Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Winnica Dąbrówka w Dąbrówce Szczepanowskiej

Winnica Dąbrówka w Dąbrówce Szczepanowskiej

Winnica Dąbrówka
Dąbrówka Szczepanowska 108, Dąbrówka Szczepanowska
Katarzyna i Robert Beściak
tel. 534-030-430
Winiarnia: Błonie 124 a, Zgłobice
http://www.winnicadabrowka.pl/

49°56'5" N, 20°51'49" E

Winnica Dąbrówka leży w niewielkiej miejscowości Dąbrówka Szczepanowska, 12 km od Tarnowa. Południowy stok winnicy położony jest w gminie Pleśna, na skraju Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Zachodnio Karpackiego. To niesamowite, jak blisko od sporego Tarnowa, zobaczyć można cudne widoki na góry i to na same Tatry!EnoTarnowskie - ciekawy projekt turystyczny

Właśnie taki widok serwuje nam Winnica Dąbrówka, należąca do Projektu EnoTarnowskie, zrzeszającego kilkanaście winnic z podtarnowskiej okolicy, w tym np. Winnicę Uroczysko w Janowicach, oferujących podróżnym różne usługi i atrakcje.

Winnica Dąbrówka
Winnica Dąbrówka

A co to jest enoturystyka? To nic innego jak turystyka winiarska - coraz modniejsza w Polsce dziedzina turystyki, polegająca na zwiedzaniu lokalnych winnic, degustacji win, ale też na udziale w ciekawych wydarzeniach winiarskich.

Świetnie nadaje się do tego Winnica Dąbrówka - rodzinne przedsięwzięcie działające od 2010 roku i stwarzające miły, kameralny klimat. Właściciel winnicy - Pan Robert Beściak, chętnie oprowadza po winnicy i opowiada o swej pasji, którą kultywuje z żoną Kasią i swymi dziećmi.

Winnica Dąbrówka
Winnica Dąbrówka
Winnica Dąbrówka


Winnica Dąbrówka ma około 3 ha wielkości, warto pospacerować wśród winorośli, szczególnie, gdy "jagody" jeszcze wiszą na krzaczkach, winobranie odbywa się przez cały październik i trwa nawet do listopada. Różne odmiany w odmiennym czasie są gotowe do zbiorów.

Na miejscu, w urokliwym zakątku ogrodu, w altanie można zasiąść do degustacji win. Wina Winnicy Dąbrówka przyjęły m.in. nazwy polskich władców. Znalazły się wśród nich zarówno Mieszko, jak i Dobrawa. Mieszko to czerwone wino wytrawne z odmiany regent, zaś Dobrawa to lekkie, białe półwytrawne wino z odmiany solaris z domieszką jutrzenki. Smak win zaskakuje, są nie tylko wytrawne, ale mają bardzo wiele aromatów owocowych.

Winnica Dąbrówka
Winnica Dąbrówka


Noc w winnym ogrodzie

Ale Winnica Dąbrówka to nie tylko degustacja, w pięknym ogrodzie nad stawem, wśród winorośli spędzić można noc w niewielkim, drewnianym domku. To musi być bardzo miłe uczucie budzić się o poranku w tak ślicznym otoczeniu i pić kawę na maleńkim tarasie. 

Wianki na Winnicy

Niezwykle ciekawie musi tu być również podczas Wianków na Winnicy. To klimatyczna impreza plenerowa organizowana przez właścicieli w noc Świętojańską. Eko jedzenie, zgrzebne, zwiewne stroje, słowiańskie tradycje i warsztaty, np. plecenia wianków. Jeśli masz możliwość, koniecznie tu zajrzyj w tym czasie. Ponoć goście zza granicy nie spotkali lepszych imprez tego typu w krajach o silnych tradycjach winiarskich! 

Winnica Dąbrówka
Winnica Dąbrówka

Małopolski Szlak Winny

Małopolski Szlak Winny na ten moment zrzesza ponad 30 winnic gotowych na przyjęcie turystów. Łącznie oferują one około 100 małopolskich, wybornych win, którym obca jest szkodliwa chemia i pośpiech. Winnica Dąbrówka znajduje się na Małopolskim Szlaku Wina, na "Trasie Nad Polski Biegun Ciepła".

Winnica Dąbrówka Winnica Dąbrówka Winnica Dąbrówka Winnica Dąbrówka Winnica Dąbrówka Winnica Dąbrówka

Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-10-15 na
Winnica Dąbrówka w Dąbrówce Szczepanowskiej to miejsce bardzo urokliwe, zaciszne, z pięknymi widokami i wybornymi winami, można tu przenocować
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020