Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Cafe Tramwaj Tarnów

Cafe Tramwaj w Tarnowie

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ulubiona atrakcja w Tarnowie

Kawiarnia Cafe Tramwaj to miejsce, które w Tarnowie zna każdy, nawet turyści nie pominą go na swej trasie, ponieważ znajduje się tuż obok Rynku, przy ulicy Krakowskiej, a dokładniej na pl. Sobieskiego. Wchodząc dziś do tramwaju, jakie kiedyś jeździły po Tarnowie, nie zajedziesz wprawdzie do innej części Tarnowa, ale wypijesz smaczną kawę 🙂Cafe Tramwaj Tarnów
Cafe Tramwaj Tarnów

Skąd pomysł na tramwaj w Tarnowie?

Tarnów, podobnie, jak Lwów i Kraków, to były miasta w Galicji, w których od 1911 roku zaczęły kursować tramwaje elektryczne. Tarnowskie tramwaje były czerwone i miały błękitno-złoty herb miasta. Ze względu na kolor wszyscy nazywali je biedronkami. Taka biedronka dziś stoi na Starym Mieście w Tarnowie, niemal przy Rynku i zaprasza na pyszną kawę. Jest to wierna replika dawnych tarnowskich biedronek, a wiele elementów, jak szyny, podwozie, dzwonek czy lampy są autentyczne i pochodzą z tarnowskich tramwajów. 

Tramwaj w Tarnowie powstawał 3 lata, a wszystkie prace zostały wykonane ręcznie. Wnętrze pojazdu to już pomysł właścicieli Cafe Tramwaju. To ciekawe połączenie historii z teraźniejszością. Specjalnością lokalu jest kawa "motorniczego".Cafe Tramwaj Tarnów
Cafe Tramwaj Tarnów

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

pn-pt 6.30-21.00
sb 8.00-21.00, nd 10.00-21.00

Adres

Kawiarnia Cafe Tramwaj
ul. Pl. Sobieskiego 2, Tarnów
tel. 503-372-329
www.facebook.com/CafeTramwaj

GPS: 50°0'43N, 20°59'7E

Cafe Tramwaj w Tarnowie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Tarnowa wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Cafe Tramwaj Tarnów
50°0'43N, 20°59'7E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
Kto się nie skusi na przystanek w Cafe Tramwaj 🙂 Smaczku dodaje fakt, że niektóre elementy tramwaju są autentyczne, a sam tramwaj jest wierną kopią tarnowskiej biedronki 🙂
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021