Cafe Tramwaj w Tarnowie

Cafe Tramwaj Tarnów
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

Cafe Tramwaj - ulubiona atrakcja Tarnowa

Kawiarnia Cafe Tramwaj to miejsce, które w Tarnowie zna każdy, nawet turyści nie pominą go na swej trasie, ponieważ znajduje się tuż obok Rynku, przy ulicy Krakowskiej, a dokładniej na pl. Sobieskiego. Wchodząc dziś do tramwaju, jakie kiedyś jeździły po Tarnowie, nie zajedziesz wprawdzie do innej części Tarnowa, ale wypijesz smaczną kawę.

Cafe Tramwaj Tarnów
Cafe Tramwaj Tarnów

Skąd pomysł na tramwaj w Tarnowie?

Tarnów, podobnie, jak Lwów i Kraków, to były miasta w Galicji, w których od 1911 roku zaczęły kursować tramwaje elektryczne. Tarnowskie tramwaje były czerwone i miały błękitno-złoty herb miasta. Ze względu na kolor wszyscy nazywali je biedronkami. Taka biedronka dziś stoi na Starym Mieście w Tarnowie, niemal przy Rynku i zaprasza na pyszną kawę. Jest to wierna replika dawnych tarnowskich biedronek, a wiele elementów, jak szyny, podwozie, dzwonek czy lampy są autentyczne i pochodzą z tarnowskich tramwajów. Tramwaj w Tarnowie powstawał 3 lata, a wszystkie prace zostały wykonane ręcznie. Wnętrze pojazdu to już pomysł właścicieli Cafe Tramwaju. To ciekawe połączenie historii z teraźniejszością. Specjalnością lokalu jest kawa "motorniczego".

Cafe Tramwaj Tarnów
Cafe Tramwaj Tarnów

Informacje praktyczne

Aktualne godziny otwarcia znajdziesz na stronie: www.facebook.com/CafeTramwaj

Kawiarnia Cafe Tramwaj
ul. Pl. Sobieskiego 2, Tarnów
tel. 503-372-329

Noclegi w Tarnowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Cafe Tramwaj Tarnów
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 4)
Twoja ocena
Anna Piernikarczyk
Kto się nie skusi na przystanek w Cafe Tramwaj 🙂 Smaczku dodaje fakt, że niektóre elementy tramwaju są autentyczne, a sam tramwaj jest wierną kopią tarnowskiej biedronki 🙂
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024