Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Święta Woda

Sanktuarium Święta Woda

(4.4 głosów: 13)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Góra Krzyży

Święta Woda na Podlasiu znajduje się w Wasilkowie, koło Białegostoku. To wyjątkowe miejsce dla katolików, porównywane z prawosławną Grabarką, bowiem powstała tu Góra Krzyży, na której pątnicy pozostawiają dziękczynne krzyże wotywne i te związane z gorącymi prośbami o łaski. Wśród wielu krzyży i krzyżyków stoi tu Jubileuszowy Krzyż Pielgrzymów o wysokości 25 m.Święta Woda otoczona dziś wielkim kultem, już od czasów średniowiecza jest owiana legendami, ale pierwsze udokumentowane uzdrowienie miało tu miejsce w 1719 roku. Wówczas szlachcic dzięki cudownej wodzie ze źródełka odzyskał wzrok i wystawił tu kapliczkę jako wotum wdzięczności.

Święta Woda
Święta Woda

Sanktuarium i źródełko

Dzisiaj prócz Góry Krzyży stoi tu Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej z cudownym wizerunkiem MB Bolesnej, a przy źródełku powstała grota. Na miejscu można nalać cudownej wody do butelki, lub kupić oryginalnie zamkniętą cudowną wodę. Działa tu również Centrum Pielgrzymkowe.Obecnie dzięki staraniom miejscowych księży, Sanktuarium staje się słynne w całej Polsce. To wyjątkowe miejsce zadumy, choć bijące serce wiary dogłębniej można poczuć na Grabarce, Święta Woda jest bardziej nowoczesna, a przy tym nieco komercyjna. Mimo to jest to wyjątkowe miejsce pielgrzymkowe, gdzie Matka Boża udziela swych łask.

Święta Woda
Święta Woda

Sanktuarium Święta Woda
ul. Ks. Rabczyńskiego 2, Wasilków - Święta Woda
www.archibial.pl/sanktuaria.php?sankt=7Sanktuarium Święta Woda na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Białegostoku wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Święta Woda
Święta Woda
Święta Woda
Święta Woda
Sanktuarium więta Woda
Święta Woda źródełko
Święta Woda
Święta Woda
Białystok Podlasie
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
sanktuaria źródełka
53°13'16N, 23°13'19E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021