Brzesko

Browar Okocim w Brzesku

(4.5 głosów: 10)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Browar Okocim w Brzesku założył w 1845 roku Jan Goetz, który stał się jednym z ojców polskiego browarnictwa rozpoczynającym produkcję piwa na skalę przemysłową.Choć Browar powstał na uboczu, szybko zyskał za naczeniu i stał się największym galicyjskim browarem, a z czasem liczącym sięna europejskim rynku.

Początkowo okocimskie piwo było jasne, o bursztynowej barwie i charakterystycznej goryczce chmielowej. Przed II wojną światową zaczęto produkcję piwa Porter w eleganckich butelkach. Po wojnie produkowano głównie piwo O.K Pils i Karmelowe (wcześniej Słodowe).Dopiero po 1989 roku pojawił się ponownie Porter, a dodatkowo Zagłoba, Karmi. Jeszcze później powstał Harnaś i Okocim Mocne.

W 1996 roku Browar Okocim przejął Carlsberg, który dokonał tu wielu inwestycji, m.in. zamontował nową warzelnię i odnawił zabytkową fasadę budynku warzelni.Browar Okocim to dziś największy browar Grupy Carlsberg w Polsce, co więcej, jeden z największych i najnowocześniejszych browarów Grupy Carlsberg w Europie! Najwyższą jakość warzonego piwa potwierdzają liczne nagrody przyznawane tutejszym markom.

Browar Okocim
ul. Browarna, Brzesko

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 00:00–23:59
  • wtorek: 00:00–23:59
  • środa: 00:00–23:59
  • czwartek: 00:00–23:59
  • piątek: 00:00–23:59
  • sobota: 00:00–23:59
  • niedziela: 00:00–23:59

Brzesko noclegi

Brzesko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Brzesko
Inne budowle
Normalna
browary
49°57'37N, 20°36'14E
22 maj 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację