Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Góra Krzyży

Święta Woda na Podlasiu znajduje się w Wasilkowie, koło Białegostoku. To wyjątkowe miejsce dla katolików, porównywane z prawosławną Grabarką, bowiem powstała tu Góra Krzyży, na której pątnicy pozostawiają dziękczynne krzyże wotywne i te związane z gorącymi prośbami o łaski. Wśród wielu krzyży i krzyżyków stoi tu Jubileuszowy Krzyż Pielgrzymów o wysokości 25 m.Święta Woda otoczona dziś wielkim kultem, już od czasów średniowiecza jest owiana legendami, ale pierwsze udokumentowane uzdrowienie miało tu miejsce w 1719 roku. Wówczas szlachcic dzięki cudownej wodzie ze źródełka odzyskał wzrok i wystawił tu kapliczkę jako wotum wdzięczności.

Święta Woda
Święta Woda

Sanktuarium i źródełko

Dzisiaj prócz Góry Krzyży stoi tu Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej z cudownym wizerunkiem MB Bolesnej, a przy źródełku powstała grota. Na miejscu można nalać cudownej wody do butelki, lub kupić oryginalnie zamkniętą cudowną wodę. Działa tu również Centrum Pielgrzymkowe.

Obecnie dzięki staraniom miejscowych księży, Sanktuarium staje się słynne w całej Polsce. To wyjątkowe miejsce zadumy, choć bijące serce wiary dogłębniej można poczuć na Grabarce, Święta Woda jest bardziej nowoczesna, a przy tym nieco komercyjna. Mimo to jest to wyjątkowe miejsce pielgrzymkowe, gdzie Matka Boża udziela swych łask.

Święta Woda
Święta Woda
Święta Woda


Sanktuarium Święta Woda
ul. Ks. Rabczyńskiego 2, Wasilków - Święta Woda
www.archibial.pl/sanktuaria.php?sankt=7

Święta Woda Święta Woda Sanktuarium więta Woda Święta Woda źródełko Święta Woda Święta Woda

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020