Park Strzelecki

Park Strzelecki w Tarnowie

(5 głosów: 3)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zabytek Tarnowa

Park Strzelecki to ciekawy park miejski w Tarnowie - przyjemne miejsce rekreacji, spacerów i odpoczynku. Do Parku Strzeleckiego dojdziesz z Rynku ulicą Wałową, a później ulicą Piłsudskiego. To całkiem spory i stary park, założony jeszcze w XIX wieku, dlatego stanowi zabytek miasta. Brama główna do Parku Strzeleckiego znajduje się przy ulicy Piłsudskiego, zaś bramy boczne mieszczą się przy ulicach Słowackiego i Romanowicza. W Parku Strzeleckim można przejść ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną z przystankami przy najciekawszych gatunkach roślin.Park Strzelecki
Park Strzelecki

Mauzoleum Bema w Parku Strzeleckim

Obecnie Park Strzelecki najbardziej słynie z mauzoleum generała Józefa Bema. To bohater narodowy Polski i Węgier, który urodził się w Tarnowie, w 1794 roku, na tzw. Burku. Okazałe mauzoleum Bema ustawione jest na środku stawu w Parku Strzeleckim. Na sześciu korynckich kolumnach wznosi się sarkofag kryjący prochy generała. Mauzoleum zaprojektował w 1928 roku krakowski architekt - Adolf Szyszko-Bohusz, a wzniesiono go w roku kolejnym, kiedy sprowadzono prochy generała Bema z Turcji do Polski.

Park Strzelecki
Park Strzelecki

Inne ślady pamięci Bema w Tarnowie

Są w Tarnowie i inne ślady pamięci Generała Bema - pomnik przy ulicy Wałowej, naprzeciw Starej Łaźni, obok którego na ścianie kamienicy powstał mural przedstawiający fragment „Panoramy Siedmiogrodzkiej” Bemem podczas bitwy pod Sybinem 11 marca 1849 roku. Natomiast na południowej elewacji hotelu Tarnovia, przy ul. Kościuszki 10, znajduje się efektowna mozaika przedstawiająca bitwę gen. Józefa Bema pod Aleppo.Park Strzelecki
Park Strzelecki

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Cały rok
Zwiedzanie bezpłatne

Adres

Park Strzelecki
ul. Piłsudskiego, ul. Słowackiego, Tarnów

GPS: 50°1'15N, 20°59'11E

Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°1'15N, 20°59'11E
26 luty 2021
26 luty 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
26 luty 2021 13:20
Ciekawe miejsce rekreacji, turystów przyciąga tu mauzoleum Bema, które prezentuje się efektownie
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację