Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Winnica Uroczysko
Janowice nad Dunajcem, koło Zakliczyna
Andrzej Haustel
tel. 516-495-359
http://malopolskiszlakwinny.pl/pl/winnica,00091,8

49°54'18" N, 20°50'23" E

Winnica Uroczysko położona jest w Janowicach koło Zakliczyna pod Tarnowem. To cudowne miejsce, którego sama nazwa już mówi wszystko. To taka polska Toskania, urok tego zakątka jest niepodważalny. Oryginalny, drewniany dom zbudowany z bali wznosi się tu na wyniosłym stoku, położonym ponad 100 metrów ponad lustrem rzeki.  Roztacza się stąd widok zapierających dech! Na porastającą winorośl, wysokie topole, wijącą się wstęgę Dunajca i wysokie szczyty w oddali. Magiczne! Uważa się, że to jedna z najładniej położonych winnic w całej Polsce!

Winnica Uroczysko
Winnica Uroczysko

W tym oryginalnym, drewnianym domu mieszka Pan Andrzej, właściciel winnicy, ale dom mieści również pokoje gościnne. Co ciekawe, nazwy win w Winnicy Uroczysko nawiązują do imion bóstw słowiańskich, np. Swaroga, Dadżboga czy Białoboga. Tutejsze wina są wytrawne, wyrafinowane, idealne dla wprawionych podniebień.

Projekt turystyczny EnoTarnowskie

Winnica Uroczysko to element Projektu EnoTarnowskie, który promuje kilkanaście winnic z regionu. Winnice te stanowią zwykle dobrze prosperujące przedsięwzięcia rodzinne, czynione z pasją. Efektem wytężonej pracy są wspaniałe wina, którym obca jest szkodliwa chemia i pośpiech. Za to poczujesz w nich miłość do tej ziemi. Ponadto winnice projektu EnoTarnowskie oferują dodatkowe usługi i atrakcje, jak pokoje gościnne, degustacje, warsztaty, a nawet imprezy plenerowe, jak Wianki na Winnicy w Winnicy Dąbrówka.

Winnica Uroczysko
Winnica Uroczysko
Winnica Uroczysko


Małopolski Szlak Winny

Winnica Uroczysko znajduje się też na Małopolskim Szlaku Winnym, na trasie "Vitis Musica w Dolinie Dunajca". To już ponad 30 winnic i około 100 wybornych, małopolskich win.

Winnica Uroczysko Winnica Uroczysko Winnica Uroczysko Winnica Uroczysko Winnica Uroczysko

Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-10-15 na
Winnica Uroczysko nazywana polską Toskanią to miejsce wyjątkowe, oferujące cudowny widok i pyszne wina robione z pieczołowitością i pasją. Możesz tu przenocować w oryginalnym, drewnianym domu z bali
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020