Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Tarnów Małopolska
Ratusze
ratusze
Ważna
Małopolskie
2015-04-24
2020-01-28 13:46
50°0'45" N, 20°59'18" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Tarnowski Ratusz to perełka renesansu w Polsce, jeden z piękniejszych ratuszy w całym kraju, który jest prawdziwą ozdobą rynku w Tarnowie.Ulokowany centralnie Ratusz na Rynku pierwotnie był gotycki i pochodzi z XIV wieku, najpewniej powstał najpierw jako budynek drewniany.

Tarnów ratusz
Tarnów ratusz


Wiele razy był przebudowywany aż nabrał dzidziejszych cech renesansowych. Bryłę budynku wieńczy ceglana, nieotynkowana attyka z charakterystycznymi blendami. Grzebień attyki zdobią kamienne sterczyny i 14 maszkaronów. Ratusz robi niemałe wrażenie. We wnętrzach mieści się oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Ratusz - oddział Muzeum Okręgowego
Rynek 1, Tarnów
tel. 14/ 621-21-49
www.muzeum.tarnow.pl

Ratusz w rocznicę lokacji Tarnowa 7 maca 1330
Ratusz w Tarnowie
 koncert Tarnów Pierwsze Niepodległe
 koncert Tarnów Pierwsze Niepodległe

Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126100 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zdobyte wyróżnienia

Wasze opinie

Marta Niewczas Weekendowy turysta 41 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-05-02 na

0/5

Avatar użytkownika
Grzegorz Krzemiński Wędrowiec 201 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-04-22 na

Brzydkie, zaniedbane powiatowe miasto pomiedzy Krakowem a Rzeszowem. Podobno szczyci sie zabytkami ale sa w złym stanie. Duzo podejrzanych typów wieczorem

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020