Malbork

Muzeum w Malborku

(4.7 głosów: 77)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zamek w Malborku to potężna krzyżacka twierdza, która kryje bardzo ciekawe Muzeum. Zajmuje ono Zamek Średni i Wysoki. Wśród eksponatów można odnaleźć interesujące militaria, średniowieczne rzeźby, malarstwo z XX wieku oraz pokaźną kolekcję bursztynu. Muzeum organizuje również liczne ekspozycje zarówno stałe jak i czasowe.Cena biletu do Muzeum w Malborku jest dość wysoka, ale należy pamiętać, że jest to największa gotycka twierdza w Europie. Poza tym w cenę biletu wliczony jest przewodnik opowiadający ciekawe anegdoty historyczne. Jeżeli ktoś jednak nie przepada za wycieczkami z przewodnikami można pokusić się o samodzielne zwiedzenie twierdzy - zamek jest poprawnie oznakowany. Niedługo przed zamknięciem Muzeum można wykupić bilet tańszy, bez wszystkich wystaw.

Zamek w Malborku, Zdrach
Zamek w Malborku, Zdrach

Za dodatkową opłatą można też wejść na wieżę - stamtąd roztacza się piękny widok na zamek i cały Malbork.Muzeum - zamek w Malborku
ul. Starościńska 1, Malbork
tel. 55/ 647-09-78
kasa@zamek.malbork.pl
www.zamek.malbork.pl
Godziny zwiedzania: V-IX 9.00-19.00, X-IV 10.00-15.00
Bilety: normalny 39,50 zł, ulgowy 29,50 zł, poza sezonem: 29,50 zł i 20,50 zł

Malbork, Zdrach
Malbork, Zdrach
Malbork
Malbork

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–18:00
  • wtorek: 10:00–18:00
  • środa: 10:00–18:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Malbork noclegi

Malbork to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Malbork
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
54°2'26N, 19°1'42E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

angel

Warto przeznaczyć cały dzień na zwiedzanie zamku z przewodnikiem, naprawdę jest co oglądać i nie szkoda pieniędzy.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021