53°10'40" N, 23°48'41" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: Zamknięte
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: 11:00–16:00
  • sobota: 11:00–16:00
  • niedziela: 11:00–16:00

Jurta Tatarska w Kruszynianach to bardzo ciekawe i unikatowe w Polsce tatarskie gospodarstwo agroturystyczne, leżące na Podlasiu, w sercu Puszczy Knyszyńskiej. Można tu w wyjątkowych okolicznościach przenocować i dotknąć zwyczajów Tatarów, m.in. zobaczyć prawdziwą tatarską jurtę z wyposażeniem.Przede wszystkim jednak warto tu spróbować autentycznych dań tatarskich, od wieków przygotowywanych przez tatarskie gospodynie. Na stole goszczą tu: litewskie kołduny, pierekaczewniki, trybuszoki, kibiny, pieremiacze, cebulniki i inne tatarskie przysmaki.

Kruszyniany Tatarska Jurta
Kruszyniany Tatarska Jurta

To wspaniała okazja poznania tej odmiennej od naszej kultury i kuchni. W obejściu zobaczyć można konie, wspomnianą już jurtę czyli namiot tatarski oraz tablice z ciekawymi informacjami.

Niedaleko stąd stoi meczet - muzułmański kościół oraz mizar - muzułmański cmentarz - unikaty w skali kraju.

Restauracja Tatarska Jurta
prawdziwa tatarska jurta


Tatarska Jurta - Dżenneta Bogdanowicz
Kruszyniany 58, Krynki
tel. 85/ 749-40-52, 606-603-760
dzenneta@wp.pl
www.kruszyniany.pl

w jurcie

Kruszyniany noclegi

Kruszyniany to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Woytorun Domator 10 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-09-25 na
Pomimo że na razie działają w tymczasowej lokalizacji po pożarze to jest na prawdę warto tam trafić. Dobra kuchnia i wspaniała obsługa.
raffikk Domator 14 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-07-14 na
ciekawe miejsce z dala od zgiełku i pyszna yatarska kuchnia
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021