Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Tarnów
Muzea i skanseny
muzea
Normalna
Małopolskie
2017-02-09
2020-01-28 13:46
50°0'39" N, 20°58'60" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Muzeum Etnograficzne w Tarnowie znajduje się w centrum miasta, blisko Rynku przy ul. Krakowskiej. Już sam budynek Muzeum Etnograficznego jest ciekawy - to dawny XVIII-wieczny zajazd podmiejski, wraz z karczmą, gdzie zatrzymywali się zmęczeni podróżą.Obecnie siedziba Muzeum Etnograficznego ma charakter drewnianego parterowego budynku, o charakterze dworku. Pokryty jest autentycznym drewnianym gontem. Zdecydowanie to wyróżnia go wśród innych budynków Tarnowa.

Muzeum Etnograficzne Tarnów
Muzeum Etnograficzne Tarnów


Od 1984 roku funkcjonuje jako odrębne Muzeum, a wcześniej tutejsze eksponaty były zgromadzone w innych tarnowskich placówkach muzealnych.

Ważne jest również to, że duże podwórko z tyłu Muzeum również pełni często funkcję ekspozycyjną, gromadzone są tu eksponaty o sporych gabarytach. Tak było w przypadku eksponowania wystawy czasowej dotyczącej historii Żydów i Romów, jako mniejszości narodowych. Wystawę te można było oglądać w okresie letnim w 2012 roku. Była niezwykle ciekawa.

Muzeum Etnograficzne
ul. Krakowska 10, Tarnów
tel. 14/ 622-06-25
etnografia@muzeum.tarnow.pl
www.muzeum.tarnow.pl
W niedzielę wstęp do Muzeum gratisTarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125283 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020