Makieta kolejowa Semafor w Tarnowskich Górach

Makieta kolejowa Semafor w Tarnowskich Górach

Makieta kolejowa Semafor - dworzec PKP
ul. Częstochowska 1C, Tarnowskie Góry
tel. 601-213-355
www.mk-semafor.pl

50°26'48" N, 18°51'52" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne

pn zamknięte, wt-czw i nd 10.00-17.00
pt-sb 10.00-18.00

Na autentycznym węźle kolejowym

Tarnowskie Góry, które od 2017 roku pojawiły się na Liście Unesco za sprawą Kopalni Srebra, oferują teraz kolejną fajną atrakcję, przeznaczoną dla małych i dużych. I piętro dworca PKP w Tarnowskich Górach  przeniesie Cię w magiczny, miniaturowy świat torów i kolejek. W miejscu bogatym w historię polskiego kolejnictwa, stworzono niezwykłą makietę kolejową, liczącą aż 300 metrów torów. Wokół nich ustawiono figurki ludzi, zwierząt, makiety budynków i codzienne scenki z życia, tętniące życiem.Nocą i dniem para buch, koła w ruch

Najważniejsze są tu jednak pociągi, to pasja twórcy makiety od czasów dzieciństwa - parowozy, elektrowozy i lokomotywy spalinowe, do których dołączono wagony osobowe i towarowe. Modele zostały wykonane w skali 1:32, w oparciu o modele niemieckiej firmy Maerklin. Ciuchcie jeżdżą po torach, stają na czerwonych światłach, wjeżdżają w tunele, a gdy przejeżdżają przez przejazd, opuszczane zostają szlabany. Wszystkie scenki odbywają się zarówno w świetle dnia, jak i ciemności nocy.

Z myślą o dzieciach

Na dzieci już na wstępie w miniaturowych wagonach towarowych czekają cukierki, tak więc zaczyna się dla nich dobrze od samego początku. Potem napięcie tylko rośnie! Przy makiecie dostępne są stołeczki dla dzieci, dzięki którym nawet maluchy wszystko dobrze zobaczą. W przyszłości ma tutaj jeszcze powstać strefa interaktywna, gdzie dzieci same będą uruchamiały pociągi. Na miejscu można kupić zestawy modeli kolejowych.

Makieta Semafor w Tarnowskich Górach Makieta kolejowa w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry noclegi

Tarnowskie Góry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021