Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Sanktuarium Święta Woda

Święta Woda
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Góra Krzyży

Święta Woda na Podlasiu znajduje się w Wasilkowie, koło Białegostoku. To wyjątkowe miejsce dla katolików, porównywane z prawosławną Grabarką, bowiem powstała tu Góra Krzyży, na której pątnicy pozostawiają dziękczynne krzyże wotywne i te związane z gorącymi prośbami o łaski. Wśród wielu krzyży i krzyżyków stoi tu Jubileuszowy Krzyż Pielgrzymów o wysokości 25 m.

Święta Woda otoczona dziś wielkim kultem, już od czasów średniowiecza jest owiana legendami, ale pierwsze udokumentowane uzdrowienie miało tu miejsce w 1719 roku. Wówczas szlachcic dzięki cudownej wodzie ze źródełka odzyskał wzrok i wystawił tu kapliczkę jako wotum wdzięczności.

Święta Woda
Święta Woda

Sanktuarium i źródełko

Dzisiaj prócz Góry Krzyży stoi tu Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej z cudownym wizerunkiem MB Bolesnej, a przy źródełku powstała grota. Na miejscu można nalać cudownej wody do butelki, lub kupić oryginalnie zamkniętą cudowną wodę. Działa tu również Centrum Pielgrzymkowe.

Obecnie dzięki staraniom miejscowych księży, Sanktuarium staje się słynne w całej Polsce. To wyjątkowe miejsce zadumy, choć bijące serce wiary dogłębniej można poczuć na Grabarce, Święta Woda jest bardziej nowoczesna, a przy tym nieco komercyjna. Mimo to jest to wyjątkowe miejsce pielgrzymkowe, gdzie Matka Boża udziela swych łask.

Święta Woda
Święta Woda

Sanktuarium Święta Woda
ul. Ks. Rabczyńskiego 2, Wasilków - Święta Woda
www.archibial.pl/sanktuaria.php?sankt=7

Noclegi w Białymstoku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

Święta Woda
Święta Woda
Święta Woda
 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Święta Woda
Sanktuarium więta Woda
Święta Woda źródełko
Święta Woda
Święta Woda
(4.3 głosów: 12)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 12)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024