18.08.2009 - Organy Wielisławskie, Anna Siemomysła

Organy Wielisławskie

(4.6 głosów: 16)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Wielkie Organy Wielisławskie w Sędziszowej nad Kaczawą to obowiązkowy punkt programu dla amatorów geologicznych osobliwości na Dolnym Śląsku.

Na Pogórzu Kaczawskim, nieco na północ od Świerzawy, w Krainie Wygasłych Wulkanów, wznosi się Góra Wielisławka (375 m n.p.m.) - stary wulkan. Dziś u podnóża góry widoczne jest piękne odsłonięcie porfirów. Mają one unikatową dla tego typu skał strukturę słupową.Niegdyś znajdował się tutaj kamieniołom, dziś powstał tu rezerwat przyrody nieożywionej. Organy Wielisławskie to niecodzienna atrakcja!

Niedaleko Organów znajduje się wejście do Jaskini Wielisławskiej, która ma około 100 m długości, a na szczycie Wielisławki stoją ruiny murów średniowiecznego zameczku.

Organy Wielisławskie
ul. Złotoryjska, Sędziszowa

Świerzawa noclegi

Świerzawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Sylvester
Organy - piękne miejsce w drodze na Wielislawke . Słupy bazaltowe robią wrażenie
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023