Jurta Tatarska Kruszyniany

Tatarska Jurta w Kruszynianach

(4.3 głosów: 16)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kruszyniany - Tatarska perełka Podlasia

Tatarska Jurta w Kruszynianach to bardzo ciekawe i unikatowe w Polsce tatarskie gospodarstwo agroturystyczne, leżące na skraju Podlasia, w sercu Puszczy Knyszyńskiej. Można tu w wyjątkowych okolicznościach przenocować i dotknąć zwyczajów Tatarów, m.in. zobaczyć prawdziwą tatarską jurtę z wyposażeniem. Przede wszystkim jednak warto tu spróbować autentycznych dań tatarskich, od wieków przygotowywanych przez tatarskie gospodynie. Na stole goszczą tu: litewskie kołduny, pierekaczewniki, trybuszoki, kibiny, pieremiacze, cebulniki i inne tatarskie przysmaki. Kosztowaliśmy tych lokalnych przysmaków i przypadły nam do gustu. A dodatkowo wartością dodaną jest fakt, ze poznajesz coś odmiennego, czego próżno szukać w innych regionach Polski!w jurcie
w jurcie
Restauracja Tatarska Jurta
Restauracja Tatarska Jurta

Wizyta w Tatarskiej Jurcie w Kruszynianach to wspaniała okazja poznania tej odmiennej od naszej kultury i kuchni. W obejściu zobaczyć można konie, wspomnianą już jurtę czyli namiot tatarski oraz tablice z ciekawymi informacjami na temat tego miejsca oraz tradycji tatarskich.

Atrakcje w okolicy

Niedaleko stąd stoi w Kruszynianach meczet - muzułmański kościół oraz mizar - muzułmański cmentarz - unikaty w skali kraju. Poza nimi zabytkowy meczet i mizar w całej Polsce znajdziesz tylko w pobliskich Bohonikach.Kruszyniany Tatarska Jurta
prawdziwa tatarska jurta

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

pn-nd 11.00-16.00
W Jurcie brak możliwości płatności kartą
Parking: bezpłatny

Adres

Tatarska Jurta - Dżenneta Bogdanowicz
Kruszyniany 58, Krynki
tel. 85/ 749-40-52, 606-603-760
www.kruszyniany.pl

GPS: 53°10'40N, 23°48'41E

Kruszyniany noclegi

Kruszyniany to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kruszyniany Podlasie
Karczmy i restauracje
Ważna
restauracje
53°10'40N, 23°48'41E
28 sierpień 2015
14 kwiecień 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
14 kwiecień 2021 12:56
Tatarska Jurta, jak i całej Kruszyniany to wspaniałe miejsce, gdzie poznasz zupełnie inną kulturę i nieznane, mało popularne w Polsce smaki. Bardzo lubię odwiedzać takie miejscówki, potrafią poszerzać horyzonty i otwierać na innych.
Woytorun
25 wrzesień 2020 20:39
Pomimo że na razie działają w tymczasowej lokalizacji po pożarze to jest na prawdę warto tam trafić. Dobra kuchnia i wspaniała obsługa.
raffikk
14 lipiec 2020 08:59
ciekawe miejsce z dala od zgiełku i pyszna yatarska kuchnia
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację