Muzeum Etnograficzne w Tarnowie
Muzeum Etnograficzne w Tarnowie
(4.1 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Muzeum Etnograficzne - centrum tradycji Tarnowa

Muzeum Etnograficzne w Tarnowie znajduje się w centrum miasta, niedaleko Rynku, przy ul. Krakowskiej, naprzeciw charakterystycznej Bramy Seklerskiej. Już sam budynek Muzeum Etnograficznego jest ciekawy - to dawny, XVIII-wieczny zajazd podmiejski, wraz z karczmą, gdzie zatrzymywali się podróżni strudzeni wędrówką.

Siedziba Muzeum Etnograficznego to parterowy dworek drewniany, o charakterze dworku. Pokryty jest drewnianym gontem, co wyróżnia go wśród innych budynków Tarnowa.Od 1984 roku Muzeum funkcjonuje jako odrębna placówka, bo wcześniej tutejsze eksponaty były zgromadzone w innych tarnowskich muzeach. Duże podwórko z tyłu Muzeum również pełni często funkcję ekspozycyjną, gromadzone są tu eksponaty o sporych gabarytach. Tak było w przypadku eksponowania wystawy czasowej dotyczącej historii Żydów i Romów, jako mniejszości narodowych Tarnowa.

Co ciekawe, spod tego Muzeum każdego lata rusza kolorowy tabor cygański, w ramach międzynarodowego święta.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Aktualne godziny zwiedzania i cennik biletów znajdziesz na stronie: www.muzeum.tarnow.pl

Adres

Muzeum Etnograficzne
ul. Krakowska 10, Tarnów
tel. 14/ 622-06-25

GPS: 50°0'39N, 20°58'60E

Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023