Pelplin Bazylika

Pelplin

(4.5 głosów: 31)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pelplin to historyczna miejscowość położona w południowej części województwa pomorskiego, nad rzeką Wierzycą, w pobliżu trasy krajowej nr 1. Niedaleko stąd do takich turystycznych sław jak Malbork (29 km) czy Gniew (14 km).

Zabytki w Pelplinie

Od wieków aż do dnia dzisiejszego Pelplin kojarzony jest z okazałą gotycką świątynią pamiętającą czasy średniowiecza. Wznieśli ją Cystersi, nad brzegiem Wierzycy, jako kościół klasztorny. Później budowla stała się katedrą, a dzisiaj nosi tytuł bazyliki mniejszej. Niedaleko świątyni zwiedzić można ciekawe Muzeum Diecezjalne z jedynym w kraju egzemplarzem Biblii Guttenberga. Tuż przy bazylice natomiast stoi ciekawy kościół Bożego Ciała - tzw. kaplica przed bramą.

Pelplin Kościół Wniebowzięcia NMP
Pelplin Kościół Wniebowzięcia NMP


Jeśli zawitasz w te strony, koniecznie odwiedź pelplińską bazylikę, a gdy starczy Ci czasu, wybierz się na najwyższe okoliczne wzniesienie - Górę Jana Pawła, gdzie 6 czerwca 1999 roku Św. Papież Jan Paweł II celebrował mszę świętą. Na Górze znajduje się pamiątkowy krzyż, pomnik oraz droga krzyżowa.

Noclegi w Pelplinie

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Pelplin - mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częste pytania i odpowiedzi dotyczące Pelplina

Turyści najczęściej odwiedzają: Szlak Cysterski, a potem Katedra w Pelplinie i Jarmark Cysterski w Pelplinie.

Pelplin
Pelplin
Pelplin kościół Bożego Ciała
Pelplin
Pelplin
Pelplin
Pelplin
Pelplin
zachód słońca
refektarz
wirydarz z krużganków
wirydarz
kościółek
pałac biskupa
odświętnie
krzyż papieski
zachód słońca
oratorium
bazylika
ołtarz główny
ambona
ambona
bazylika na tle słońca
słońce i katedra
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

perlator

Przepiękna katedra.

Barsolis Karol Turysta Kulturowy

super miasteczko .pojade tam 

Karol Barsolis

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023