Winnica Uroczysko - enoturystyka pod <a href="https://www.polskieszlaki.pl/tarnow-atrakcje/">Tarnowem</a>

Aktualizacja: 2023-07-28
Winnica Uroczysko
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
5

Winnica Uroczysko położona jest w Janowicach koło Zakliczyna pod Tarnowem. To cudowne miejsce, którego sama nazwa już mówi wszystko. To taka polska Toskania, urok tego zakątka jest niepodważalny. Oryginalny, drewniany dom zbudowany z bali wznosi się tu na wyniosłym stoku, położonym ponad 100 metrów ponad lustrem rzeki.  

Roztacza się stąd widok zapierających dech! Na porastającą winorośl, wysokie topole, wijącą się wstęgę Dunajca i wysokie szczyty w oddali. Magiczne! Uważa się, że to jedna z najładniej położonych winnic w całej Polsce!

W tym oryginalnym, drewnianym domu mieszka Pan Andrzej, właściciel winnicy, ale dom mieści również pokoje gościnne. Co ciekawe, nazwy win w Winnicy Uroczysko nawiązują do imion bóstw słowiańskich, np. Swaroga, Dadżboga czy Białoboga. Tutejsze wina są wytrawne, wyrafinowane, idealne dla wprawionych podniebień.

Winnica Uroczysko
Winnica Uroczysko
Winnica Uroczysko
Winnica Uroczysko

Projekt turystyczny EnoTarnowskie

Winnica Uroczysko to element Projektu EnoTarnowskie, który promuje kilkanaście winnic z regionu. Winnice te stanowią zwykle dobrze prosperujące przedsięwzięcia rodzinne, czynione z pasją. Efektem wytężonej pracy są wspaniałe wina, którym obca jest szkodliwa chemia i pośpiech. Za to poczujesz w nich miłość do tej ziemi. Ponadto winnice projektu EnoTarnowskie oferują dodatkowe usługi i atrakcje, jak pokoje gościnne, degustacje, warsztaty, a nawet imprezy plenerowe, jak Wianki na Winnicy w Winnicy Dąbrówka.

Winnica Uroczysko
Winnica Uroczysko
Winnica Uroczysko
Winnica Uroczysko

Małopolski Szlak Winny

Winnica Uroczysko znajduje się też na Małopolskim Szlaku Winnym, na trasie "Vitis Musica w Dolinie Dunajca". To już ponad 30 winnic i około 100 wybornych, małopolskich win.

Winnica Uroczysko
Winnica Uroczysko

Informacje praktyczne

Winnica Uroczysko
Janowice nad Dunajcem, koło Zakliczyna
Andrzej Haustel
tel. 516-495-359
http://malopolskiszlakwinny.pl/pl/winnica,00091,8

Noclegi w Małopolsce

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Winnica Uroczysko
Winnica Uroczysko
Winnica Uroczysko
Winnica Uroczysko
(5 głosów: 1)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(5 głosów: 1)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Winnica Uroczysko nazywana polską Toskanią to miejsce wyjątkowe, oferujące cudowny widok i pyszne wina robione z pieczołowitością i pasją. Możesz tu przenocować w oryginalnym, drewnianym domu z bali
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024