Brzesko

Browar Okocim w Brzesku

(4.5 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Browar Okocim w Brzesku założył w 1845 roku Jan Goetz, który stał się jednym z ojców polskiego browarnictwa rozpoczynającym produkcję piwa na skalę przemysłową.

Choć Browar powstał na uboczu, szybko zyskał za naczeniu i stał się największym galicyjskim browarem, a z czasem liczącym sięna europejskim rynku.

Brzesko
Brzesko


Początkowo okocimskie piwo było jasne, o bursztynowej barwie i charakterystycznej goryczce chmielowej. Przed II wojną światową zaczęto produkcję piwa Porter w eleganckich butelkach. Po wojnie produkowano głównie piwo O.K Pils i Karmelowe (wcześniej Słodowe).

Dopiero po 1989 roku pojawił się ponownie Porter, a dodatkowo Zagłoba, Karmi. Jeszcze później powstał Harnaś i Okocim Mocne.W 1996 roku Browar Okocim przejął Carlsberg, który dokonał tu wielu inwestycji, m.in. zamontował nową warzelnię i odnawił zabytkową fasadę budynku warzelni.

Browar Okocim to dziś największy browar Grupy Carlsberg w Polsce, co więcej, jeden z największych i najnowocześniejszych browarów Grupy Carlsberg w Europie! Najwyższą jakość warzonego piwa potwierdzają liczne nagrody przyznawane tutejszym markom.Browar Okocim
ul. Browarna, Brzesko

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 00:00–23:59
  • wtorek: 00:00–23:59
  • środa: 00:00–23:59
  • czwartek: 00:00–23:59
  • piątek: 00:00–23:59
  • sobota: 00:00–23:59
  • niedziela: 00:00–23:59

Browar Okocim w Brzesku na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Brzeska wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Brzesko noclegi

Brzesko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Brzesko
Inne budowle
Normalna
browary
49°57'37N, 20°36'14E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021