Muzeum w Lanckoronie

Muzeum w Lanckoronie
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

W zabytkowej chacie lanckorońskiej

Muzeum Regionalne trudno pominąć odwiedzając piękną Lanckoronę. Mieści się bowiem w najładniejszej na Rynku, drewnianej chacie, u zbiegu z ulicą Piłsudskiego, pod numerem 133. Chata ta, jako jedna z nielicznych na lanckorońskim Rynku, przetrwała wielki pożar w 1868 roku i dziś mieści ciekawą Izbę Muzealną, w której prezentuje się historyczne już eksponaty z Lanckorony i okolicy, m.in. narzędzia rolnicze, meble, tradycyjne przedmioty codziennego użytku, jakimi posługiwali się jeszcze nasi dziadkowie. Jest tu również makieta Lanckorony sprzed pożaru w 1868 roku. W tym klimatycznym Muzeum dodatkowo kupić można ładne rękodzieło i pamiątki z regionu.

Muzeum w Lanckoronie
Muzeum w Lanckoronie
Muzeum w Lanckoronie
Muzeum w Lanckoronie

Muzeum w Lanckoronie powstało w 1967 roku z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Lanckorony i przy współudziale profesora Antoniego Krajewskiego z Krakowa, którego imię dziś nosi.Informacje praktyczne

pn nieczynne
wt-pt 10.00-16.00
sb-nd 10.00-17.00
Bilety: normalny 5 zł, ulgowy 4 zł

Muzeum Regionalne im. prof. A. Krajewskiego
Rynek 133, Lanckorona
tel. 33/ 876-35-67

Noclegi w Lanckoronie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Muzeum w Lanckoronie
Muzeum w Lanckoronie
Lanckorona
Lanckorona
Lanckorona
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 13)
Twoja ocena
Avatar użytkownika turystka
turystka
Bardzo malutkie i urokliwe muzeum
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024