Muzeum w Lanckoronie

Muzeum w Lanckoronie

(4.2 głosów: 13)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W zabytkowej chacie lanckorońskiej

Muzeum Regionalne trudno pominąć odwiedzając piękną Lanckoronę. Mieści się bowiem w najładniejszej na Rynku, drewnianej chacie, u zbiegu z ulicą Piłsudskiego, pod numerem 133. Chata ta, jako jedna z nielicznych na lanckorońskim Rynku, przetrwała wielki pożar w 1868 roku i dziś mieści ciekawą Izbę Muzealną, w której prezentuje się historyczne już eksponaty z Lanckorony i okolicy, m.in. narzędzia rolnicze, meble, tradycyjne przedmioty codziennego użytku, jakimi posługiwali się jeszcze nasi dziadkowie. Jest tu również makieta Lanckorony sprzed pożaru w 1868 roku. W tym klimatycznym Muzeum dodatkowo kupić można ładne rękodzieło i pamiątki z regionu.

Muzeum w Lanckoronie
Muzeum w Lanckoronie
Muzeum w Lanckoronie
Muzeum w Lanckoronie

Muzeum w Lanckoronie powstało w 1967 roku z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Lanckorony i przy współudziale profesora Antoniego Krajewskiego z Krakowa, którego imię dziś nosi.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

pn nieczynne
wt-pt 10.00-16.00
sb-nd 10.00-17.00
Bilety: normalny 5 zł, ulgowy 4 zł

Adres

Muzeum Regionalne im. prof. A. Krajewskiego
Rynek 133, Lanckorona
tel. 33/ 876-35-67

GPS: 49°50'41N, 19°42'56E

Lanckorona noclegi

Lanckorona to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Muzeum w Lanckoronie
Muzeum w Lanckoronie
Lanckorona
Lanckorona
Lanckorona
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

turystka
Bardzo malutkie i urokliwe muzeum
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023