Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Tatarska Jurta w Kruszynianach

Jurta Tatarska Kruszyniany
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Kruszyniany - Tatarska perełka Podlasia

Tatarska Jurta w Kruszynianach to bardzo ciekawe i unikatowe w Polsce tatarskie gospodarstwo agroturystyczne, leżące na skraju Podlasia, w sercu Puszczy Knyszyńskiej. Można tu w wyjątkowych okolicznościach przenocować i dotknąć zwyczajów Tatarów, m.in. zobaczyć prawdziwą tatarską jurtę z wyposażeniem. Przede wszystkim jednak warto tu spróbować autentycznych dań tatarskich, od wieków przygotowywanych przez tatarskie gospodynie. Na stole goszczą tu: litewskie kołduny, pierekaczewniki, trybuszoki, kibiny, pieremiacze, cebulniki i inne tatarskie przysmaki. Kosztowaliśmy tych lokalnych przysmaków i przypadły nam do gustu. A dodatkowo wartością dodaną jest fakt, ze poznajesz coś odmiennego, czego próżno szukać w innych regionach Polski!

w jurcie
w jurcie
Restauracja Tatarska Jurta
Restauracja Tatarska Jurta

Wizyta w Tatarskiej Jurcie w Kruszynianach to wspaniała okazja poznania tej odmiennej od naszej kultury i kuchni. W obejściu zobaczyć można konie, wspomnianą już jurtę czyli namiot tatarski oraz tablice z ciekawymi informacjami na temat tego miejsca oraz tradycji tatarskich.

Atrakcje w okolicy

Niedaleko stąd stoi w Kruszynianach meczet - muzułmański kościół oraz mizar - muzułmański cmentarz - unikaty w skali kraju. Poza nimi zabytkowy meczet i mizar w całej Polsce znajdziesz tylko w pobliskich Bohonikach.

Informacje praktyczne

pn-nd 11.00-16.00
W Jurcie brak możliwości płatności kartą
Parking: bezpłatny

Tatarska Jurta - Dżenneta Bogdanowicz
Kruszyniany 58, Krynki
tel. 85/ 749-40-52, 606-603-760
www.kruszyniany.pl

Noclegi w Kruszynianach

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Kruszyniany Tatarska Jurta
prawdziwa tatarska jurta
(4.3 głosów: 16)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 16)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
Anna Piernikarczyk
Tatarska Jurta, jak i całej Kruszyniany to wspaniałe miejsce, gdzie poznasz zupełnie inną kulturę i nieznane, mało popularne w Polsce smaki. Bardzo lubię odwiedzać takie miejscówki, potrafią poszerzać horyzonty i otwierać na innych.
Woytorun
Pomimo że na razie działają w tymczasowej lokalizacji po pożarze to jest na prawdę warto tam trafić. Dobra kuchnia i wspaniała obsługa.
raffikk
ciekawe miejsce z dala od zgiełku i pyszna yatarska kuchnia
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024