Puszcza Knyszyńska, toja1358

Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej

(4.6 głosów: 8)

Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej został utworzony w 1988 roku i chroni on cenną przyrodę oraz walory kulturowe i historyczne Puszczy Knyszyńskiej znajdującej się na Podlasiu, pomiędzy miejscowościami Białystok, Supraśl i Krynki.Flora

W Puszczy Knyszyńskiej występują siedliska borowe i leśne kryjące cenne okazy starodrzewia. Runo leśne, bujnie rozwinięte, ma wiele warstw z dominacją trzcinnika leśnego, orlicy pospolitej, borówki czernicy i maliny kamionki. Rosną tu także rzadkie gatunki chronione, m.in. tajęża jednostronna i widłak jałowcowaty. Ochronie podlegają drzewostany, leśne doliny rzeczne, liczne źródliska oraz różne formy geomorfologiczne charakterystyczne dla polodowcowego krajobrazu tego terenu.

, toja1358
, toja1358

Fauna

Dobrze zachowana fauna Puszczy Knyszyńskiej jest typowa dla lasów Niżu Środkowoeuropejskiego. Ozdobą Puszczy niewątpliwie jest jeleń szlachetny, poza nim z większych ssaków występuje tu: żubr, łoś, sarna, dzik, wilk, ryś, borsuk, lis, kuna, łasica czy gronostaj. Puszcza Knyszyńska to także bogaty świat ptaków, występuje tu ponad 150 gatunków, a wśród nich rzadkie okazy jak bocian czarny, żuraw, orlik krzykliwy, dzięcioł trójpalczasty, kania ruda i czarna, głuszec, cietrzew i jarząbek.Zbiorniki wodne

Wybudowane zbiorniki retencyjne oraz śródleśne oczka wodne zapewniają w Puszczy bioróżnorodność, a ponadto nawadniają uprawy rolne i leśne, działają przeciwpożarowo, zbierają nadmiar wód opadowych, stanowią siedlisko życia fauny oraz służą jako wodopoje dla dzikiej zwierzyny. A dla turystów są po prostu ciekawą i piękną atrakcją.

, toja1358
Puszcza Knyszyńska, toja1358
Puszcza Knyszyńska przy parkingu, toja1358

Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej - Punkt Informacji Turystycznej
ul. Konarskiego 14, Supraśl
tel. 85/ 718-37-85
j.rys@pkpk.pl
www.pkpk.wrotapodlasia.pltropy tchórza, toja1358

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Białystok Supraśl Krynki
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
parki krajobrazowe
53°14'52N, 23°29'25E
13 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację