Makieta kolejowa Semafor w Tarnowskich Górach

Makieta kolejowa Semafor w Tarnowskich Górach
Tarnowskie Góry
Rekreacja
makiety
Normalna
Śląskie
2018-01-15
2020-01-28 13:46
50°26'48" N, 18°51'52" E
Godziny otwarcia
Zamknięte

Tarnowskie Góry, które od 2017 roku pojawiły się na Liście Unesco za sprawą Kopalni Srebra, oferują teraz kolejną fajną atrakcję, przeznaczoną dla małych i dużych. I piętro dworca PKP w Tarnowskich Górach  przeniesie Cię w magiczny, miniaturowy świat torów i kolejek. W miejscu bogatym w historię polskiego kolejnictwa stworzono niezwykłą makietę kolejową, liczącą aż 300 metrów torów. Wokół nich ustawiono figurki ludzi, zwierząt, makiety budynków i codzienne scenki z życia, tętniące życiem.Najważniejsze są tu jednak pociągi, pasja twórcy makiety od czasów dzieciństwa - parowozy, elektrowozy i lokomotywy spalinowe, do których dołączono wagony osobowe i towarowe. Modele zostały wykonane w skali 1:32, w oparciu o modele niemieckiej firmy Maerklin. Ciufcie jeżdzą po torach, stają na czerwonych światłach, wjeżdżają w tunele, a gdy przejżdżają przez przejazd, opuszczane zostają szlabany. Wszystkie scenki odbywają się zarówno w świetle dnia, jak i ciemności nocy.

Makieta kolejowa w Tarnowskich Górach

Na dzieci już na wstępie w miniaturowych wagonach towarowych czekają cukierki, tak więc zaczyna się dla nich dobrze od samego początku. Potem napięcie tylko rośnie! Przy makiecie dostępne są stołeczki dla dzieci, dzięki którym nawet maluchy wszystko dobrze zobaczą. W przyszłości ma tutaj jeszcze powstać strefa interaktywna, gdzie dzieci same będą uruchamiały pociągi.

Makieta kolejowa Semafor - dworzec PKP
ul. Częstochowska 1C
tel. 601 213-355
www.mk-semafor.pl
Godziny zwiedzania: wt-czw i nd 10.00-18.00, pt i sb 10.00-19.00, w pn tylko grupy zorganizowane

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114604 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020