Muzeum Ikon w Supraślu

Muzeum Ikon Supraśl
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Przy monasterze w Supraślu

Muzeum Ikon to bardzo ciekawe miejsce powstałe przy Monasterze czyli klasztorze prawosławnym w Supraślu. Na multimedialnej wystawie prezentuje się tutaj około 300 ikon, które przedstawiają Chrystusa, Matkę Boską, najważniejsze święta cerkiewne oraz Świętych, w tym Św. Mikołaja i Św. Jerzego.

Muzeum Ikon Supraśl
Muzeum Ikon Supraśl

Najstarsze ikony w supraskim muzeum pochodzą z XVIII wieku, ale czynione się starania o pozyskanie starszych ikon. Bardzo ciekawe jest to, że turyści mogą tu zobaczyć mnicha piszącego ikony w swojej celi, a w specjalnym pomieszczeniu można nawet samemu spróbować stworzyć ikonę. Prowadzona jest tu również konserwacja ikon. Dowiesz się tutaj ciekawostki właśnie, że ikony się pisze, a nie maluje.Obecność w mrocznych salach, pełnych świętych obrazków, sprawia, że miejsce to jest bardzo kontemplacyjne i pozwala przeżyć duchową odnowę. Muzeum Ikon w Supraślu stanowi jeden z Oddziałów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Informacje praktyczne

IV-VIII codziennie prócz pn i świąt 10.00-17.00
Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 6 zł
W czwartki zwiedzanie bezpłatne

Muzeum Ikon
Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
ul. Klasztorna 1, Supraśl
tel. 509-336-829
www.muzeum.bialystok.pl

Noclegi w Supraślu

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

(4.6 głosów: 16)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 16)
Twoja ocena jest dla nas ważna
hanna sieradzka
goraco polecam zwiedzanie muzeum ikon w Supraslu,jest to muzeum z duchowa atmosfera,sprawiaja to pomieszczenia oryginalnie zaaranzowane ,i przede wszystkim duzy zbior ikon,ikony fascynuja bogactwem kolorow ,pieknymi,bogatymi ramami z wizerukami swietych,plus tego mielismy swietna pania przewodnik z duza wiedza i pieknym,uduchowionym glosem.
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024