W niewielkim, historycznym Henrykowie na Dolnym Śląsku, na wschód od Opactwa w Henrykowie, rozciąga się rozległy i niezwykle malowniczy park krajobrazowy o powierzchni przekraczającej 100 ha. Żeby się do niego dostać, trzeba przejść przez bramę znajdującą się za świątynią.Park krajobrazowy w Henrykowie powstał w XIX wieku, dlatego poszczycić się może pięknym i cennym starodrzewem, liczne są tutaj pomniki przyrody, m.in. dęby o obwodzie pnia nawet 5 m.

Interesującym miejscem w parku jest symboliczny grób dawnego właściciela tych ziem - księcia Wilhelma Ernesta von Sachsen–Weimar–Eisenach, który od 1918 roku mieszkał ze swoją rodziną w budynkach poklasztornych. Zmarł w 1923 roku, a jego grobowiec otaczają dziś piękne rododendrony.

Ciekawostką dla turystów są również utworzone tutaj przez Nadleśnictwo Henryków przyrodnicze ścieżki edukacyjne, dzięki którym można zapoznać się z charakterystycznymi dla tego miejsca gatunkami roślin i drzew. Przy okazji spaceru w przyklasztornym Parku można odpocząć od zgiełku miasta w ciszy, na łonie natury.Park w Henrykowie
ul. Leśników, Henryków

Henryków noclegi

Henryków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Hotel Niemcza Spa
Pałac Ławica
Pałac Kamieniec
KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021