Makieta kolejowa Semafor w Tarnowskich Górach

Makieta Semafor w Tarnowskich Górach
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.7

Na autentycznym węźle kolejowym

Tarnowskie Góry, które od 2017 roku pojawiły się na Liście Unesco za sprawą Kopalni Srebra, oferują kolejną fajną atrakcję, przeznaczoną dla małych i dużych. I piętro dworca PKP w Tarnowskich Górach  przeniesie Cię w magiczny, miniaturowy świat torów i kolejek. W miejscu bogatym w historię polskiego kolejnictwa, stworzono niezwykłą makietę kolejową, liczącą aż 300 metrów torów. Wokół nich ustawiono figurki ludzi, zwierząt, makiety budynków i codzienne scenki z życia, tętniące życiem.

Nocą i dniem para buch, koła w ruch

Najważniejsze są tu jednak pociągi, to pasja twórcy makiety od czasów dzieciństwa - parowozy, elektrowozy i lokomotywy spalinowe, do których dołączono wagony osobowe i towarowe. Modele zostały wykonane w skali 1:32, w oparciu o modele niemieckiej firmy Maerklin. Ciuchcie jeżdżą po torach, stają na czerwonych światłach, wjeżdżają w tunele, a gdy przejeżdżają przez przejazd, opuszczane zostają szlabany. Wszystkie scenki odbywają się zarówno w świetle dnia, jak i ciemności nocy.

Z myślą o dzieciach

Na dzieci już na wstępie w miniaturowych wagonach towarowych czekają cukierki, tak więc zaczyna się dla nich dobrze od samego początku. Potem napięcie tylko rośnie! Przy makiecie dostępne są stołeczki dla dzieci, dzięki którym nawet maluchy wszystko dobrze zobaczą. W przyszłości ma tutaj jeszcze powstać strefa interaktywna, gdzie dzieci same będą uruchamiały pociągi. Na miejscu można kupić zestawy modeli kolejowych.

Informacje praktyczne

pn zamknięte
wt-nd 11.00-16.00
Aktualne godziny otwarcia i cennik znajdziesz na stronie: https://www.facebook.com/MKSEMAFOR

Makieta kolejowa Semafor - dworzec PKP
ul. Częstochowska 1C, Tarnowskie Góry
tel. 601-213-355

Noclegi w Tarnowskich Górach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

Makieta kolejowa w Tarnowskich Górach
(4.7 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.7 głosów: 3)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024