Pałac Goetz Boutique Hotel&Spa
ul. Jana Goetza Okocimskiego 6, Brzesko
tel. 14/ 686-56-00
www.palacgoetz.pl

49°57'29" N, 20°35'55" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Bramy parku otwierają się codziennie
Pałac jest dostępny dla turystów, ponieważ mieści restaurację
 

Pięknie odnowiony pałac Goetzów Okocimskich w Brzesku to jedna z najwspanialszych rezydencji przemysłowych w Polsce, a przy okazji jeden z cenniejszych zabytków architektonicznych z końca XIX wieku. To idealny przykład zabytku fabrykanckiego.Powstanie pałacu

Pałac w Brzesku powstał w latach 1898-1900, za sprawą Jana Albina Goetza, znanego też jako Jan Goetz Okocimski. Był to właściciel pobliskiego Browaru, znany jako król piwa, a przy okazji filantrop i mecenas sztuki. Pałac zyskał miano Nowego Pałacu, gdyż stał w pobliżu również wcześniejszy, stary pałac, wybudowany przez jego ojca - Jana Ewangelistę, na obszarze browaru.

Pałac Goetzów w Brzesku
Pałac Goetzów w Brzesku

Ogromny pałac Goetzów nosi cechy neobarokowe i neorokokowe. W czasach swej świetności obfitował w stylowe meble, kominki, kryształowe żyrandole, piękne obrazy, portrety oraz trofea myśliwskie z polowań Jana Albina i jego syna - Antoniego Jana Goetza.

Pałac w Brzesku dzisiaj

Niewiele do dzisiaj pozostało tych zabytków, ale częściowo tutaj ostały się dzieła sztuki, witraże, a nawet meble. Pałac Goetzów w Brzesku złożony jest z dwóch skrzydeł bocznych połączonych galeriami z korpusem głównym. Wnętrza zdobią stiuki plafonów, postarzane lustra, drewniane stropy, kinkiety, okazałe żyrandole i wzorzyste podłogi.

Pałac Goetzów w Brzesku
Pałac Goetzów w Brzesku
Pałac Goetzów w Brzesku


Dziś pałac po wielu latach wrócił do potomków rodziny Goetz. Budowla jest wspaniale odnowiona, a wnętrza kryją hotel i restaurację. Pałac otacza zabytkowy park krajobrazowy w stylu angielskim, ze starym drzewostanem. Warto tutaj pospacerować, w pięknej scenerii zieleni, kwiecia i okazałego pałacu.

Pałac Goetzów w Brzesku Pałac Goetzów w Brzesku Pałac Goetzów w Brzesku Pałac Goetzów w Brzesku Pałac Goetzów w Brzesku

Brzesko noclegi

Brzesko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021