Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie

Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie
50°10'44" N, 18°49'48" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 06:00–20:00
  • wtorek: 06:00–20:00
  • środa: 06:00–20:00
  • czwartek: 06:00–20:00
  • piątek: 06:00–20:00
  • sobota: 09:00–20:00
  • niedziela: 09:00–20:00

Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie, położony w zacisznej dzielnicy Mokre to zarazem przyrodnicze centrum edukacyjne. Ten ogromy teren to wspaniałe miejsce na rodzinne spacery nie tylko dla miłośników przyrody i pięknej roślinności. Spokój i ładne obrazki zadowolą każdego. Co ciekawe Ogród Botaniczny jest bezpłatny i składa się z dwóch ogrodów - Żółtego przy ulicy Sosnowej 5 oraz Czerwonego przy ulicy Grudniowej, kilka kilometrów dalej. Na miejscu dostępne są też bezpłatne parkingi.W Ogrodzie Żółtym w centralnym punkcie stanęła wieża widkowa, a pod nią można w kawiarni wypić kawę i zjeść ciasto. Są również ubikacje. Dookoła wieży powstały ścieżki spacerowe, mniej lub bardziej zagospodarowane. Jest suche rozlewisko skalne z pochyłą sosną, jest zakątek z pnączami, jest ogród różaneczników i kącik dla pszczół. Sporo roślin jest podpisanych.

Śląski Ogród Botaniczny
Śląski Ogród Botaniczny

W Ogrodzie Czerwonym jest jeszcze bardziej urokliwo. Dookoła drewnianej altany powstały terasy obsadzone piękną, kolorową roślinnością, z lawendą, barwnymi krzakami, wrzosami i drzewami ozdobnymi. Zachwyca fragment z trawami ozdobnymi czy system drewnianych kładek na podmokłym terenie. Wszystko wygląda ślicznie i uprzyjemnia spacer. Na trawie albo w altanie można urządzić piknik rodzinny, bo kawy tutaj nie dostaniemy, Całość jest ogrodzona, niestety pieski nie mają wstępu na teren Śląskiego Ogrodu Botanicznego.

Śląski Ogród Botaniczny
Ogród Żółty - ul. Sosnowa 5, Mikołów
Ogród Czerwony - ul. Grudniowa, Mikołów
tel. 32 779 76 02
www.obmikolow.robia.pl

Ogród Żółty
SOB - Ogród Żółty
SOB - Ogród Żółty


SOB - Ogród Żółty SOB - Ogród Żółty SOB - Ogród Żółty SOB - Ogród Żółty SOB - Ogród Żółty SOB - Ogród Żółty SOB - Ogród Żółty ŚOB - Ogród Czerwony ŚOB - Ogród Czerwony ŚOB - Ogród Czerwony ŚOB - Ogród Czerwony ŚOB - Ogród Czerwony ŚOB - Ogród Czerwony ŚOB - Ogród Czerwony ŚOB - Ogród Czerwony ŚOB - Ogród Czerwony ŚOB - Ogród Czerwony Ślaski ogród botaniczny ogród botaniczny w Mikołowie

Mikołów noclegi

Mikołów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020