Park krajobrazowy Henryków

Park Krajobrazowy w Henrykowie

(4.3 głosów: 4)

W niewielkim, historycznym Henrykowie na Dolnym Śląsku, na wschód od Opactwa w Henrykowie, rozciąga się rozległy i niezwykle malowniczy park krajobrazowy o powierzchni przekraczającej 100 ha. Żeby się do niego dostać, trzeba przejść przez bramę znajdującą się za świątynią.Park krajobrazowy w Henrykowie powstał w XIX wieku, dlatego poszczycić się może pięknym i cennym starodrzewem, liczne są tutaj pomniki przyrody, m.in. dęby o obwodzie pnia nawet 5 m.

Interesującym miejscem w parku jest symboliczny grób dawnego właściciela tych ziem - księcia Wilhelma Ernesta von Sachsen–Weimar–Eisenach, który od 1918 roku mieszkał ze swoją rodziną w budynkach poklasztornych. Zmarł w 1923 roku, a jego grobowiec otaczają dziś piękne rododendrony.Ciekawostką dla turystów są również utworzone tutaj przez Nadleśnictwo Henryków przyrodnicze ścieżki edukacyjne, dzięki którym można zapoznać się z charakterystycznymi dla tego miejsca gatunkami roślin i drzew. Przy okazji spaceru w przyklasztornym Parku można odpocząć od zgiełku miasta w ciszy, na łonie natury.

Park w Henrykowie
ul. Leśników, HenrykówHenryków noclegi

Henryków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Henryków
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
parki parki krajobrazowe
50°39'9N, 17°0'39E
22 czerwiec 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację