DinoZatorland, Anna Piernikarczyk

W Zatorze - niewielkiej miejscowości małopolskiej powstał ogromny Park Rozrywki - Zatorland. Jest to kompleks trzech tematycznych parków, które poza edukacją oferują wspaniałą, rodzinną rozrywkę i zapewnią moc atrakcji na cały dzień aktywej zabawy.Park Ruchomych Dinozaurów

Jako pierwszy powstał tutaj Park Ruchomych Dinozaurów, słynny w całej Polsce, za sprawą dużej kolekcji ruchomych eksponatów. Pomysłowo zaprojektowana ścieżka edukacyjna, wiodąca przez gęsto zalesiony teren, prezentująca dawne życie dinozaurów, to niewątpliwie największa atrakcja tego miejsca. Pośród kilkusetletnich drzew spostrzec można ponad 100 modeli prehistorycznych gadów, opatrzonych tablicami informacyjnymi.

DinoZatorland

Dowiedzieć się z nich można wiele ciekawostek m. in. gdzie występowały, jakie duże były, ile ważyły i czym się pożywiały. Modele można oglądać z drewnianej kładki, co z całą pewnością uatrakcyjni zwiedzanie parku. Niektóre dinozaury wydają dźwięki, inne... sikają :) Hitem jest tutaj wielki T-rex oraz gigantyczny Argentynozaur dostępny od 2018 roku. To największy ruchomy dinozaur na świecie, mierzący 9 m wysokości i 35 m długości.

Przy okazji wizyty w Parku, odwiedzający mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w skorupie gigantycznego jaja lub na okazałej ławce w kształcie Triceratopsa. Od roku 2012 w skład Zatorlandu wchodzą: Park Owadów i Park Mitologii. Ponadto działa tu Lunapark - strefa relaksu i zabawy.

Park Ruchomych Dinozaurów - dawny DinoZatorland
ul. Parkowa 7, Zator
tel. 667-979-220
info@zatorland.pl
www.zatorland.pl

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

49°59'19" N, 19°26'35" E
Małopolskie
2019-05-16
2020-01-28 13:46

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2014-02-21 na

MIEJSCE SUPER SZCZEGÓLNIE DLA RODZINY Z DZIECKIEM.MULTUM ATRAKCJI W JEDNYM MIEJSCU.

GORĄCO POLECAM