Pomnik generała Bema w Tarnowie
Pomnik Bema w Tarnowie
(4.1 głosów: 15)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Pomnik Bema - bohatera z Tarnowa

Generał Józef Bem - bohater narodowy Polski i Węgier urodził się w Tarnowie. Dla upamiętnienia tego znanego w świecie tarnowianina, ufundowano mu pomnik. Stoi on przy ulicy Wałowej, na Starym Mieście, niedaleko Rynku, na niewielkim skwerku, który nazwany jest również jego imieniem. Pomnik Bema wzniesiono w 1983 roku. Wokół na skwerku ustawione są ławeczki, to częste miejsce spacerowe Tarnowian.

Pomnik generała Bema w Tarnowie
Pomnik generała Bema w Tarnowie

Pomnik naturalnej wielkości przedstawia generała Bema z szablą, jakby właśnie szykował się do walki. Józef Bem na pomniku stoi w cieniu dorodnych płaczących wierzb, przed Starą Łaźnią, która zaprasza w swe progi do smacznej restauracji. Inne miejsce pamięci Bema w Tarnowie, jeszcze bardziej popularne, to Brama Seklerska nosząca imię Bema.Tarnów
Tarnów

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Całą dobę

Adres

Pomnik gen. Józefa Bema
ul. Wałowa 47, Tarnów

GPS: 50°0'48N, 20°59'25E

Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Tarnów
Mniej istotna
czynne cały rok pomniki wstęp bezpłatny rzeźby
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023