Browar Okocim w Brzesku

Brzesko
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Browar Okocim w Brzesku założył w 1845 roku Jan Goetz, który stał się jednym z ojców polskiego browarnictwa rozpoczynającym produkcję piwa na skalę przemysłową.

Choć Browar powstał na uboczu, szybko zyskał za naczeniu i stał się największym galicyjskim browarem, a z czasem liczącym sięna europejskim rynku.

Brzesko
Brzesko


Początkowo okocimskie piwo było jasne, o bursztynowej barwie i charakterystycznej goryczce chmielowej. Przed II wojną światową zaczęto produkcję piwa Porter w eleganckich butelkach. Po wojnie produkowano głównie piwo O.K Pils i Karmelowe (wcześniej Słodowe).

Dopiero po 1989 roku pojawił się ponownie Porter, a dodatkowo Zagłoba, Karmi. Jeszcze później powstał Harnaś i Okocim Mocne.

W 1996 roku Browar Okocim przejął Carlsberg, który dokonał tu wielu inwestycji, m.in. zamontował nową warzelnię i odnawił zabytkową fasadę budynku warzelni.

Browar Okocim to dziś największy browar Grupy Carlsberg w Polsce, co więcej, jeden z największych i najnowocześniejszych browarów Grupy Carlsberg w Europie! Najwyższą jakość warzonego piwa potwierdzają liczne nagrody przyznawane tutejszym markom.Browar Okocim
ul. Browarna, Brzesko

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 00:00–23:59
  • wtorek: 00:00–23:59
  • środa: 00:00–23:59
  • czwartek: 00:00–23:59
  • piątek: 00:00–23:59
  • sobota: 00:00–23:59
  • niedziela: 00:00–23:59

Noclegi w Brzesku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 10)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024