Schronisko Soszów. Jedno z najstarszych w Beskidzie Śląskim

Schronisko na Soszowie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

Schronisko na Soszowie w Wiśle to jedno z najstarszych schronisk w Beskidzie Śląskim. Powstało w 1932 roku i jest miejscem odpoczynku dla turystów, rodzin z dziećmi, ale też dla mieszkańców Wisły oraz Ustronia. Znajduje się na wysokości 792 m n.p.m, między szczytami Soszów Wielki i Soszów Mały.

Schronisko na Soszowie
Schronisko na Soszowie

Zimą w Schronisku na Soszowie można się ogrzać przy wielkim, kaflowym, zielonym piecu, przy ciepłej pogodzie natomiast warto odpocząć na jasnej i słonecznej werandzie lub na zielonej trawce pod obiektem. Schronisko na Soszowie Wielkim oferuje pokoje, ale też serwuje dania gorące, zupy, pierogi, naleśniki, buchty z jagodami, kaszę z dodatkami czy gulasz korzenny. Do tego kawa do wyboru, herbata, gorąca czekolada i ciasto. No i piwo oraz grzaniec.Schronisko na Soszowie
Schronisko na Soszowie
Schronisko na Soszowie
Schronisko na Soszowie

 

Do Schroniska na Soszowie prowadzi kilka szlaków turystycznych, czerwony z Czantorii i Cieślara oraz Stożka z drugiej strony lub niebieski wzdłuż potoku Jawornik. Przed schroniskiem stoi wiślańska ławeczka, a obok znajduje się Stacja Narciarska.

Ławeczka na Soszowie
Ławeczka na Soszowie

Informacje praktyczne

Schronisko na Soszowie
ul. Soszowska 10, Wisła
http://soszow.1000lecie.pl

Noclegi w Wiśle

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Schronisko na Soszowie
Schronisko na Soszowie
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 27)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024