem wartości historycznych i kulturowych należy do najbardziej atrakcyjnych w województwie pomorskim. Znajdują się tu zgrupowania zabytków architektury i budownictwa oraz pojedyncze obiekty dziedzictwa kulturowego o znaczeniu międzynarodowym i pierwszorzędnym znaczeniu krajowym. W miejscowości Brody Pomorskie znajduje się pięknie położona leśniczówka z kompleksem rekreacyjno – wypoczynkowym, mini ZOO i mała lecznica dla dzikich zwierząt. Jest to wymarzone wprost miejsce na imprezę plenerową.

Szlak Lasów Dębińskich

Zajazd Gniewko w Rakowcu – Małe Wiosło – Punkt widokowy

Szlak biegnie przez las i wiedzie lewym brzegiem potoku. Mija dwa rezerwaty Opalenie Górne i Opalenie Dolne. Okrąża polanę leżącą przy leśniczówce Dębiny. Kończy się nieopodal punktu widokowego.

Szlak wodny "Dolna Wisła"

Bydgoszcz - Zatoka Gdańska, 170 km

Jest to końcowy odcinek Wisły dostępny dla statków i łodzi o zanurzeniu nie przekraczającym 2 m. Rzeka o szerokości 200–300 m ujęta starymi wałami przeciwpowodziowymi wiedzie przez łąki, fragmenty dawnych łęgów i miasto.

Szlak wodny "Wierzyca"

Jezioro Wierzycko - Gniew, 141 km

Szlak wiedzie wąską doliną wśród lasów, pól i łąk z Jeziora Wierzycko przez Jezioro Zaganne, Starogard Gdański i pod Gniewem łączy się ze szlakiem "Dolnej Wisły".
Źródło: http://www.gniew.pl

Noclegi w Gniewie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com
(4.4 głosów: 8)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 8)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024