Madohora

Punkt widokowy na Madohorze
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Madohora to nazwa szczytu (910 m n.p.m.) wznoszącego się w pobliżu Łamanej Skały oraz nazwa rezerwatu przyrody, powstałego na terenie Parku Krajobrazowego Beskidu Małego. Rezerwat obejmuje partie szczytowe oraz zbocza właśnie Madohory i Łamanej Skały (929 m n.p.m.), górującej ponad Ślemieniem i Andrychowem. Często te dwa szczyty są postrzegane jako jeden, bo leżą blisko siebie. Łamana Skała nie oferuje widoków, bo jest zalesiona, ale nieco poza szlakiem na Madohorze znajdziesz ładny punkt widokowy. W okolicy szczytów Madohora (Mlada Hora) i Łamana Skała występują ciekawe skałki, zbudowane głównie w piaskowców i zlepieńców. Prowadzi w okolicy nawet Szlak Skałek.

Madohora
Madohora
Rezerwat Madohora
Rezerwat Madohora
Punkt widokowy na Madohorze
Punkt widokowy na Madohorze

Szlaki na Madohorę

  • my szliśmy na Madohorę zielonym szlakiem z Targoszowa na Czarną Górę, za którą zboczyliśmy ze szlaku w dół, by po około 15 minutach dość ostrym zejściem w dół dotrzeć do Jaskini Komonieckiego. Stąd już tylko kilkadziesiąt metrów w dół należy dojść do wodospadu Dusica. Później ścieżką przez las, z powrotem weszliśmy na szlak zielony na Madohorę. Posiłkowaliśmy się aplikacją mapy.cz, dobrze prowadzi nas zawsze w wiele miejsc i tutaj też dobrze się sprawdziła. Poniżej na mapie zobaczysz naszą całą trasę z Targoszowa
  • szlak czerwony z Leskowca przez Przełęcz Kocierską do Kozubnika
  • szlak niebieski ze Ślemienia
Przełęcz Anula
Przełęcz Anula
Skrzyżowanie pod Smrekowicą i Madohorą
Skrzyżowanie pod Smrekowicą i Madohorą

Informacje praktyczne

Cały rok całą dobę
Wejście bezpłatne
Parking: np. bezpłatny pod lasem w Targoszowie, przy zielonym szlaku
Szczyt niedostępny dla wózków

Noclegi w Andrychowie

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Szlak na Madohorę
Punkt widokowy na Madohorze
Tymczasem w rezerwacie :)
(4.6 głosów: 8)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 8)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024