Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Park Krajobrazowy w Henrykowie

Park krajobrazowy Henryków
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

W niewielkim, historycznym Henrykowie na Dolnym Śląsku, na wschód od Opactwa w Henrykowie, rozciąga się rozległy i niezwykle malowniczy park krajobrazowy o powierzchni przekraczającej 100 ha. Żeby się do niego dostać, trzeba przejść przez bramę znajdującą się za świątynią.

Park krajobrazowy w Henrykowie powstał w XIX wieku, dlatego poszczycić się może pięknym i cennym starodrzewem, liczne są tutaj pomniki przyrody, m.in. dęby o obwodzie pnia nawet 5 m.

Interesującym miejscem w parku jest symboliczny grób dawnego właściciela tych ziem - księcia Wilhelma Ernesta von Sachsen–Weimar–Eisenach, który od 1918 roku mieszkał ze swoją rodziną w budynkach poklasztornych. Zmarł w 1923 roku, a jego grobowiec otaczają dziś piękne rododendrony.

Ciekawostką dla turystów są również utworzone tutaj przez Nadleśnictwo Henryków przyrodnicze ścieżki edukacyjne, dzięki którym można zapoznać się z charakterystycznymi dla tego miejsca gatunkami roślin i drzew. Przy okazji spaceru w przyklasztornym Parku można odpocząć od zgiełku miasta w ciszy, na łonie natury.

Park w Henrykowie
ul. Leśników, Henryków

Noclegi w Henrykowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

(4.3 głosów: 4)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 4)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024