Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Tarnów
Cmentarze
kirkuty
Normalna
Małopolskie
2017-03-30
2020-01-28 13:46
50°1'10" N, 20°59'44" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Kirkut w Tarnowie czyli cmentarz żydowski  to jeden z najstarszych i chyba najlepiej zachowanych cmentarzy w tej okolicy.Ma ponad 3 hektary i mnóstwo nagrobków, najstarsze macewy pochodzą jeszcze z końca XVII wieku. Kirkut znajduje się w dzielnicy Pogwizdów. Jak wiele innych cmentarzy żydowskich, ucierpiał w czasie II wojny światowej, jednak już w 1946 roku wybudowano na miejscu masowych grobów pomnik "tragicznie przerwanego życia".Prawdopodobnie częściowo powstał z odzyskanego materiału ze zburzonej synagogi w Tarnowie. Po 1989 roku cmentarz stale poddawany jest renowacji, jednak zajmuje to sporo czasu, ze względu na ilość nagrobków, którymi należy się zająć. To kolejne miejsce pamięci Żydów, dawnych licznych mieszkańców tego pięknego miasta.

Kirkut
ul. Szpitalna, ul. Słoneczna, Tarnów

Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125283 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020