Kopalnia Guido w Zabrzu Poziom 320

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu

(4.5 głosów: 11)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu do niedawna miało siedzibę w dawnym budynku Starostwa Powiatowego przy ul. 3 Maja. Budowla ta powstawała w latach 1875-1906 i reprezentuje styl eklektyczny, a jej wnętrza zdobi piękna Sala Witrażowa o kolebkowym polichromowanym sklepieniu oraz drewniana klatka schodowa.

Od 2013 roku dotychczasowe Muzeum Górnictwa Węglowego połączyło się Zabytkową Kopalnią Węgla Kamiennego „Guido” oraz kompleksem Sztolnia Królowa Luiza składający się z wyrobisk kopalni Królowa Luiza oraz Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej. Obiekty te leżą na Szlaku Zabytków Techniki, a Kopalnia Guido została wyróżniona jako "Gwiazda" tego Szlaku.

Kopalnia Guido górnicza kolejka podwieszana
Kopalnia Guido górnicza kolejka podwieszana


Nowo powstałe Muzeum Górnictwa Węglowego stało się niezwykle atrakcyjne dla turystów, posiada bogatą ofertę pozwalającą przede wszystkim odkryć górnicze dziedzictwo regionu. Na zwiedzających czekają tu trasy najgłębszej udostępnionej dla ruchu turystycznego kopalni węgla kamiennego na świecie, poznasz tu ciekawostki związane zarówno ze współczesnym, jak i historycznym górnictwem.

Muzeum Górnictwa Węglowego
Durekcja
ul. 3-go Maja 19, Zabrze
ul. Jodłowa 59, Zabrze
tel. 32/  630-30-91
biuro@muzeumgornictwa.pl
www.muzeumgornictwa.pl

Poziom 170
Poziom 170

Sztolnia Królowa Luiza - oddział MGW
ul. Wolności 410, Zabrze
tel. 32/ 370-11-27

Kopalnia Guido - oddział MGW
ul. 3 Maja 93, Zabrze
tel: 32/ 271-40-77
biuro@kopalniaguido.pl

Poziom 320
poziom 170 Św. Barbary
Kopalnia Guido wieża wyciągowa


Zabrze noclegi

Zabrze to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Skansen Królowa Luiza
Dyrekcja Muzeum w Zabrzu
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023