Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Tarnów
Muzea i skanseny
muzea
Ważna
Małopolskie
2017-02-09
2020-10-18 14:25

Muzeum Etnograficzne
ul. Krakowska 10, Tarnów
tel. 14/ 622-06-25
www.muzeum.tarnow.pl
W niedzielę wstęp do Muzeum bezpłatny

50°0'39" N, 20°58'60" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

W czasie koronawirusa Muzeum jest niedostępne

Muzeum Etnograficzne w Tarnowie znajduje się w centrum miasta, niedaleko Rynku, przy ul. Krakowskiej, naprzeciw charakterystycznej Bramy Seklerskiej. Już sam budynek Muzeum Etnograficznego jest ciekawy - to dawny, XVIII-wieczny zajazd podmiejski, wraz z karczmą, gdzie zatrzymywali się podróżni strudzeni wędrówką.Siedziba Muzeum Etnograficznego to parterowy dworek drewniany, o charakterze dworku. Pokryty jest drewnianym gontem, co wyróżnia go wśród innych budynków Tarnowa.

Od 1984 roku Muzeum funkcjonuje jako odrębna placówka, bo wcześniej tutejsze eksponaty były zgromadzone w innych tarnowskich muzeach. Duże podwórko z tyłu Muzeum również pełni często funkcję ekspozycyjną, gromadzone są tu eksponaty o sporych gabarytach. Tak było w przypadku eksponowania wystawy czasowej dotyczącej historii Żydów i Romów, jako mniejszości narodowych Tarnowa.

Co ciekawe, spod tego Muzeum każdego lata rusza kolorowy tabor cygański, w ramach międzynarodowego święta.Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020