Winnica Dąbrówka

Winnica Dąbrówka w Dąbrówce Szczepanowskiej

(5 głosów: 1)

Winnica Dąbrówka leży w niewielkiej miejscowości Dąbrówka Szczepanowska, 12 km od Tarnowa. Południowy stok winnicy położony jest w gminie Pleśna, na skraju Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Zachodnio Karpackiego. To niesamowite, jak blisko od sporego Tarnowa, zobaczyć można cudne widoki na góry i to na same Tatry!EnoTarnowskie - ciekawy projekt turystyczny

Właśnie taki widok serwuje nam Winnica Dąbrówka, należąca do Projektu EnoTarnowskie, zrzeszającego kilkanaście winnic z podtarnowskiej okolicy, w tym np. Winnicę Uroczysko w Janowicach, oferujących podróżnym różne usługi i atrakcje.

Winnica Dąbrówka
Winnica Dąbrówka

A co to jest enoturystyka? To nic innego jak turystyka winiarska - coraz modniejsza w Polsce dziedzina turystyki, polegająca na zwiedzaniu lokalnych winnic, degustacji win, ale też na udziale w ciekawych wydarzeniach winiarskich.Świetnie nadaje się do tego Winnica Dąbrówka - rodzinne przedsięwzięcie działające od 2010 roku i stwarzające miły, kameralny klimat. Właściciel winnicy - Pan Robert Beściak, chętnie oprowadza po winnicy i opowiada o swej pasji, którą kultywuje z żoną Kasią i swymi dziećmi.

Winnica Dąbrówka
Winnica Dąbrówka
Winnica Dąbrówka

Winnica Dąbrówka ma około 3 ha wielkości, warto pospacerować wśród winorośli, szczególnie, gdy "jagody" jeszcze wiszą na krzaczkach, winobranie odbywa się przez cały październik i trwa nawet do listopada. Różne odmiany w odmiennym czasie są gotowe do zbiorów.Na miejscu, w urokliwym zakątku ogrodu, w altanie można zasiąść do degustacji win. Wina Winnicy Dąbrówka przyjęły m.in. nazwy polskich władców. Znalazły się wśród nich zarówno Mieszko, jak i Dobrawa. Mieszko to czerwone wino wytrawne z odmiany regent, zaś Dobrawa to lekkie, białe półwytrawne wino z odmiany solaris z domieszką jutrzenki. Smak win zaskakuje, są nie tylko wytrawne, ale mają bardzo wiele aromatów owocowych.

Winnica Dąbrówka
Winnica Dąbrówka

Noc w winnym ogrodzie

Ale Winnica Dąbrówka to nie tylko degustacja, w pięknym ogrodzie nad stawem, wśród winorośli spędzić można noc w niewielkim, drewnianym domku. To musi być bardzo miłe uczucie budzić się o poranku w tak ślicznym otoczeniu i pić kawę na maleńkim tarasie. 

Wianki na Winnicy

Niezwykle ciekawie musi tu być również podczas Wianków na Winnicy. To klimatyczna impreza plenerowa organizowana przez właścicieli w noc Świętojańską. Eko jedzenie, zgrzebne, zwiewne stroje, słowiańskie tradycje i warsztaty, np. plecenia wianków. Jeśli masz możliwość, koniecznie tu zajrzyj w tym czasie. Ponoć goście zza granicy nie spotkali lepszych imprez tego typu w krajach o silnych tradycjach winiarskich! 

Winnica Dąbrówka
Winnica Dąbrówka

Małopolski Szlak Winny

Małopolski Szlak Winny na ten moment zrzesza ponad 30 winnic gotowych na przyjęcie turystów. Łącznie oferują one około 100 małopolskich, wybornych win, którym obca jest szkodliwa chemia i pośpiech. Winnica Dąbrówka znajduje się na Małopolskim Szlaku Wina, na "Trasie Nad Polski Biegun Ciepła".

Winnica Dąbrówka
Winnica Dąbrówka
Winnica Dąbrówka
Winnica Dąbrówka
Winnica Dąbrówka

Adres

Winnica Dąbrówka
Dąbrówka Szczepanowska 108, Dąbrówka Szczepanowska
Katarzyna i Robert Beściak
tel. 534-030-430
Winiarnia: Błonie 124 a, Zgłobice
http://www.winnicadabrowka.pl/

GPS: 49°56'5N, 20°51'49E

Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°56'5N, 20°51'49E
15 październik 2020
15 październik 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
15 październik 2020 14:50
Winnica Dąbrówka w Dąbrówce Szczepanowskiej to miejsce bardzo urokliwe, zaciszne, z pięknymi widokami i wybornymi winami, można tu przenocować
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację