Straszykowe Skały w Ryczowie

Straszykowe Skały w Ryczowie

(4.4 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Straszykowe Skały znajdują się niedaleko wsi Ryczów, w gminie Ogrodzieniec na Jurze. Czasami bywają nazywane też skałami straszakowymi. Straszykowe Skały położone są na wzgórzu, które jest jednym z najwyższych wzniesień na Jurze, sięgającym niecałe 500 metrów n.p.m. Rejon tworzy kilka wapiennych ostańców o wysokości nawet do 15 metrów.

Straszykowe Skały w Ryczowie
Straszykowe Skały w Ryczowie

Jaskinia w Straszykowej Górze

Kilka najbardziej charakterystycznych ostańców posiada swoje ciekawe nazwy m.in. Wielki Grochowiec, Księża Góra czy Czubatka. Warto dodać, iż obszar Straszykowych Skał w okolicy Ryczowa objęty jest programem Natura 2000, istnieje tu również Rezerwat Ruskie Skały. W rejonie tym znajduje się sporo jaskiń, np. Jaskinia w Straszykowej Górze, z dużym otworem, która jest dość łatwa i bezpieczna, a kryje ciekawą szatę naciekową. Warto więc zajrzeć głębiej do środka, tylko warto wyposażyć się w dodatkowe źródło światła, bo to w komórce jest zbyt słabe, by ładnie obejrzeć jaskinię. W okolicy jaskini podłoże jest dość piaszczyste, toteż dojazd tutaj rowerem jest utrudniony, o czym sami się przekonaliśmy 🙂Jaskinia w Straszykowej Skale
Jaskinia w Straszykowej Skale
Straszykowe Skały w Ryczowie
Straszykowe Skały w Ryczowie

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Miejsce niedostępne dla wózków

Adres

Ryczów

GPS: 50°24'46N, 19°36'21E

Ryczów noclegi

Ryczów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023